Skocz do zawartości


Zdjęcie

Internet netia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Leksy

Leksy
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 16 wrzesień 2012 - 14:45

Witam. Mam internet z PLAY. Chcę zmienić na Netie. Nie mam pociągniętej lini. Dom wcześniej ma pociągniętą linie TP. Pytanie jest takie czy jak będę chciał wziąść internet z neti bez telefonu stacjonarnego to będę musiał płacić za utrzymanie łącza TP. Wiem że kiedyś takie coś się płaciło ale TP już nie ma. Więc jak to jest?? :confused_: :camouflage:
  • 0


#2 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 16 wrzesień 2012 - 15:11

Tylko pytanie, czy możesz mieć linię z Orange a neta z Netii. Wydaje mi się, że jeżeli inny operator niż Orange świadczy Ci usługę, to od niego uzależnione są wszystkie opłaty. Linię pod telefon i tak będziesz musiał mieć podciągniętą, z tego względu, że usługa (nawet sam dostęp do sieci) świadczona jest pod konkretny numer - w Twoim przypadku numer telefonu. Warto zadzwonić na infolinię Netii i się zapytać. Btw po co kombinować z Netią, skoro teraz Orange ma 10mbps za 49zł? Do tego weźmiesz najtańszy abonament za telefon i powinno być ok.

EDIT: Nie żebym był fanbojem Orange, bo sam w domu mam neozdradę i czasami mnie szlag trafia...
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#3 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 16 wrzesień 2012 - 15:55

Z tym internetem Orange jest taki problem, że 10 Mbps nie jest prędkością gwarantowaną. Oferta mówi o prędkości DO 10 Mbps - osobiście znam osoby, które przeszły z 2 Mbps na 10 Mbps i zwykle nie mają transferu wyższego niż 1.5 Mbps - jednym słowem stracili na tej wspaniałej ofercie. Dziwne, ale prawdziwe.
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#4 Leksy

Leksy
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 16 wrzesień 2012 - 15:55

No ale ja nie chce telefonu z neti (wogle nie będę chciał bo u mnie w domu wszyscy mają komórki).
W neti za taką kase mam 20mb.
  • 0

#5 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 16 wrzesień 2012 - 16:40

telefon do boa netii, przedstawiasz sytuację, oczekiwania i prosisz o ofertę/oferty. albo pasują i podpisujesz umowę, albo nie, i wtedy im dziękujesz. i zwracaj uwagę na zapisy: gwarantowane minimum , gwarantowane maksimum (czyli gwarantują, że więcej nie dostaniesz ;) - mniej - i owszem ).
będziesz miał konkretne oferty, będziesz miał konkrety do zastanawiania się. i przed podpisaniem umowy porównaj zawartość propozycji z zawartością umowy - podobno u rozmaitych pośredników/przedstawicieli/operatorów zdarzają się niespodzianki.
co do stacjonarnego - jak dostaniesz jakieś minuty za np. 1 zł miesięcznie.. niby płacisz za coś, z czego nie będziesz korzystał, ale jak już będzie to kto wie?
  • 0

#6 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 16 wrzesień 2012 - 16:44

Nie masz 20 MB, ale tylko według możliwości łącza! Przeczytaj sobie. A 10 MB z Orange moim zdaniem jest zupełnie wystarczające. Mam teraz 6 MB i o ile jest pełna przepustowość HD 720p jest dobre na YT. Nie tnie. Co do prędkości maksymalnej - żadna firma nie jest cudotwórcą, trzeba się pogodzić, że prędkość będzie do pewnego poziomu ograniczona.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#7 Leksy

Leksy
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 16 wrzesień 2012 - 17:55

Wiem że nie zawsze będę miał full prędkość ale 20mb jest w tej samej cenie co 6 i 10mb chyba. Więc lepiej wziąść 20. Ja kiedyś słyszałem że ponoć już tp nie może pobierać tych opłat za utrzymanie łącza. Jutro wypełnie formularz i niech do mnie zadzwonią to się wszystkiego dowiem. Ma ktoś tutaj internet z Neti??
  • 0

#8 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 16 wrzesień 2012 - 22:21

Tak, ale moim zdaniem nie weźmiesz łącza od Netii/Orange, jak nie będziesz miał numeru przypisanego. Za linię musisz zapłacić abonament - choćby minimalny. Ale tak, jak kolega wyżej napisał (jak i ja tak btw) - dzwoń do biura obsługi klienta Netii i zapytaj.

@Mesmerize, nikt Ci teraz nie zagwarantuje prędkości - to oczywista oczywistość ;)
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#9 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 07:28

Z tym się zgodzę, ale jeśli wcześniej bez problemu działał wyższy transfer, to po zmianie na te 10 Mbps ludzie jednak oczekiwali internetu szybszego niż ten, który mieli do tej pory. Nawet o głupie 0.5 Mbps - tymczasem mają jeszcze wolniejszy internet niż przed zmianą umowy.

IMO przy tej ofercie Orange powinno gwarantować obecny transfer + to co sieć jest jeszcze w stanie obsłużyć.
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#10 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 17 wrzesień 2012 - 09:23

Wszystko też jest zależne od tego, w jakiej odległości od centrali dany użytkownik się znajduje. Jakby nie patrzeć, sygnał niestety nie leci po kablu skręconym :(
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#11 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 09:33

True ale nie ciągnijmy już tego offtopu :-D

Leksy daj znać, czego dowiedziałeś się na temat Netii.
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#12 Leksy

Leksy
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 19:08

Jutro lub najpóźniej będę dzwonił do Neti. Jestem ciekawy czy dalej będzie trzeba płacić za tą gupią linie. Słyszałem że jak ktoś sam sobie kupi kabel to tego nie trzeba płacić jest tak??
  • 0

#13 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:02

Ale skąd Ty chcesz ciągnąć ten kabel? Poza tym nawet jeśli by tak było, to w przypadku własnego kabla, gdy zgłosiłbyś reklamację łącza, to mogliby Ci jej nie uwzględnić. ISP tak właśnie robi, że to, co nie jest od nich, to umywają ręce. Poza tym, to nie za sam kabel fizyczny płacisz a za port logiczny, który oni Ci przydzielają. Ale to jest tylko moje gdybanie. Zadzwoń do nich i daj znać. Wtedy będziemy coś więcej kminić.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#14 Leksy

Leksy
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:45

Ok jutro lub w środe będę dzwonił. Glupie mają te zasady. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
  • 0

#15 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 12:04

zasady są takie, jakie są. nikt nie każe ci wiązać się z providerem, który oferuje ci niekorzystne warunki.
ale
provider odpowiada za odcinek od swojego interconnecta do twojego zakończenia z całą swoją siecią wewnętrz.
dlaczego? przykłady:
1. masz tak zawirusowanego kompa, że bazy antywirów przy nim to nic - nie działa ci (albo straszliwie muli) sieć - to wina providera?
2. mały provider ma WAN od swojego dostawcy z łączem np. symetryczne 1M. i w umowach "łącze do 1M". teoretycznie możliwe, jeżeli w danym momencie korzystasz z sieci tylko ty (a pozostałe np. 99 osób nie ;) ).
3. masz umowę na symetryczne 1M, provider ma kilka łączy ze światem 1G, wchodzisz na stronę www z serwerem na łączu 512k. więcej niż 512k z niego nie wydusisz, pomimo twoich 10M - i to też wina providera?
wbrew pozorom gwarantowanie czegoś nie jest takie proste jakby się mogło wydawać.
słyszy się też, że oferty do XXXTb/sek mają zniknąć. albo być weryfikowane.
  • 0

#16 Leksy

Leksy
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 23 wrzesień 2012 - 12:24

Dzwoniłem do neti i u mnie na ulicy nie ma zasięgu. To dlaczego inni mieszkańcy domu mają pociągnięte kable do domów?? Co jest grane??
  • 0

#17 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 23 wrzesień 2012 - 17:32

Bo ich widocznie obejmuje Orange.

EDIT: Oni mają do domów podciągnięte kable telefoniczne?
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#18 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 24 wrzesień 2012 - 17:09

"na ulicy nie ma zasięgu" -? chcesz internet via wimax?
"dlaczego inni mieszkańcy domu mają pociągnięte kable do domów" - a jak długo, od kiedy? netii czy tp...orange?

jeżeli boa poinformowało cię, że nie są w stanie świadczyć ci usługi - szukaj alternatywy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych