Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie odnośnie zmiany pasty na GPU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 michuok

michuok
  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 13:44

Witam, Kupiłem sobie ostatnio w bardzo przystępnej cenie Palita gtx 570. Cholerstwo grzeje się strasznie i postanowiłem zmienić pastę bo ogólnie chłodzenie chodzi strasznie głośno. Przy ściąganiu obudowy chłodzenia odkleiła mi się ta aluminiowa blaszka na chipsecie z napisem NVIDIA, bo tak mocno trzymala stara pasta przyczepiona do radiatora. I moje pytanie teraz jest następujące. Czy to, że ta blaszka się odkleiła to bardzo źle ? zawsze paste nakladalem wlasnie na nią a teraz chyba bede musial to zrobic zarówno na nią jak i pod nią. Czy będę mógł użyć tej samej pasty thermo (zalman stg2) czy muszę mieć pastę o innych parametrach przewodzenia? Może dlatego się tak grzala ta karta bo chip mógł być wcześniej poluzowany ? jak myślicie.
  • 0


#2 michuok

michuok
  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 18:37

Moze ktoś sie pokusi ?
  • 0

#3 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 20:28

Zobacz sobie w sieci, ile czerpie GTX 570. TDP ma 219W, więc ma prawo się grzać. Czy odklejenie to bardzo źle? Daje to możliwość samodzielnego posmarowania pod blaszką, co samo w sobie jest zaletą. W końcu, "jak coś ma być zrobione dobrze. zrób to sam". Nie ma jednak pewności, czy razem z rozpraszaczem nie urwała się jakaś ścieżka, co parafrazując kabaret Tey można określić: "Jak jedna ścieżka się zepsuła, to cała karta jest do d**y". Ale bez próby ratunku się nie dowiesz. Skoro przy zdejmowaniu urwałeś blaszkę ochronną, to być może chłodzenie nie było przymocowane na pastę, tylko klej termoprzewodzący. Do rzeczy. teraz musisz mieć pewność, że pasta, jaką smarujesz kompletnie nie przewodzi prądu. Do tego nie może być żrąca! Czyli ciekły metal odpada. Z tego co wiem, Zalman 2 nie przewodzi prądu. Możesz spróbować smarować nią. Lepiej tez przyklej blaszkę klejem, aby zabezpieczyć układ wewnętrzny przed uszkodzeniem. Tylko nie zapomnij wcześniej posmarować pastą!
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#4 michuok

michuok
  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 20:43

Ok thx za rady !!! ;) mam nadzieje ze zadna ścieżka się nie urwała :) bo inaczej rzeczywiście będzie kaplica. Zrobię tak jak mówisz ;) BTW. Thx za zainteresowanie tematem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych