Jump to content


Szczepan

Member Since 02 May 2009
Offline Last Active 15 Mar 2015 20:32
-----

Topics I've Started

Jaką atramentową kolorową wielofunkcyjną drukarkę wybrać

03 March 2015 - 20:53

Witam

 

Interesuje mnie drukarka atramentowa kolorowa wielofunkcyjna (tzw. kombajn) do domu. Chciałbym aby miała tani tusz i skaner bez WIFI i faxu. Prosiłbym o podanie kilku sprawdzonych modeli (według opinii Państwa jako ekspertów). Potem opinie o tych modelach sprawdzę na internecie. Proszę was o pomoc jako ekspertów. Dziękuje i pozdrawiam. 


Rozwiązany: Problem ze zintegrowaną płytą instalacyjną Windows XP Home SP3

18 March 2014 - 11:57

Witam

Mam orginalną płytę z Windowsem XP HOME SP2 32-bit w wersji OEM. Poszukałem ostatnio w internecie i znalazłem taki oto artykuł: link

oraz video tutorial

http://www.youtube.c...h?v=gd7uOYoKWZc

Udało mi się zintegrować mojego Windowsa XP Home SP2 z SP3 na dowód tego przedstawiam screen'y (można kliknąć na obrazki aby powiększyć)

Posted Image

Posted Image

Posted Image

"przerobiona" płyta z WINXPSP3 uruchamia się elegancko z poziomu interfejsu graficznego, ale problem jest gdy urchamiam tą płytkę przy ponownym rozruchu komputera.
Z orginalną płytą instalacyjną kupioną w sklepie (WIN XP SP2) pojawia się na dole komunikat: aby rozpocząć rozruch CD naciśnij dowolny klawisz w przypadku przerobionej płyty (WIN XP SP3) już taki komunikat się nie pojawia... dlaczego? (zaznaczam że zmieniłem kolejność urządzeń w biosie na 1. napęd 2. HDD)

to zintegrowania SP3 z WIN XP SP2 użyłem programu nLite z video tutoriala (wcześniej oczywiście skopiowałem orginalną płytę z Windowsem na dysk twardy) (wszystko zakończyło się sukcesem oczywiście). Następnie z linku do artykułu podanego powyżej w tym poście próbowałem wyodrębnić sektor (plik) bootowalny (i obawiam się że tu coś sknociłem). W artykułe pisze tak:

Wyodrębnianie sektora rozruchowego z płyty instalacyjnej systemu:

Aby utworzyć rozruchowy dysk CD musimy najpierw wyodrębnić, z płyty instalacyjnej systemu, plik odpowiedzialny za tę sposobność. Uruchamiamy program IsoBuster, następnie przechodzimy do sekcji Dysk butowalny w gałęzi znajdującej się po lewej stronie modułu aplikacji. Odnajdziemy tam dwa pliki: BootCatalog.cat oraz Microsoft Corporation.img. Naciskamy prawym przyciskiem myszy na drugiej z wymienionych pozycji i wskazujemy polecenie Kopiuj Microsoft Corporation.img. Podajemy ścieżkę lokalizacyjną zapisywanego pliku i zatwierdzamy kontrolką OK.


Zrobiłem tak jak opisane jest w tym artykule wyodrębniłem plik: Microsoft Corporation.img za pomocą IsoBuster i zapisałem ten plik na dysk do folderu już z przerobionym Windowsem XP SP3 (potem za pomocą zwykłego Nero 7 nagrałem wszystko na czystą płytę CD). Na dowód podaje jeszcze raz screen z Microsoft Corporation.img:

Posted Image

Wydaje mi się że ten plik z Microsoft Corporation.img trzeba zapisać do SP3 a potem je zintegrować z orginalnym Windowsem XP SP2 a dopiero na końcu wypalić na czystą płytę CD.
Jak myślicie...?

Problem jest ponieważ wczoraj mi się rozwalił system plików NTFS na partycji C: i musiałem użyć konsoli oddzyskiwania z orginalnej płyty WIN XP SP2. Ponieważ przy przerobionej płycie (WIN XP SP3) nie pojawia się komunikat: aby rozpocząć rozruch CD naciśnij dowolny klawisz. Płyta działa mi tylko w interfejsie graficznym, nic po za tym.

Przeczytajcie ten artykuł i obejrzyjcie video tutorial. Może ja coś robię żle, dlatego zwracam się do was jeszcze raz o pomoc (ponieważ za pierwszym razem mi tak fajnie pomogliście). Ponawiam pytania:

1.Jak zrobić bootowalną płytę z WIN XP HOME SP3, aby przy ponownym uruchomieniu komputera uruchomić instalator z płyty? (przy zmianie kolejności urządzeń w BIOSIE)
2. Czy skopiować ten plik Microsoft Corporation.img do SP3 a potem je zintegrować z orginalnym Windowsem XP SP2 a dopiero na końcu wypalić na czystą płytę?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.