Skocz do zawartości


AnPeter90

Rejestracja: 26 gru 2016
Poza forum Ostatnio: 20 lis 2018 08:10
-----

Moje tematy

Dostęp do partycji LUKS na Windows 8.1

21 marzec 2017 - 07:54

Zrezygnowałem z TrueCrypta na rzecz LUKS i na Linuksie utworzyłem zaszyfrowaną partycję, do której jednak nie mam dostępu z poziomu Windows 8.1. Przed tą operacją dowiedziałem się, że istnieje program LibreCrypt, który obsługuje partycje i kontenery LUKS, jednak u mnie ta aplikacja działa nieprawidłowo. Po instalacji LibreCrypt Windows uruchamia się w trybie testowym, o czym jestem informowany za pomocą napisu w prawym dolnym rogu ekranu:
 
 
 
Windows 8.1
 
Kompilacja 9600
 
Tryb testowy
 
 
 
Po uruchomieniu programu przy próbie zamontowania zaszyfrowanej partycji przy ustawieniach domyślnych wyskakuje komunikat, że hasło do partycji jest nieprawidłowe mimo, że jest prawidłowe i na Archu partycja montuje się normalnie. Po wyłączeniu trybu testowego LibreCrypt nie działa w ogóle, tj. nie ładuje swoich sterowników do systemu, a przy próbie ich załadowania uruchamiając program jako administrator ten twierdzi, że nie ma uprawnień administratora. W tym momencie zostałem pozbawiony dostępu do prywatnych danych na Windows 8.1. Czy znacie jakieś alternatywne, działające rozwiązania do obsługi LUKS na Windows?

Brak sterownika CD/DVD podczas instalacji win7

08 marzec 2017 - 10:47

Witam. próbowałem zainstalować win 7 z płyty ale wyskoczył mi błąd, że nie posiadam sterownika CD/DVD. obecnie mam XP. przeczytałem żeby zainstalować win z pena, zgrałem system na pena ale podczas instalacji wyskoczyło to samo. proszę o pomoc. Wcześniej instalowałem tego XP i nie było żadnego problemu. komunikat pojawia się na samym początku.

Tablet Lark Ultimate 8i WIN8.1 Pro ver 2.0

17 luty 2017 - 09:40

Witam. Posiadam tablet jak w tytule i pojawił się mały problem niby ma 16 Gb, recovery zajmuje 8 Gb, następnie win8.1 pro zajmuje około 5 wiec zostało mi 3 Gb na użytek własny, miałem spokój dopóki nie zaskoczyły aktualizacje systemu i zeżarło mi cała wolna przestrzeń mam około 50 Mb wolnych czy da się jakoś zwiększyć pojemność wolnego miejsca ? zrobiłem tak wyłączyłem miejsce na kosz i zmieniłem plik stronicowania z 1,7 na 1 Gb wyłączyłem przywracanie systemu i mam około 400 Mb ale to lipa bo zaraz pewnie wskoczy następna aktualizacja i będzie po zabawie ma ktoś może jakiś sposób na zwiększenie tej pojemności ???

Jaj włączyć mix stero w win 8?

09 luty 2017 - 07:51

Włączam "urządzenia do nagrywania" i szuka, lecz po mimo to nie mogę znaleźć tego czego szukam. W windows vista bez problemu to znalazłem i uruchomiłem jednak na win 8 nie mogę. Gdzie tego szukać i jak to włączyć ?

Modecom FreePc - usunięcie hasła logowania do win 8.1

16 styczeń 2017 - 05:23

Dzień dobry,
mam pytanie do szanownych ekspertów:) : czy jest jakiś sposób na usunięcie hasła logowania do win 8.1 - rzecz dotyczy małego komputerka FreePc. Nadmienię, że próbowałem odpalić slaxa czy ubuntu (oczywiście wersje 32 bitowe) z pendrive - ale mimo wskazania nośnika w biosie - dalej odpala się windows...