Skocz do zawartości


chevy

Rejestracja: 07 mar 2013
Poza forum Ostatnio: 15 lis 2015 02:41
-----

Moje tematy

Problem z włączaniem się komputera.

12 kwiecień 2015 - 02:08

Witam. 

 

Jakiś czas temu (spory czas temu) kupiłem części do złożenia komputera i złożyłem go samodzielnie (wszystko w sygnaturze).

Od samego początku miałem z nim problem, ponieważ nie odpalał tak jak trzeba. Po kliknięciu przycisku power komputer zaczyna od razu świrować tzn. wentylator na procesorze chodzi na pełnych obrotach i co ciekawe, zasilacz wydaje dziwny dźwięk a mianowicie "cyka" . Czyli mówiąc po chłopsku robi cyk cyk cyk cyk. Gdy odepnę wszystko co jest podpięte na tylnym panelu i jeszcze raz kliknę na przycisk włączający komputer nagle tak jakby się resetował do normalnego i wszystko działa w porządku.   

Dodam, że podczas tego "świrowania" nic się nie wyświetla na ekranie. I wiem, że nie jest to wina procesora ani chłodzenia ponieważ wszystko jest tam wpięte perfekcyjnie i pasta jest rozsmarowana po całym procesorze. Raz już rozbierałem cały komputer aby sprawdzić czy "świrowanie" będzie się powtarzać i niestety się powtarza. 

 

Jak myślicie co to może być? Ja osobiście myślę, że to zasilacz i przypuszczam, że po porostu robi się jakieś zwarcie.

Mogę również dodać film jak to wszystko wygląda.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.  :dance:


100% zużycia procesora

15 maj 2014 - 14:15

Witam. Mam od 2 dni problem. Bo przez cały czas mam 100% zużycia CPU. Sprawdzałem w procesach nie ma nic co by brało więcej niż 400k. Procesor mam 15 4570 i nie wiem co jest grane. Pomoże ktoś ?
Przesłać jakieś screeny czy coś ?