Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer do gier na przyszłość (2000-4000zl)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 D3M0tywator

D3M0tywator
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 26 maj 2012 - 17:14

Planuję zainwestować w nowego pc.
Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby posłużył mi przez parę ładnych lat.
Cena nie gra roli, ale tak do 4000 góra.

Od pc wymagam przede wszystkim "mocy".
Uwagę przykłuwam głównie do gier, ważne dla mnie, żeby każda gra płynnie chodziła na tym kompie i żeby tak przez najblizsze pare lat zostało (Czyli płynne granie w Crysisa 3/4, gdy owe wyjdą itp.)
Procesor już sobie wybrałem, najprawdopodobniej będzie to intel i5 / i7, jeżeli jednak ktoś poleca coś innego i uzasadni czemu, jestem otwarty na propozycje.
Dysk +/- 1tb. Może być mniej, ale nie mniej niż 500gb (obecnie mam 320 i wspomagam się dyskiem zewnętrznym).

Ważne, żeby się nie przegrzewał.
Jeżeli ma mieć różne bajery typu "energooszczędność", które nie wpłyną znacząco na cene, jestem na to otwarty)

Prosił bym, żeby każdy przy składaniu, obok każdego podzespołu napisał w nawiasie (cena ; dla czego to, a nie co innego).

Proszę o fachową poradę, obojętnie czy informatyka, czy gimnazjalisty spędzającego 8h dziennie przed pc, byle ktoś, kto naprawdę się na tym zna ;-)
(Jeżeli ktoś jest w stanie znaleźć laptopa, który spełnia powyższe wymagania, to bardzo poproszę :) oczywiście zdaje sobie sprawę że cena będzie wyższa)

Do zestawu i ceny proszę podliczyć cenę dobrego monitora i klawiatury ;pp

I zestaw, w sensie kompletny (z chlodzeniem, obudową itp.), nie tylko "najwazniejsze" podzespoly.

Nie chcę szaleć z budżetem, ale wolę zapłacić np 4000, zamiast 3000, jeżeli dzięki temu będzie "dłużej na czasie"/
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 27 maj 2012 - 09:09

Laptop MSI powinien spełnić Twoje wymagania. Ma super grafikę, więc z grami nie powinno być większych problemów.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 27 maj 2012 - 09:30

W najbliższej przyszłości planuje zakup lapka MSI do gier, więc dodam kilka słów na ten temat. Za 4k PLN kupisz co najwyżej model GT683 - jego jedyna wada to matryca 15.6" - większa byłaby odrobinę bardziej komfortowa (oczywiście możesz podłączyć zewnętrzny monitor), ale to już model GT780, którego za te pieniądze nie dostaniesz. Grafika GTX560m i procesor i5-2430m moim zdaniem powinny wystarczyć do grania przez co najmniej 2-3 lata na high w FHD - uzasadniam to tym, że jeśli w przyszłym/następnym roku wyjdą nowe konsole, to kilka miesięcy później powinny już powstać jakieś gorące tytuły z bardzo dużymi wymaganiami (obecnie są na rynku tytuły, w które nie pograsz na ultra, ale ustawienia high są już zupełnie grywalne. Jeśli zależy Ci na mobilności, to bierz GT683, w najbardziej odpowiadającej Ci konfiguracji. Jeśli możesz dołożyć kilka stówek, to lepszym wyborem będzie GT780.

Dodam jeszcze, że do gier zasadniczo lepszym wyborem jest PC - jest wydajniej i masz możliwość rozbudowy oraz OC, ale tracisz mobilność.
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 27 maj 2012 - 11:23

Model z mojego linka poleciłem, bo laptop zawiera w sobie bardzo konkretny model grafiki - HD 5870. Ciut wolniejszy od GTX560Ti, ale w zupełności wystarczy do większości gier na maksa, w FHD.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych