Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wolna Toshiba A 300


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dara

dara
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 19:08

Hej, mam pytanie dotyczące Toshiby Satellite A 300. Jest to nowy komputer, z fabrycznie zainstalowaną Vista, ma dopiero miesiąc a od początku załącza się baaaardzo wolno. Ostatnio dokładnie zmierzyłam i trwa to 2 min i 30 sek. Zawsze tyle samo. Jak się go załączy to wszystko idzie normalnie aż do momentu, gdzie zawszd wskakuje Zapraszamy mi się zatrzymuje na Czekaj i trwa to w nieskończoność. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje i czy da się to jakoś naprawić czy on tak po prostu ma? Dodam, że jak się w końcu załączy to wszystko normalnie śmiga.
  • 0


#2 Vicious Jack

Vicious Jack
  • Użytkownicy
  • 750 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 20:26

Czy był instalowany jakikolwiek antywirus? Vista... wielkie "HEH!", a nie Vista. Polecałbym zrobić format i zainstalować starego, dobrego XP-ka.
  • 0
Gigabyte 970-UD3, AMD Phenom II X4 955, Gigabyte Radeon HD6770, 2x2GB GoodRam PC1600, Seagate Barracuda 1TB, OCz 500W, Windows 7 Pro 64-bit, Realtek RTL8139 50mbps, SE Xperia X10i

#3 zeniTh

zeniTh
  • Użytkownicy
  • 68 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 21:19

Vicious Jack, nie bądź takim wielkim przeciwnikiem Visty, ja jej używam już ponad rok, czasami mnie wkurza, ale jakoś daję radę, żeby nie to, że jest oryginalna na lapku, to bym ją już pewnie dawno zmienił, no ale póki co czekam na "7" żeby sobie przeskoczyć legalnie...

btw. do tematu - jakiś antywirus jak pisał kolega wyżej, ew. format i ponowna instalacja

@up ZeniTh - Nie jestem przeciwnikiem Visty ;). Po prostu nie podoba mi się. - VJ
  • 0

#4 dara

dara
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 14:37

antywirus najpierw był MCAffee a teraz Avast. Z Visty nie zrezygnyje, a firmata sama nie zrobię.
  • 0

#5 Vicious Jack

Vicious Jack
  • Użytkownicy
  • 750 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 15:26

W takim razie poproś kogoś obytego, aby Ci zrobił formata.
  • 0
Gigabyte 970-UD3, AMD Phenom II X4 955, Gigabyte Radeon HD6770, 2x2GB GoodRam PC1600, Seagate Barracuda 1TB, OCz 500W, Windows 7 Pro 64-bit, Realtek RTL8139 50mbps, SE Xperia X10i

#6 rasdel

rasdel
  • Użytkownicy
  • 71 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 15:27

A ja polecił bym darmową alternatywę Ubuntu, sprawdzisz czy też i na Linuxie, takie rzeczy się mają.

Ona nawet nie wie, co to jest... :) - VJ

Ależ bardzo proso jest to wytłumaczyć. Jest to system operacyjny i w dodatku darmowy a co za razem prosty w obsłudze. Więcej informacji i początek startu z Ubuntu znajdziesz na http://start.ubuntu.pl/

Nie, można być jednym i takim samym mulem z windowsem. Naprawdę warto coś zmienić i w twoim przypadku (problemie) odpowiedź leży w innej alternatywie systemowej. Jeśli miałbyś z czymś problem to chętnie pomogę, pisz na IRC.

Jestem więc mulem?! Miło mi, mam na imię Kuba. Próbowałem Ubuntu 8.10... zmieniłem zdanie po tym jak miałem opanować "miliony" komend do konsoli. A pozatym Dara to kobieta :) - VJ

VJ - Nie, mówiłem to do konkretnej osoby, która być może nie wiedziała, że taki system istnieje. To tak co do twoich starań z ubuntu, próbowałeś chyba 3 lata temu (bo Ubuntu 8.10 jest w pełni zmechanizowane graficznie), co znaczy "zmechanizowane" - skończyły się te czasy w których trzeba było wpisywać komendy. Zdziwił byś się jak łatwo i szybko wszystkim się operuje klikając. Coraz więcej ludzi do tego się przekonuje. Co do różnicy płciowej, znam 3 kobiety które lepiej od zagorzałych fanów śmigają na ubuntu. Dla chcącego nic trudnego wystarczy pobrać i zainstalować obraz ISO. Próbujesz (ma LiveCD) i jeśli naprawdę Ci odpowiada instalujesz.
  • 0

#7 zeniTh

zeniTh
  • Użytkownicy
  • 68 postów

Napisano 24 kwiecień 2009 - 20:13

zrezygnuj z avasta, pobierz sobie darmową avirę

http://www.free-av.c..._antivirus.html
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych