Skocz do zawartości


rusofil

Rejestracja: 22 cze 2012
Poza forum Ostatnio: 31 maj 2018 14:42
-----

Moje tematy

Problem z pismem odręcznym w Win 7 pro 64bit

31 maj 2018 - 02:05

Witam.
 
 
 
Nie mogę pisać za pomocą tabletu. W programach graficznych bez problemu, ale jeśli chodzi o konwersję do tekstu, to mam problem. Mam aplikację w Windzie Tabtip, która oferuje rozpoznawanie pisma, uczenie się. 
tabpng_qepsaxx.png
Należy napisać 50 zdań własnym charakterem pisma. Po napisaniu ich wywala mi błąd, że nie można zaktualizować rozpoznawania dla języka polskiego. 
 
cokurwapn_qepsaxh.png
Próbowałam też sił w Windows Journal, ale tam opcja konwersji jest wyszarzona. 
 
zrzutpng_qepsaxp.png
 
One Note rozpoznaje niedokładnie i nie ma opcji uczenia się.
 
Tablet Wacom One. 
 
Windows bez problemu rozpoznaje tablet, który działa poprawnie w programach graficznych, więc to chyba nie jego wina. 
 
 
Czy jest jakiś sposób na to, by Windows zaczął współpracować z pismem i żeby się uczył? Przeszukałam Google polskie i światowe, ale nic konkretnego nie znajduję. 
 
 
 

Problem z Internet Download Manager

03 czerwiec 2017 - 16:07

Witam.

 

Niedawno kupiłam nowy komputer (Asus R752S), a do tego system Win 7 64 bit PRO. Z miejsca uruchomiłam sobie konto Superadmina, by ominąć kontrolę rodzicielską. Na poprzednim kompie (HP Pavilion dv7) z systemem Win 7 Home to konto nie sprawiało mi żadnych problemów. 

Na nowym komputerze zainstalowałam Internet Download Manager, specjalnie po Win 64 bit, ale wywala mi komunikat, że przy przywilejach admina program nie będzie wyłapywał ściągań. W związku z tym mam pytanie: czy da się zrobić wyjątek dla tego programu, by działał bez przywilejów admina? Czy konto superadmina ma wpływ na każdy program bez wyjątku? Przeszukałam polskie i anglojęzyczne fora i nie znalazłam żadnego rozwiązania, które by mi pomogło. Znalazłam już sobie program zastępczy, ale wolałabym wrócić do IDM. Wolałabym także nie musieć przełączać się do konta bez superadmina, by móc cokolwiek ściągnąć. 

 

Jakieś sugestie? 

 

Z góry dzięki.