Skocz do zawartości


Jarkozpl

Rejestracja: 22 lis 2015
Poza forum Ostatnio: 21 gru 2016 17:16
-----

Moje tematy

Problem z temperaturą laptopa

11 listopad 2016 - 17:48

Witam,

Chciałbym się doradzić w sprawie przegrzewania się laptopa. Jak go kupiłem to chodził dość cicho i osiągał normalne (ok 65stopni) na procesorze. Dużo go użytkowałem ale dbałem o niego. Teraz po 3 latach strasznie zaczął głośno chodzić i się grzać (na procesorze odchodzi do 90 stopni na przeglądaniu internetu. Rozkręciłem go, wyczyściłem ale dalej to samo. Praca na baterii to już tylko max 1 godzina na największym oszczędzaniu energii jakie tylko się dało ustawić. Potrzebuje go jedynie na zajęcia żeby niekiedy coś na rzutniku przedstawić ale jest strasznie głośny. Jest to model ASUS X550Dp. Jest możliwość jakiegoś mechanicznego zwiększenia efektywności chłodzenia tak by był cichszy i palił biurek na których leży? Podkładkę chłodzącą mam i nawet dobrze się sprawuje ale jest głośna. Wina raczej nie leży po stronie wentylatora bo wydmuchuje on bardzo dużo ciepła więc to chyb bardziej wina samego procesora. Nie obciążam go bo jedynie co robię to piszę w wordzie albo puszczam prezentacje. Miałem plan wywalić i tak nie używaną stację DVD, może to by zwiększyło przewiew czy coś, no nie wiem dla tego piszę z nadzieją o udzielenie rady.

 


1 switch 1 komputer 2 kable pod 2karty sieciowe w 1kompie

04 październik 2016 - 11:22

Witam,

Dużo szukałem ale wszystko albo w trakcie zmienia temat albo dotyczy innego połączenia, więc piszę.
Moje pytanie brzmi jak skonfigurować dwie identyczne karty sieciowe (zintegrowane) w jednym komputerze podpięte dwoma kablami pod jeden switch, podpięty pod jeden router (nie mam do niego dostępu), tak by komputer mógł jednocześnie korzystać z obu łączy np. ściągając jeden plik.

Jeżeli to pomoże to komputer to xw8600 workstation a w załączniku jest screen działania kart podczas obciążenia speed testem. Druga karta nie jest zepsuta bo czasami daje znaki życia.


Karta sieciowa z WI:FI

10 marzec 2016 - 18:51

Witam,
Mam takie pytanie. Co jest lepiej kupić do komputera stacjonarnego kartę sieciową na PCI z wi:fi czy taką na usb. Ceny są podobne a zależy mi tylko na internecie bez kabla o transferze od 8Mbsp. Pytanie jest też takie co ma lepszy zasięg i jest stabilniejsze? A i pragnę dodać iż nie posiadam w komputerze wejścia na USB 3.0.


DisplayPort no signal

01 marzec 2016 - 13:13

Witam, mam taki problem odnośnie połączenia karty graficznej z displayportem w monitorze. Mianowicie wczoraj jeszcze wszystko normalnie działało a dziś uruchamiam kompa i widzę tylko displayport no signal po czym monitor gaśnie ale komputer działa. POdłączyłem DVI i działa. Zależy mi na Displayporcie bo daje on lepszą jakość. Na karcie graficznej jest wykrywany jako ten monitor podpięty czymś nawet jak podłączę tylko pod DP to ekran przełącza się na to złącze ale dalej jest no signal. zmieniałem wejścia (mam 3 DP), kabel i dalej to samo. Monitor reaguje na podłączenie ale nie przesyła sygnału tak jakby karta graficzna blokowała go. Dodam, że karta to Geforce gtx960 od MSI. Co mam zrobić aby DP działał?