Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z sterownikami do grafiki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maja

Maja
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 08 kwiecień 2009 - 22:37

Witam,

były już podobne tematy ale mój problem jest bardziej skomplikowany :/
otóż,
odpalam kompa, pojawia się jakiś bios i inne (uwaga, totalnie się na tym nie znam) i przy tym opcje typu "uruchom w trybie awaryjnym"i "uruchom normalnie"-klikam uruchom normalnie, pojawia się ikonka Windowsa i pasek "ładowania"(?) no i na tym koniec, bo komp odmawia dalszej współpracy i po prostu się resetuje :-P . druga opcja- tryb awaryjny. klikam, pojawia się opcja przywracania systemu, wybieram dzień i godzinę, wszystko niby ładnie pięknie, komp się resetuje i znowu to samo- 5 opcji awaryjnego uruchamiania itepe, itede...


za namową kumpli robię format.
zadowolona odpalam kompa i instaluje stery do płyty głównej, zabieram się za sterowniki do karty graf.- i tu się pojawia kolejny problem i zagadka.- instaluje, ale instalacja nie jest dokończona, bo w tym momencie komputer zawiesza się i restartuje, czasem wyskakuje komunikat pt instalacja nie możne być przeprowadzona (czy coś w ten deseń :P) a co najciekawsze czasem nawet pokazuje ze instalacje zakończono pomyślnie, restartuje komputer zgodnie z zaleceniem i....nic, jakbym w ogóle nie instalowała sterowników. Nie ma reakcji, sterowników po prostu Nie DA SIĘ żadnym sposobem zainstalować, o co chodzi? :/

PS 1 komputer otworzyłam, kartę graf wyczyściłam- nic.
PS 2 noda uruchomiłam, wirusy wykryłam i usunęłam- nic...
PS 3 być możne ma to związek z niedawnymi innymi jeszcze problemami z komputerem, mianowicie piszczeniem komputera w trakcie gry, albo nie reagowanie na polecenie wyłączenia się, a zamiast tego restart :].
..nie mam więcej pomysłów.

Wyraz "się" ma na końcu "ę" a nie "e", tylko 1/15 "się" napisałaś z "ę" //khayyin
  • 0


#2 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 08 kwiecień 2009 - 23:32

Witam drogą panią, najlepiej niech pani zmieni temat zanim moderator zobaczy :]
  • 0

#3 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 09 kwiecień 2009 - 06:57

[scroll]No niestety już zobaczyłem ;/[/scroll]

Jak napiszesz jaką masz kartę to Ci pomożemy
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#4 Maja

Maja
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 07:43

KHAYYIN, doskonale wiem jak się pisze "się" aczkolwiek temat zakładałam późno i nie patrzyłam na polskie znaki ...tak btw, jeszcze się nie spotkałam z takim czepialstwem na żadnym forum. :]


Moja karta graficzna- GeForce 6600 GT


A, i jako, że nie znam się na komputerach, proszę o bardzo jasne wytłumaczenie co mam robić, krok po kroku, bo inaczej mogę się nie połapać ;].
  • 0

#5 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 09:02

sedno problemu może być różne począwszy od płyty głównej kończąc na graficie .
spróboj zobaczyć czy wykrywa stery w menedżerze urządzeń Panel Sterowania>system>sprzęt>menedżer urządzeń>karty graficzne ... jeżeli nie będzie nic pisało pod kartami to jednak stery nie działczą ,jeśli będą ,to ściągnij jakieś sterowniki z innej strony i postaraj się je zaktualizować masz tam opcję "aktualizuj sterowniki ".
To mała prawdopodobność ,jednak spróbuj ,czekamy na więcej szczegółów ,pozdrawiam :]
  • 0
Dołączona grafika

#6 Maja

Maja
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 09:14

Zatem wchodzę w menedżera urządzeń, po nazwie komputera jest ikonka "inne urządzenia" z żółtym znakiem zapytania, po rozwinięciu tejże ikonki mam następną - kontroler wideo (zgodny z VGA) przy której także mamy żółty znak zapytania, tym razem z wykrzyknikiem. klikam 2 razy, wyskakują właściwości -To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)

Aby ponownie zainstalować sterowniki dla tego urządzenia, kliknij przycisk Zainstaluj ponownie sterownik.

z tym, że próbowałam już zainstalować sterowniki, ale albo kończy się pod koniec i komputer restartuje się, albo niby instalacja zakończona pomyślnie ale po ponownym włączeniu komputera znowu brak sterowników. Bywa i tak, że po ponownym uruchomieniu komputera pojawiają się opcje "tryb awaryjny, uruchom komputer normalnie, albo ostatnie działające ustawienia)- wtedy niestety muszę kliknąć ostatnie działające ustawienia, w przypadku kliknięcia "uruchom normalnie" pojawia się logo Windowsa z paskiem ładowania po czym monitor gaśnie (a komputer pracuje dalej).

uf ;]

to może jeszcze dodam, że przy włączeniu komputera pojawia się coś o nazwie "dual bios" (?) z jakimiś pionowymi zielonymi paskami.
  • 0

#7 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 10:09

yhm ,myśle że sterowniki sa zapisane w rejestrze i komputer się ich nadal słucha ,w trybie normalnym ;D uruchom komputer i wejdz w ostatnio działającymi ustawieniami i sprawdź czy w c:/Program Files.... nie ma folderu z twoimi sterownikami jeśli są napisz ,wtedy wykasujemy z rejestru i zobaczymy co dalej
  • 0
Dołączona grafika

#8 Maja

Maja
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 10:36

Nie ma sterowników ;D
więc spróbowałam ponownie zainstalować z kreatora znajdowania sprzętu, instalacja dobiegła końca, nagle ekran zgasł i pojawił się migający myślnik, w lewym górnym rogu ekranu.. komputer zrestartował się i po ładowaniu Windowsa znowu monitor zgasł, tradycyjnie już, wiec musiałam go zrestartować. Pojawiły się opcje uruchamiania w tym i tym trybie, znowu uruchomiłam ostatnie działające ustawienia no i jestem xD i tak w koło Macieju....

zauważyłam jeszcze, że wyłączając komputer pojawia się error o treści "zainicjowanie DLL nie powiodło się, gdyż stacja jest właśnie zamykana"-nawet nie wiem czy to ma związek z omawianym problemem, no ale może ;-).
  • 0

#9 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 10:53

no trochę poczytałem i wychodzi na to że może mieć coś z tym wspólnego ,były przypadki że komputer nie chciał się wyłączyć czy też włączyć
Spróboj odpalić combofixa - http://www.programos...m,combofix.html
  • 0

#10 Maja

Maja
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 11:11

odpaliłam program ;-). w trakcie wyskoczył mi komunikat "konsola odzyskiwania systemu Windows nie jest zainstalowana, w twoim najlepszym interesie leży zainstalowanie jej, czy chcesz zainstalować?" tak, chcę xD zainstalowałam.


oto wyniki skanowania Combofixem ;]:
Log jest TU

[ Dodano: 2009-04-10, 14:29 ]
Pojawil sie kolejny problem, otoz za namowa kolegi wyjelam baterie, czyli slowem zresetowalam BIOS'a.
po tym zdarzeniu komputer wlacza sie, ale nie wczytuje Windowsa, pojawia sie jedynie komunikat o braku zainstalowanego twardego dysku (;D ) oraza "HD does not support HDA"..

czekam na pomoc.

Przepraszam za wszelkie liczne niestety bledy, ale nie jestem u siebie,a tu nie moge uzyc polskich znakow xD (jest mozliwosc zeby to jakos ustawic?)

___
Na pasku zadań z prawej strony klikasz na ikonkę języka (taka niebieska) i wybierasz język i układ klawiatury. - N.
  • 0

#11 Vicious Jack

Vicious Jack
  • Użytkownicy
  • 750 postów

Napisano 13 kwiecień 2009 - 23:59

Że co? ;)
HDA to skrót od High Definition Audio, a skoro "HD does not support HDA" to masz XP-ka z wersją SP3, która nie obsługuje HDA. Tutaj masz linka, żeby to naprawić. Klik.

Co do logu z COMBOFIXA:

Usuń Registry Boostera. Pamiętam, że ostatnio również ktoś z niego korzystał, a jego usunięcie dało jakiekolwiek efekty. Pozbądź się wszystkich programów P2P, które posiadasz (iMesh, Ares etc.). Usuń ich wpisy z rejestru. RĘCZNIE!

Aha... Nie wczytuje Windowsa... Hmm... Ten Twój kolega coś namieszał, że aż przemieszał. Zrestartuj biosa raz jeszcze, może pomoże. W trakcie odpalania systemu wciśnij kilkakrotnie F8 i wybierz opcję Ostatnie Dobre Ustawienia. Więcej pomysłów niestety nie mam.
  • 0
Gigabyte 970-UD3, AMD Phenom II X4 955, Gigabyte Radeon HD6770, 2x2GB GoodRam PC1600, Seagate Barracuda 1TB, OCz 500W, Windows 7 Pro 64-bit, Realtek RTL8139 50mbps, SE Xperia X10i

#12 Maja

Maja
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 14 kwiecień 2009 - 16:06

Ojej, chyba zaszła pomyłka, widocznie tam było "HD does not support HPA", a nie HDA. :/ Z tego wszystkiego musiałam się pomylić :P Ale faktycznie Xp-ka mam z SP 3 więc.. ;)
  • 0

#13 Vicious Jack

Vicious Jack
  • Użytkownicy
  • 750 postów

Napisano 14 kwiecień 2009 - 17:48

W takim razie musisz udać się do specjalistycznego sklepu komputerowego i zakupić baterię do płyty głównej. Twoja padła i nic już z nią nie zrobisz. Gdzie taki sklep znajdziesz? Szczerze to nie mam pojęcia, ale z tego co przeczytałem na amerykańskich forach, kosztują one "4 bugs", czyli ok 12-20 zł.
  • 0
Gigabyte 970-UD3, AMD Phenom II X4 955, Gigabyte Radeon HD6770, 2x2GB GoodRam PC1600, Seagate Barracuda 1TB, OCz 500W, Windows 7 Pro 64-bit, Realtek RTL8139 50mbps, SE Xperia X10i

#14 pulfik

pulfik
  • Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 15 kwiecień 2009 - 19:58

witam wyjmij owa bateryjkę i z ta bateryjka do zegarmistrza mają tego od groma :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych