Skocz do zawartości


BIOSTAR

Rejestracja: 17 wrz 2017
Poza forum Ostatnio: 11 sty 2018 19:18
-----

Moje tematy

STUDIUM PRZYPADKU: KOPARKA BIOSTAR TB250-BTC PRO + 12 x RX 560

04 styczeń 2018 - 16:46

Karty BIOSTAR RX 560 z miningowym systemem operacyjnym ethOS mogą wydobywać wiele różnych kryptowalut dla maksymalizacji zysków
 
Cześć Wszystkim,
Zbudowaliśmy koparkę opartą o następujące komponenty:
Płyta główna: BIOSTAR TB250-BTC PRO 
Grafiki: 12 x Radeon RX 560
 
Wybraliśmy karty graficzne RX560 z jednym wentylatorem. Wyróżniają się one niską ceną - 450zł (vs 940zł za RX70).
Więcej info o układach VGA: https://goo.gl/9E7whX
 
Zasilanie: Karta RX560 wymaga tylko jednego złącza 95W, dzięki czemu można rozpocząć mining z nawet zasilaczem tylko 1200W. Jest to duża oszczędność energii, plus karty RX560 są znacznie tańsze niż ich zamienniki, co przekłada się na znaczące obniżenie kosztów. 
 
Alternatywnie, gdybyśmy chcieli zbudować koparkę opartą na 12 kartach RX570 potrzebowalibyśmy dwóch zasilaczy 1200W. Karty wymagają dwóch zlączy zasilania - jednego bezpośrednio do karty graficznej, drugiego do karty riser. Wygląda to tak jak na załączonych obrazkach:
 
unnamed.jpg
 
unnamed_1.jpg
 
 
Używamy najnowszej wersji ethOS 1.27.
ethOS jest 64-bitowym systemem operacyjnym Linux, na którym można wydobywać Ethereum, Zcash, Monero oraz inne kryptowaluty zdolne do wydobycia dzięki GPU.
Zdjęcia naszej koparki:
 
S_13664260.jpg
 
S_13664261.jpg
 
S_13664262.jpg
 
S_13664263.jpg
 
 
Testujemy koparkę w dwóch konfiguracjach. Pierwsza to 12 kart RX560 + zasilacz 1600W wydobywające Ethereum:
 
mine_ETH.jpg
 
S_13664259.jpg
 
 
Druga konfiguracja to 12 kart RX560 + zasilacz 1200W wydobywające Monero:
 
mine_XMR.jpg
 
Monero_2.jpg
 
Monero_3.jpg
 
 
Tak to wygląda.
Jeżeli jesteś zainteresowany instrukcjami w jaki sposób skonfigurować koparkę, możesz znaleźć je tutaj: https://goo.gl/8ZSmKR
 
 
 
 

BIOSTAR wprowadza na rynek płytę główną TB250-BTC PRO z 12 gniazdami PCI-E

28 grudzień 2017 - 16:05

BIOSTAR wprowadza na rynek płytę główną TB250-BTC PRO z 12 gniazdami PCI-E
 
TB250_BTCPRO_20170627.png
 
Wydobycie kryptowalut coraz bardziej opłaca się dzięki ogromnym wzrostom ich cen, które osiągają rekordowe poziomy. Górnictwo oparte na GPU było od dawna najbardziej opłacalnym i najbardziej dostępnym sposobem wejścia na ten rynek, a BIOSTAR jest jedną z czołowych firm, które pomagają wielu entuzjastom, a także inwestorom na tworzenie platform dla tej branży. BIOSTAR stał się ulubionym wyborem górników od czasu płyt głównych serii H81A oraz TB85 za doskonały balans ceny i jakości oraz obsługę sześciu kart graficznych.
 
TB250_BTC_PRO_45_BOX.jpg
 
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w miningu, wspartemu przez feedback klientów oraz wewnętrzny dział badań i rozwoju, BIOSTAR stworzył najbardziej innowacyjne produkty na świecie. Debiutując na targach COMPUTEX 2017, płyty główne obsługujące do 8 kart graficznych zostały zaprezentowane przez BIOSTAR na swoim stoisku, otrzymując pozytywne opinie od obecnych osób. Dzisiaj BIOSTAR ma przyjemność ogłosić płytę główną obsługującą do 12 kart graficznych, wyspecjalizowaną do wydobycia kryptowalut: BIOSTAR TB250-BTC PRO.
 
Pierwsza na świecie płyta główna z 12 GPU
BIOSTAR TB250-BTC PRO jest jedyną płytą główną wyposażoną w 12 natywnych gniazd PCI-E, obsługującą karty graficzne AMD oraz NVIDIA. Standardowe płyty główne mają średnio 6 slotów PCI-E, ale BIOSTAR TB250-BTC PRO podwaja tę liczbę, pozwalając na użycie do 12 kart w tandemie dla dwukrotnej prędkości i dwukrotnego wykorzystania płyty, co pozwala na 200% wzrostu w osiąganiu zwrotów z inwestycji. BIOSTAR TB250-BTC PRO jest płytą jedyną w swoim rodzaju, pozwalają na wydobycie 12 GPU na jednej płycie głównej, co czyni ją idealnym wyborem dla entuzjastów górnictwa oraz tych, którzy na wydobyciu kryptowalut dopiero pragną zacząć zarabiać.
 
Podwój swoje zarobki, zwiększ wykorzystanie
BIOSTAR zbierał opinie od miningowych specjalistów; dzięki płycie BIOSTAR TB250-BTC PRO obniżono koszty nabycia podstawy komputera. Z jedną płytą główną obsługującą tyle kart graficznych, co dwie inne płyty, platforma wydobywcza wyposażona w BIOSTAR TB250-BTC PRO wypełniona 12 kartami graficznymi jest najbardziej opłacalnym sposobem na zmaksymalizowanie zyskowności koparki. Oszczędności związane z używaniem pojedyńczej płyty głównej, która wymaga tylko jednego zestawu komponentów zamiast dwóch, pozwalają na zaoszczędzenie do 200 USD (~700zł) na jednej koparce. 
 
TB250_BTC_PRO_2_REVISED.png
 
Uzyskaj zwrot z inwestycji 200% szybciej
Dzięki 12 procesorom graficznym pracującym jednocześnie na BIOSTAR TB250-BTC PRO, możliwe jest uzyskanie zwrotu z inwestycji szybciej niż w przypadku tradycyjnych konfiguracji. Możliwe konfiguracje to koparki wyposażone zarówno w układy GPU firmy AMD jak i NVIDIA, umożliwiające górnikom na szybkie przełączanie pomiędzy wydobyciem najbardziej opłacalnej kryptowaluty. W poniższej tabeli przedstawiono szybkie porównanie, pokazujące kombinację mieszanych kart graficznych oferowaną przez pojedynczą platformę opartą o BIOSTAR TB250-BTC PRO, w porównaniu do dwóch zestawów z różnymi układami GPU. Urządzenie wydobywcze TB250-BTC PRO otrzymuje zwrot inwestycji (ROI) w zaledwie 79 dni w porównaniu z 97 dniami w pozostałych koparkach.
 
Profesjonalny projekt płyty drukowanej zapewniający optymalną stabilność podczas miningu
Pozostali producenci tworzą ciasne i zwarte tablice dla gniazd PCI-e, co owocuje zwarciami, niską stabilnością pracy oraz innymi usterkami, np. nierozpoznawaniem wyświetlaczy. BIOSTAR TB250-BTC PRO wykorzystuje rozmieszczenie typu macierzowego dla slotów PCI-E, co skutkuje optymalnym, szerokim rozstawem gniazd pozwalające na stabilny przesył sygnałów i pracę bez zakłóceń. BIOSTAR wykorzystuje również swoje sygnowane standardy serii PRO w TB250-BTC PRO, wykorzystując solidne kondensatory i sztywny moduł zarządzania energią, zapewniając bardzo stabilne zasilanie i pracę nawet przy 12 kartach graficznych jednocześnie.  
 
 
TB250_BTC_PRO_1_0726.png
 
Natywna karta PCI-E zapewniająca maksymalną przepustowość
Wszyscy wiemy, że przepustowość szyn informacji jest jak autostrada. Szersza droga może pomieścić większy ruch i więcej pojazdów, które nie będą nigdzie spowalniane. Inni producenci wykorzystują niskopoziomowy mostek mikroukładu, zapewniając w ten sposób wąskie przejście dla używanych kart graficznych, wpływając na ogólną wydajność systemu z powodu wąskiego gardła każdej karty graficznej.
 
Dzięki boomowi kryptowalut i obietnicy dużych zysków entuzjastów kryptowalut ogarnęła gorączka wydobycia. Boom górniczy cztery lata temu wynosił około 100P (1P = 1024T, 1T = 1024G), ale liczba ta wzrosła do ponad 4000P. To ponad 40 wzrost w mniej niż cztery lata. Doprowadziło to do powstania innych krypto-walut, które pomogły utrzymać opłacalność rynku wydobywczego. BIOSTAR TB250-BTC PRO pozwala zainteresowanym dołączyć do tego lukratywnego rynku i od razu stać się profesjonalnym górnikiem dzięki systemem z 12-kartami graficznymi. Możesz zacząć działać już teraz!
 
BIOSTAR TB250-BTC PRO obsługuje wyjście DVI oraz starsze porty PS/2 dla klawiatur i myszy, dla tych, którzy używają KVM do sterowania wieloma komputerami. Dostępnych jest również wiele portów USB 2.0 i USB 3.0, port LAN 1Gb/s oraz porty WE/WY audio.

BIOSTAR Prezentuje Pełen Miningowy System z 12 GPU !

15 grudzień 2017 - 17:40

BIOSTAR Prezentuje Pełen Miningowy System z aż do 12-GPU pod Windows 10
Nieprzerwane Wydobycie Dzięki Opcji Auto-Reboot w Serii Płyt Głównych BIOSTAR BTC
 
14 grudnia 2017, Tajpej, Tajwan - BIOSTAR, wiodący producent miningowych płyt głównych, którego sprzęt znajduje się w 1 na 5 koparek na świecie, umożliwia nieprzerwany mining dzięki opcji auto-reboot w płytach głównych BIOSTAR BTC serii: TB250-BTC PRO, TB250-BTC+, TB250-BTC, TB85, TB350-BTC oraz TA320-BTC. Co więcej, górnicy mogą wykorzystać pełną moc 12 GPU dzięki płycie TB250-BTC PRO oraz sterownikom AMD Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.11.1 i ich późniejszym wersjom. W połączeniu z kartami BIOSTAR RX580, RX570 oraz RX560, wydobywcy kryptowalut mają możliwość maksymalizacji zwrotów ze swoich inwestycji.
 
Picture1.png
 
 
Aby rozwiązać problemy z zawieszaniem lub niespodziewanym wyłączaniem się komputera, BIOSTAR dostarcza w swoich miningowych płytach głównych rozwiązanie zoptymalizowane specjalnie dla górników - opcję auto-reboot. Przy obecnej gorączce wydobycia kryptowalut nie można ryzykować przestojów. Poradnik Wydobywcy Kryptowalut BIOSTAR w kilku prostych krokach pokazuje jak łatwo skonfigurować opcję auto-reboot; nie ma potrzeby ręcznego rebootowania sprzętu dla nieprzerwanego miningu. Szczegóły poniżej:
 
Krok 1: Wciśnij klawisz Windows + X, aby otworzyć Windows Power User Menu
Picture2.png
 
Krok 2: Kliknij Uruchom i wpisz shell:startup
Picture3.png
 
Krok 3: Umieść skrót* do Aplikacji Miningowej w folderze, aby uruchomić ją podczas startu Windows.
*skrót = plik BAT, który zawiera Ustawienia Miningowe oraz Konto
Picture4.png
 
 
W jaki sposób skonfigurować automatyczne włączanie się komputera?
 
Krok 1: Wciśnij klawisz Del na ekranie ładowania POST podczas uruchamiania komputera, aby wejść do BIOS
 
Krok 2: Przejdź do Advanced / ACPI settings / Restore AC Power Loss i ustaw Power On
Picture5.png
 
Restore AC Power Loss
Zdefiniuj do jakiego trybu ma przejść komputer kiedy przywrócone jest zasilanie po awarii. Opcje: Power Off (Wyłączony - ustawienie domyślne) / Power On (Włączony) / Last State (Ostatni Stan)
 
Krok 3: Zapisz ustawienia i wyjdź z BIOS, komputer uruchomi się ponownie.
Najnowsze sterowniki Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.11.1 i ich  późniejsze wersje oraz opcja auto-reboot zapewniają płynną pracę rozwiązań miningowych BIOSTAR AMD, z aż do 12 GPU na płycie BIOSTAR TB250-BTC PRO. 
 
Możesz również wykorzystać opcję auto-reboot w innych miningowych płytach BIOSTAR: TB250-BTC PRO, TB250-BTC +, TB250-BTC, TB350-BTC oraz TA320-BTC. W połączeniu z kartami graficznymi BIOSTAR RX580, RX570 i RX560 uzyskujesz ekstremalną wydajność oraz najwyższe zwroty z inwestycji w crypto-mining.
 
 
Zobacz szczegóły w jaki sposób zbudować koparkę z 12 GPU:
 
Zobacz szczegółowy Poradnik Wydobywcy Krypto Walut BIOSTAR:
 
 
Więcej informacji o BIOSTAR TB250-BTC PRO znajdziesz na stronie produktu: http://www.biostar.c...n.php?S_ID=884 
 
Linia Miningowych Płyt Głównych BIOSTAR
Picture6.png
 

12 Kart Graficznych AMD RX w koparce BIOSTAR TB250-TBC PRO!

23 listopad 2017 - 08:00

12 Kart Graficznych AMD RX w koparce BIOSTAR TB250-TBC PRO!
 
BIOSTAR wypuścił nowy sterownik kart graficznych AMD wersja 17.11.1 (https://goo.gl/ZinHkT) wspierający aż do 12 GPU (RX 470*6 + RX 480*6) na Twojej koparce TB250-BTC PRO. Sterownik jest przeznaczony dla Windows 10 64-bit.
 
Więcej info:
TB250-BTC PRO: https://goo.gl/tKgVtJ
Jak skonfigurować koparkę z 12 GPU: https://goo.gl/rcY4PD
Forum społeczności Ethereum: https://goo.gl/GtCp8S
 
 
1.jpg
 
2.jpg
 
3.jpg
 
4.jpg
 
5.jpg
 
6.jpg
 
7.jpg

Recenzja płyty BIOSTAR X370GT7

18 listopad 2017 - 20:05

Recenzja płyty BIOSTAR X370GT7
 
Płyta główna BIOSTAR X370GT7 wyróżnia się solidnością. Jeżeli planujesz budowę komputera z procesorem Ryzen, powinieneś rozważyć tę podstawkę AM4.
 
1.jpg
 
BIOSTAR niedawno wypuścił na rynek kilka epickich płyt głównych Z170 oraz Z270, jednak nadal jest głównie kojarzony jako najlepszy producent płyt pod AMD. Starając się utrzymać wysoką reputację, BIOSTAR wypuścił kilka płyt głównych X370. Flagowym modelem tej serii jest X370GT7. Przeprowadzimy dzisiaj jej testy.
X370GT7 prezentuje się estetycznie, posiada technologie klasy premium oraz potężną sekcję VRM. BIOSTAR jest znany głównie z budżetowych produktów, jednak płyta X370GT7 do nich nie należy. Jest to sprzęt high-endowy.
 
Specyfikacja
 
2.png
 
Najbardziej wyróżniające się wyposażenie to Gbit LAN, 32Gb/s M.2, USB 3.1, HDMI 2.0 oraz technologia błyskawicznego ładowania.
 
 
Przegląd
 
Opakowanie nowej płyty jest identyczne jak jej poprzednich modeli Z270. Sprzęt jest właściwie zabezpieczony na potrzeby transportu.
Dołączone akcesoria to cztery przewody SATA 6Gb/s, maskownica, 240GB dysk M.2 (nasz przyszedł już zainstalowany na płycie głównej), sterowniki na płycie DVD oraz instrukcje użytkownia.
 
5.jpg
 
 
Na płycie BIOSTAR’a znajdziemy pięć headerów wentylatorów, jednak wygląda na to, że wszystkie są ograniczone tylko do pracy w trybie PWM. Oznacza to, że wentylatory zasilane przewodami z trzema pinami będą zawsze pracować na najwyższych obrotach. Czarny design płyty głównej jest idealny dla ludzi, którzy szukają neutralnego koloru. BIOSTAR wykonał świetną robotę dyfundując światło z podświetlenia RGB LED, najlepiej widać to na podświetleniu białych paneli, które mienią się pełnymi kolorami a nie tylko odbijają światło. Moim zdaniem jest to najlepsze podświetlenie RGB dostępne obecnie na rynku. Z tyłu płyty znajdziemy jedynie kilka IC, które kontrolują port USB 3.1 typu-C na tylnym panelu WE/WY.
 
7.jpg
 
Tylny panel WE/WY zawiera złącze PS2, DVI, HDMI 2.0, DisplayPort, cztery porty USB 3.0, USB 3.1 typu-A (nie oznaczone kolorem czerwonym ani niebieskim), USB 3.1 typ-C, Gbit LAN oraz pozłacane wyjścia audio 7.1 z wyjściem S/PDIF.
 
8.jpg
9.jpg
 
Układ PCI-E jest bardzo podobny do innych płyt X370. Dwa pierwsze sloty x16 pracują w trybach x16/x0 lub x8/x8 PCI-E 3.0. Ostatni slot x16 jest elektrycznie x4 PCI-E 2.0, pozostałe sloty x1 to x1 PCI-E 2.0. Złącze M.2 pracuje z maksymalną prędkością 32Gb/s i posiada radiator dla twardego dysku.
 
 
Płyta główna oferuje sześć portów SATA 6Gb/s. Znajdziemy na niej również dwa wewnętrzne headery USB 3.0. Niebieski obsługuje technologię błyskawicznego ładowania, 1,5A przy 12V lub 2.4A przy 5V.
 
12.jpg
 
 
Płyta główna oferuje również panel dotykowy z włącznikiem, resetem, przyciskami Sport oraz ECO. Dostępny jest również włącznik trybu LN2, który aktywowany spowolni zegar procesora do 800Mhz. Wyświetlacz kodów POST zlokalizowany niedaleko portów SATA jest miłym dodatkiem.
 
 
Płyta posiada dwa headery RGB LED, jeden blisko headera wentylatora CPU, drugi pomiędzy portami SATA a 24-pinowym złączem zasilającym. Dwa porty USB 2.0 zlokalizowane są na dole płyty. Na lewo od wewnętrznych headerów USB 2.0 jest przycisk wyboru BIOS oraz jumper czyszczenia CMOS.
 
 
 
Dołączony dysk SSD M.2 przybył zainstalowany na naszej testowej płycie. Radiator dysku M.2 jest na tyle duży, że zapewnia przyzwoite chłodzenie. Wszystkie radiatory i osłony przytwierdzone są śrubami, z wyłączeniem radiatora PCH, który umocowany jest dzięki “popychaczom”.
 
Analiza Obwodów
 
A niech mnie! To jest drogi VRM; używa wszystkich międzynarodowych przetworników i obwodów. Zaczynamy od w pełni cyfrowego IR35201 pracującego w trybie 6+2 fazy. Cztery z sześciu głównych faz są skierowane do czterech doublerów IR3599, które następnie trafiają do dwóch IR3555.
 
BIOSTAR używa karty sieciowej Realtek serii RT8118AS zamiast RT8111, oferuje ona więcej featurów niż standardowy moduł Realtek Gbit NIC.
 
Dysk SATA 240GB M.2 jest dołączony do zestawu. Jest to jednostronny moduł, dzięki czemu radiator M.2 jest bardziej efektywny.
 
BIOS
 
23.png
 
UEFI BIOSTAR’a jest przemyślanie oraz posiada multum opcji. Bez problemu może konkurować z innymi płytami. Możliwy jest overclocking CPU oraz pamięci. UEFI oferuje również kontrolę nad wentylatorem oraz podświetleniem RGB.
 
Oprogramowanie
 
24.png
 
Na oprogramowanie BIOSTAR składają się aplikacje: Racing GT, BIOS Screen, eHot-Line, Lightening Charger oraz Fly.Net.
 
Więcej zdjęć
 
25.jpg
26.jpg
27.jpg
 
Powyżej widoczne podświetlenie płyty oraz VRM. Wygląda to po prostu brylantowo!
 
Overclocking
 
Platforma AMD Ryzen jest całkiem nowa, AMD i jego partnerzy pracują nad jej doszlifowaniem. Procesor można podkręcać niewiele ponad jego standardowe taktowanie. Podkręcony za wysoko nie pracuje stabilnie. Granica overclockingu pamięci to 3200MHz.
Nie zrozumcie mnie jednak źle, można podkręcać ten procesor. Mój pracuje teraz z częstotliwością 4.0GHz.
 
28.png
 
Test termiczny
 
29.jpg
 
 
Zdjęcia zostały wykonane podczas pracy na niepodkręconym procesorze. Płyta główna nie przegrzewa się w żadnym miejscu, temperatury jej pracy przy standardowym taktowaniu są wręcz niskie, także X370GT7 jest gotowa na agresywne podkręcanie.
 
PODSUMOWANIE:
 
Prześliczne podświetlenie RGB LED, ładnie rozproszone światło, headery pasków LEDowych. Jest to zdecydowanie najmocniejszy punkt płyty, zdecydowanie ładniejszy niż produkty konkurencji. 
 
Jakość VRM: VRM składa się z jednych z najlepszych podzespołów obecnych dostępnie na rynku. Komponenty są gotowe na obsługę zwiększonego zapotrzebowania mocy Ryzena.
 
Lightning Charger: Technologia ładowania BIOSTAR’a nie jest jakąś głupawą aplikacją, tylko naprawdę jest ona oparta na sprzęcie. Headery USB 3.0 są naprawdę wysokiej jakości, dzięki czemu oferują szybkie ładowanie oraz stabilny przesył sygnałów nawet na najdłuższych przewodach.
 
Overclocking: Wyświetlacz POST Code jest bardzo przydatny dla podkręcania Ryzena. Płyta główna oferuje również automatyczny overclocking oraz ECO downclocking. Produkt BIOSTAR’a posiada również podwójny BIOS z przełącznikiem.
 
Wady: Decyzja BIOSTAR’a o mniejszej ilości portów USB oraz większej ilości wyjść GPU dla niewypuszczonych jeszcze procesorów jest dziwna jak na tak high-endowy produkt.
 
 
Ostateczna ocena:
 
BIOSTAR X370GT7 to solidna płyta główna wysokiej jakości, która ma wiele do zaoferowania. Oprócz całego mnóstwa potrzebnych funkcji oraz technologii, otrzymujesz również darmowy dysk 240GB M.2 SATA SSD dołączony do zestawu! Jeżeli oczekujesz pięknego produktu wysokiej jakości - jest to doskonały wybór.
 
35.jpg
 
BIOSTAR naprawdę dopracował jakość oraz wyposażenie płyty. Niektóre płyty X370 nie oferują dobrych komponentów audio lub dokonują innych dziadoskich oszczędności, lecz nie BIOSTAR. X370GT7 jest symbolem siły BIOSTAR’a na polu walki AMD.
 
Wyniki:
Osiągi: 91%
Jakość: 95%
Wyposażenie: 90%
Wartość: 92:
 
Ogólna ocena: 92%
 
 
Recenzja pochodzi ze strony TweakTown.com.