Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy długotrwałe siedzenie przed komputerem jest szkodliwe?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 M@tix

M@tix
  • Użytkownicy
  • 216 postów

Napisano 07 sierpień 2012 - 20:58

Witam.
Mam pytanie czy długotrwałe siedzenie przed komputerem jest szkodliwe? Wiem że na układ ruchowy i na oczy nie jest to zbyt komfortowe, ale czy istnieją jakieś inne "zagrożenia"?
  • 0


#2 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 07 sierpień 2012 - 23:29

http://www.psseswidn...er/komputer.php
http://www.komputers...roby-serca.aspx

Tego jest dużo w sieci.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#3 Krzysztof1980

Krzysztof1980
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 15 sierpień 2012 - 14:16

Witam.
Mam pytanie czy długotrwałe siedzenie przed komputerem jest szkodliwe? Wiem że na układ ruchowy i na oczy nie jest to zbyt komfortowe, ale czy istnieją jakieś inne "zagrożenia"?

Wszystko zależy czy komp jest włączony czy wyłaczony, jak wyłączony i tylko przed nim siedzisz to spokojnie mozesz tak siedzieć do emerytury. A tak na poważnie, mam pracę że średnio około 10 godzin dziennie przed kompem i niestety wzrok siada, dlatego polecam kontrole u okulisty i okularki
  • 0

#4 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 15 sierpień 2012 - 22:30

To też jest lekko indywidualna kwestia (chociaż nie obala Ona tezy, że szkodzi, wręcz to tylko ciekawostka). Może nie przesiaduję aż 10ciu godzin dziennie, różnie to bywa, czasami tylko dwie, innym razem koło 13 godzin na dzień (to drugie rzadziej, raczej jak się wkręcę). Tak już około 4ch lat i jak na razie wzrok mam cały :P
Aczkolwiek chcę lekko to rozgraniczać żeby nie przemęczać wzroku. Warto wspomnieć tutaj też o tym żeby chociaż raz na 2 godziny (chociażby idąc zrobić herbatę :D ) się trochę poruszać, z 10 przysiadów, podskok, trochę się rozciągnąć, pomachać kończynami, przebiec się po biurze :P
  • 0

Dołączona grafika


#5 wikary

wikary
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 17:01

Slęczenie nad kompem godzinami wcale nie jest dobrą sprawą, wystarczy że wysiądzie Twój kręgosłup a w praz z nim można się doigrac wielu schorzeń wynikających z uszkodzenia układu nerwowego, wzrok też po jakimś czasie się psuje, plus emisja promieniowania włączonego kompa. Komputer 1-2h dziennie jest ok ale pod warunkiem że dużo spacerujesz itp niestety w dzeiejszych czasach jedyna forma aktywnosci ruchowej człowieka jest przełaczanie programów w tv, to jest straszne, nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo sami sobie szkodzimy
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 17:21

Osobiście miałem problem z oczami a dokładnie "Uczucie suchego oka" :puppyeyes:
  • 0

#7 Leksy

Leksy
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 04 wrzesień 2012 - 20:54

Zależy co robisz. Jak grasz to pierwsze zagrożenie jest takie że cię wciągnie gra na pare godzin. NO i oczy strasznie się męczą. Głowa niektórych też boli. Dużo tego. :lol-sweat:
  • 0

#8 patrykl

patrykl
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 15 październik 2012 - 22:36

Siedzę przed kompem od lat i jest ok. Poza kompem jednak trochę działam fizycznie, nie przesiadam się: komputer-telewizor-tapczan. :-)
  • 0

#9 abijah

abijah
  • Użytkownicy
  • 55 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 18 grudzień 2012 - 22:02

O ile nie siedzisz przed kompem non stop - można przeżyć:D
  • 0
Sapere aude.

#10 abijah

abijah
  • Użytkownicy
  • 55 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 23 styczeń 2013 - 21:08

ja tam siedze dziennie i po 10h, w sumie pracuje z kmpem
  • 0
Sapere aude.

#11 melosz

melosz
  • Użytkownicy
  • 56 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 09:57

Ja siedzę w pracy 8 h przed kompem i jeszcze w domu, jedyne co mnie boli to tyłek i plecy od niewygodnych foteli, ze wzrokiem jest ok a powiem że siedzę tak myślę że połowę życia
  • 0

#12 QuickSnake_pl

QuickSnake_pl
  • Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 02 luty 2013 - 13:28

W przypadku jeżeli spędzasz naprawdę dużo czasu przed komputerem,proponuję skonsultować się z okulistą,który doradzi odpowiednie okulary ochronne,wiem sam po sobie ze są skuteczne i dzięki temu nei bolą Cię oczy podczas pracy.
  • 0
www.quicksnake.pl - hosting.

#13 Tymoteusz1

Tymoteusz1
  • Użytkownicy
  • 218 postów

Napisano 22 grudzień 2020 - 19:12

Ale to bardzo dużo zależy od tego, czy już macie jakieś wady wzroku i w jaki sposób chronicie swoje oczy. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, byście zajrzeli do https://ktomalek.pl/...de-wzroku/w-420 i w ogóle dowiedzieli się więcej na temat tego, czym jest astygmatyzm. To często spotykana w Polsce wada, więc warto wiedzieć te rzeczy. 


  • 0

#14 Afidoa

Afidoa
  • Użytkownicy
  • 232 postów

Napisano 20 marzec 2023 - 12:40

Co raz większa liczba ludzi ma problemy z oczami. Cyfryzacja, monitory, ekrany to wszystko sprawia, że pogarszamy swój wzrok. Ja mam krótkowzroczność i do tego astygmatyzm https://blikpol.pl/a...-co-to-leczenie . Polecam poczytać i poszukać odpowiedniej formy leczenia. Ja głęboko zastanawiam się nad laserową korekcją wzroku.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych