Skocz do zawartości


BIOSTAR

Rejestracja: 17 wrz 2017
Poza forum Ostatnio: 11 gru 2018 18:45
-----

Moje tematy

Przegląd płyty BIOSTAR X370GTN

11 grudzień 2018 - 18:46

Amerykański portal TweakTown dokonał recenzji naszej gamingowej płyty głównej BIOSTAR X370GTN.
Już standardowo, poniżej przedstawiam fragment recenzji, całość dostępna jest pod tym linkiem: https://goo.gl/QFwVwz
 
 
 
Przegląd i zawartość pudełka:
 
1.jpg
2.jpg
 
Płyta główna przyjechała do nas w solidnym pudełku z motywem kolorystycznym włókna węglowego. Zapewnia ono dobrą ochronę sprzętu podczas transportu.
 
3.jpg
 
Dołączone akcesoria to cztery przewody SATA6Gb/s, maskownica, instrukcja oraz sterowniki na płycie DVD.
 
4.jpg
5.jpg
 
BIOSTAR na płycie zmieścił dwa headery wentylatorów obudowy, co jest rozsądną ilością dla platformy rozmiaru mini-ITX. Wręcz standardem. Headery te są 4-pinowe i pracują w trybie PWM, podłączenie do nich 3-pinowych wentylatorów będzie skutkowało ich pracą na pełnych obrotach. Wentylatory PWM mogą być kontrolowane z poziomu UEFI lub Windowsa. Dobór czarno-szarej kolorystyki zdobył BIOSTAR’owi wielu fanów poprzez lata, wliczając w to mnie. Podoba mi się podświetlenie radiatorów RGB LED, które umożliwia wybór koloru podświetlenia radiatora VRM. Tył płyty nie jest pusty, znajdziemy tam złącze M.2
 
6.jpg
 
Na panelu WE/WY znajdziemy: cztery portu USB 3.0 typu-A, jeden port USB 3.1 typu-A, jeden port USB 3.1 typu-C, DVI, klawiatura PS/2, 1Gbit LAN, HDMI oraz 7.1-kanałowe, pozłacane audio wraz z wyjściem S/PDIF.
 
7.jpg
8.jpg
 
Tak jak inne płyty mini-ITX, X370GTN posiada jedno złącze PCI-E x16 3.0, połączone bezpośrednio z procesorem. Dwa złącza SATA6Gb/s znajdują się nad slotem x16. Złącze 32Gb/s M.2 dostępne jest na odwrocie płyty, pozwalając na instalacje najnowszych dysków NVMe o niesamowitych osiągach.
 
9.jpg
10.jpg
 
Dwa headery RGB LED 5050 są zlokalizowane na górze płyty, powyżej złącza procesora. Pomiędzy 24-pinowym złączem zasilania oraz dwoma slotami SATA 6Gb/s dostępny jest header przedniego panelu audio. Poniżej znajdziemy dwa porty SATA6Gb/s oraz wewnętrzny header USB 3.0.
 
11.jpg
12.jpg
 
Headery audio zlokalizowane są w pobliżu sekcji dźwiękowej PCB, tak jak i bateria CMOS. Header USB 2.0 dostępny jest na prawo od góry slotu PCI-E x16. Radiator VRM jest przykręcony do płyty głównej, podczas gdy radiator chipsetu używa wtyków.
 
 
Czytaj całość (jęz. ang.): https://goo.gl/QFwVwz

Rekomendacja dla BIOSTAR Racing X470GT8 AM4

04 grudzień 2018 - 18:49

Płyta BIOSTAR Racing X470GT8 AM4 zdobywa rekomendację od portalu MADSHRIMPS
 
Płyta główna BIOSTAR Racing X470GT8 AM4 została zrecenzowana przez amerykański portal MADSHRIMPS, który przyznał jej rekomendację. Poniżej przedstawiam fragment recenzji. Całość dostępna jest pod tym linkiem: https://goo.gl/UMYGYW
 
 
BIOSTAR ze swoją nową płytą Racing X470GT8, zapewnia solidną platformę pod procesory serii AMD Ryzen 2000. Posiada ona niezłe wyposażenie. UEFI jest przyjazne w obsłudze i można w nim dostosowywać osiągi i ustawienia w zależności od zainstalowanych podzespołów. Dzięki 4 slotom RAM, można zainstalować aż do 64GB pamięci o taktowaniu do 3200MHz. 
 
Spojrzenie z bliska oraz pakowanie
Dla 2-giej serii Ryzen’a, BIOSTAR przygotował dwie płyty X470: X470GTN oraz X470GT8. Płyta X470GT8 jest formatu Full-ATX, posiada wejścia pamięci dual-channel DDR4 (aż do 64GB), posiada szerokie opcje podłączania dysków, najnowszy kodek dźwiękowy Realtek ALC1220 8-channel Blu-ray oraz wiele więcej!
Produkt przybył do nas w średniej wielkości pudełku, które podkreśla przynależność do serii „Racing”.
   
1.jpg
 
Na dole pudełka BIOSTAR opisał główne specyfikacje produktu oraz załączone komponenty i złącza.
 
2.jpg
 
Po podniesieniu pokrywy pudełka, naszym oczom ukarze się płyta główna, ku mojemu zdziwieniu producent nie zastosował dodatkowej, anty-statycznej torby.
 
3.jpg
 
W dolnej części znajdziemy dokumentację oraz resztę akcesoriów.
 
4.jpg
 
Znajdują się w nich
- cztery przewody SATA
- maskownica
 
5.jpg
 
Instrukcja obsługi w szczegółach opisuje proces instalacji, w książeczce znajdziemy też płytę ze sterownikami oraz narzędziami.
 
6.jpg
 
Jak przyzwyczaiła nas poprzednia seria płyt Racing, nowa platforma X470GT8 posiada dobre rozłożenie komponentów na laminacie PCB. Czarny kolor dobrze komponuje się ze srebrnym logo, radiatory stylizowane są na wzór włókna węglowego.
 
7.jpg
 
Przyjrzyjmy się z bliska! W lewym górnym rogu znajdziemy 8-pinowe złącze zasilania.
 
8.jpg
 
X470GT8 posiada pełną ochronę przed przepięciami Super LAN Surge Protection, co zabezpiecza płytę przed przepięciami od uderzeń błyskawic. 
 
9.jpg
 
W okolicy slotu PCI-E 2.0 x1 znajdziemy 4-pinowy header wentylatora PWM, idealny do montażu wiatraka z tyłu obudowy.
 
10.jpg
 
Link do pełnej recenzji: https://goo.gl/UMYGYW
 
 

BIOSTAR B360GT5S oceniony na 90% przez TweakTown

27 listopad 2018 - 16:30

Płyta BIOSTAR B360GT5S została zrecenzowana i oceniona na 90% przez branżowy portal TweakTown.
W poniższym linku dostępna jest pełna recenzja: https://goo.gl/NEZ8J5 
 
 
Poniżej przedstawiam jest fragment recenzji:
 
Przegląd opakowania
 
1.jpg
 
2.jpg
 
Opakowanie jest podstawowe. Widać, że jest to budżetowa płyta główna i tak należy ją traktować.
 
3.jpg
 
Dołączone akcesoria to cztery przewody SATA6Gb/s, maskownica, instrukcja obsługi oraz sterowniki na płycie DVD.
 
4.jpg
 
5.jpg
 
BIOSTAR umieścił na płycie pięć headerów wentylatorów, wszystkie posiadają tryb PWM, co oznacza, że dobrze współpracują z 4-pinowymi wentylatorami. Headery oferują kontrolę SMART nad wentylatorami z poziomu UEFI lub programu Biostar w Windowsie. Płyta oparta jest o czarne, matowe PCB, co jest miłą niespodzianką, ponieważ w tym rejonie cenowym większość płyt posiada brązowy laminat. Czarna kolorystyka jest tym, czego większość użytkowników pożąda - i Biostar to dostarcza. Tył płyty jest odsłonięty, co jest dobrą rzeczą. Na odwrocie znajdziemy również paski lutownicze na wysokości sekcji VRM MOSFET, co pomaga obniżyć temperaturę pracy o kilka stopni.
 
6.jpg
 
Na tylnym panelu WE/WY znajdziemy następujące porty: PS/2, dwa porty USB 2.0, VGA, DVI, HDMI, USB 3.1 typu-A, USB 3.1 typu-C, dwa porty USB 3.0, Gbit LAN oraz 7.1-kanałowe audio.
 
7.jpg
 
8.jpg
 
Górny slot PCI-E operuje w trybie PCI-E 3.0 x16 i jest podłączony bezpośrednio do PCH. Drugi port PCI-E x16 jest skierowany do PCH i pracuje w trybie x4 PCI-E 3.0. Jeżeli używasz drugiego lub trzeciego slotu PCI-E x1, drugi slot x16 zostanie zdowngradowany do trybu x2 PCI-E 3.0. Ostatni slot x16 pracuje w trybie x4 i współdzieli ścieżki z położonym nad nim slotem M.2. Dolny slot M.2 wyposażony w radiator pracuje w trybie x4 PCI-E 3.0. 
 
9.jpg
 
10.jpg
 
Górny slot M.2 pracuje w trybie PCI-E x2, zamiast x4 i obsługuje napędy SATA M.2. Współdzieli ścieżkę z SATA3_1. Płyta główna oferuje również sześć portów SATA 6Gb/s połączonych z PCH.
 
11.jpg
 
12.jpg
 
Na płycie głównej dostępne jest 8-pinowe gniazdo zasilania procesora. W prawym górnym rogu platformy znajdziemy dwa headery RGB LED.
 
13.jpg
 
14.jpg
 
Headery przedniego panelu znajdują się w prawym dolnym rogu laminatu. Dostępny jest również przełącznik BIOS ROM oraz header czyszczenia CMOS. Na płycie znajdziemy również dwa wewnętrzne headery USB 2.0 oraz jeden USB 3.0.
 
15.jpg
 
Płyta główna używa wtyków do utrzymania pozycji radiatora VRM, styk pomiędzy elementami wydaje się być solidny.
 
 
Dowiedz się więcej (jęz. ang.): https://goo.gl/NEZ8J5 
 

Racing X470GT8 zdobywa rekomendację TomsHardware!

02 listopad 2018 - 18:52

Portal Tom’s Hardware przetestował naszą płytę Biostar Racing X470GT8 i przyznał jej Rekomendację Edytora!
 
Poniżej przedstawiamy fragment recenzji, dla dociekliwych pełen artykuł dostępny jest w poniższym linku:
 
 
Biostar rozumie, że entuzjaści komputerów oczekują wysokich osiągów, a kluczem do tego jest overclocking. Kupujący mając to na celu, nie poszukują zbędnych wodotrysków, lecz wolą przeznaczyć dodatkowe środki na lepszy procesor lub chłodzenie, by osiągnąć maksymalne możliwe osiągi. Płyta Racing X470GT8 sprawdza się do tego idealnie. Dla przykładu stworzona jest ona dla fanów AMD, a więc wolna od zbędnego SLI.
 
Płyta Racing X470GT8 ma w stosunku do konkurencji stonowany design i niższą cenę. Biostar skupił się w niej na rzeczach ważnych, takich jak regulacja napięcia oraz rozwój firmware’u, dla zapewnienia niedrogiej opcji dla entuzjastów AMD.
 
1.jpg
 
Płyta Biostara jest wyraźnie tańsza od konkurencji, jednak nie przekłada się to na niższe osiągi, porty WE/WY, dekoracje, czy radiatory. Platforma posiada sloty PCI-E obudowane metalem i plastikiem, co, jak twierdzi BIOSTAR, zwiększa ich wytrzymałość o 70%. Na podstawce znajdziemy również podświetlenie RGB białych segmentów, jednak ich programowalność jest ograniczona do różnych, monochromatycznych motywów. Płytę Racing X470GT8 można zaliczyć do solidnego, high-endowego mainstreamu. 
 
2.jpg
 
Łączenie procesorów APU z płytami dostosowanymi do overclockingu nie cieszy się specjalną popularnością, a może powinno. BIOSTAR wyposażył platformę X470GT8 w złącza DVI-D, DisplayPort oraz HDMI, dwa ostatnie obsługują rozdzielczość 4K oraz pracują odpowiednio w częstotliwościach 60Hz oraz 24Hz. Na wyposażeniu znajdziemy również 4 porty USB 3.1 Gen1 (5Gb/s) oraz dodatkowo USB 3.1 Gen2 (10Gb/s) Typu-A oraz Typu-C. Dostępny jest również port PS/2 dla myszy/klawiatury, 5 pozłacanych złącz audio, optyczne wyjście dźwięku oraz Gigabitową sieć.
 
3.jpg
 
Na dole płyty Racing X470GT8 znajdziemy header panelu audio, pięć headerów wentylatorów, po dwa headery USB 3.0 i 2.0 oraz ręczny przełącznik zintegrowanych obwodów firmware’u (ICs). Dostępny jest również konektor przedniego panelu LED zawierający standardowy, dziewięcio-pinowy port Intel na prawej stronie oraz PC speaker Beep-code na lewej, z jednym wyjątkiem: dziesiąty pin został usunięty. Nie możemy się doczekać, kiedy przemysł dokona pełnej standaryzacji, aby producenci obudów zaczęli produkować pojedyncze złącze zapewniające porządek w przewodach.
 
4.jpg
 
Przy przedniej krawędzi płyty znajdziemy jeden (z dwóch) headerów RGB LED, wyświetlacz diagnostyczny Port 80, przyciski power/reset/CLR_CMOS oraz przełącznik LN2_Mode, który aktywowany zmusza system do uruchomienia z najniższym taktowaniem; przydatna funkcja w przypadku „zimnych bug’ów” podczas prób ekstremalnego podkręcania z użyciem płynów chłodzących.
 
5.jpg
 
Jeżeli jesteś doświadczonym informatykiem, prawdopodobnie zauważyłeś, że nie jesteś w stanie zamontować karty graficznej w trzecim slocie x16, jeśli jeden z headerów USB 3.0 jest zajęty. To prawda, lepiej nie montować karty w tym złączu, ponieważ, tak jak w innych płytach X470, dolny port posiada tylko cztery ścieżki do mostka południowego i współdzieli je z innymi rzeczami. W tym złączu lepiej zamontować kartę rozszerzeń NVMe. Minusem jest również tylko jeden port M.2.
 
Muszę również zwrócić uwagę na utrudniony dostęp do 8-pinowego złącza zasilania CPU, gdzie duże radiatory na drodze ograniczają dostęp.
 
6.jpg
 
 
Podsumowanie:
 
Płyta posiada porządne wyposażenie, między innymi radiator M.2 SSD, ferrytowe dławiki mocy oraz regulator napięcia 60A na fazę, mimo to platforma jest tańsza niż produkty konkurencji!
 
Plusy:
- Doskonale nadaje się do overclockingu CPU
- Świetny stosunek cena/jakość
- Bardzo dobre osiągi bazowe
 
Minusy:
- Słabe możliwości overclockingu pamięci
- Brak SLI
 
7.jpg
 
 
Werdykt:
Płyta Biostar Racing X470GT8 wyróżnia się osiągami, możliwościami overclockingu CPU oraz ceną, dlatego mamy przyjemność przyznać jej Rekomendację Edytora.

Rekomendacja Funkykit dla BIOSTAR B360GT5S

25 październik 2018 - 15:13

Portal Funkykit przeprowadził testy i dokonał recenzji naszej płyty BIOSTAR B360GT5S. Poniżej przedstawiam podsumowanie, a dla ciekawskich pełna recenzja (jęz. ang.) dostępna jest tutaj: https://goo.gl/xgmoGd
 
Recenzja Płyty Głównej BIOSTAR B360GT5S
 
1.jpg
 
Nie będę ukrywał, że jestem pozytywnie zaskoczony jakością płyty BIOSTAR B360GT5S. Nie należy oceniać książki po okładce i dobrze jest się zapoznać ze specyfikacją sprzętu, zanim wyda się werdykt. BIOSTAR nieźle opisał płytę na swojej stronie, dlatego potencjalni użytkownicy bez problemu znajdą tam interesujące ich informacje.
Płyta działa świetnie i wszystkie funkcje spełniają swoje role, tak jak deklaruje producent. Podstawka B360GT5S jest niedrogą, lecz bogato wyposażoną płytą, która zadowoli wszystkich gamerów oraz pozostałych użytkowników, planujących oprzeć swój zestaw komputerowy o ten chipset.
 
2.jpg
 
3.jpg
 
Plusy:
- Wysokie osiągi
- Możliwość ręcznego ustawienia pracy pamięci w trybie DDR4-2666
- Wysoka jakość dźwięku
- Rozsądna cena
- Podświetlenie RGB LED oraz przyjazne oprogramowanie
 
Minusy:
- Przydałby się moduł WiFi+Bluetooth
 
4.jpg
 
5.jpg
 
Podsumowanie:
Jeżeli szukasz solidnej podstawy dla gamingowego komputera, polecam rozważenie płyty B360GT5S. Jest to interesująca platforma, która oferuje o wiele więcej niż mógłbyś oczekiwać. Nasze testy pokazują, że płyta osiąga bardzo dobre wyniki i zachowuje pełną stabilność podczas długiej pracy. Platforma, w przeciwieństwie od produktów konkurencji, jest również wolna od problemów z BIOS oraz oprogramowaniem.
 
Funky Kit rekomenduje płytę BIOSTAR B360GT5S, za bycie świetną i niedrogą podstawą dla gamingowego komputera!
 
6.png