Skocz do zawartości


Zdjęcie

Router do 120zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sev3k

Sev3k
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 26 maj 2012 - 09:21

Witam! Szukam dobrego routera.

1.Kwota, jaką mogę maksymalnie przeznaczyć na zakup: ~120 zł

2.Typ łącza: radiowy 512 . Model już jest, więc rozgałeziony kabel lan.

3.Liczba komputerów do podziału: 1x telefon WiFi + 1x komputer stacjonarny.

4.Dodatkowe wymagania: raczej żadne.

5.Ile pięter będzie musiał ew. obejmować zasięg*:dom jednorodzinny, zasiąg miałby przebijac sie przez min 2-3 ściany

6.Sprzęt który aktualnie posiadam: komputer stacjorny + samsung galaxy mini + modem edimax .
  • 0


#2 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 27 maj 2012 - 11:29

dobrze rozumiem? masz 512k? po radiu, ale urządzenie które masz (od providera?) ma gniazdo lan, z którego masz sieć?
w pewnej znacznej sieci sklepów (mają też stronę internetową) był(jest?) model d-linka za niecałe 50 zł. żeby było śmieszniej, cena na stronie jest wyższa!
za 120 zł możesz spoko kupić nawet 2 i w ten sposób znacznie rozbudować sieć (w tym bezprzewodową). np 2 routery po jednym na piętro. tyle, że będzie trzeba spiąć je skrętką.
  • 1

#3 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 27 maj 2012 - 12:38

Wnioskuję, że korzystasz z internetu radiowego, który już czeka z wtyczką LAN na wpięcie do routera.
Ja korzystam z tego cholerstwa. Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Nie mogę się domyślić ile dokładnie pięter trzeba sforsować ale jako ewentualne rozwiązanie Twoich problemów zalecam ustawienie routera np. na środkowym piętrze i ułożenie antenki "na leżąco" żeby sygnał szedł mocniej na piętra niż na ściany.

Pozdrawiam.
  • 1

Dołączona grafika


#4 Sev3k

Sev3k
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 27 maj 2012 - 13:02

Wnioskuję, że korzystasz z internetu radiowego, który już czeka z wtyczką LAN na wpięcie do routera.
Ja korzystam z tego cholerstwa. Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Nie mogę się domyślić ile dokładnie pięter trzeba sforsować ale jako ewentualne rozwiązanie Twoich problemów zalecam ustawienie routera np. na środkowym piętrze i ułożenie antenki "na leżąco" żeby sygnał szedł mocniej na piętra niż na ściany.

Pozdrawiam.



Tak korzystam z internetu radiowego i czeka z wtyczką Lan na wpięcie do routera (aktualnie jest ona podłączona do komputera :) )
  • 0

#5 Sev3k

Sev3k
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 27 maj 2012 - 13:04

dobrze rozumiem? masz 512k? po radiu, ale urządzenie które masz (od providera?) ma gniazdo lan, z którego masz sieć?
w pewnej znacznej sieci sklepów (mają też stronę internetową) był(jest?) model d-linka za niecałe 50 zł. żeby było śmieszniej, cena na stronie jest wyższa!
za 120 zł możesz spoko kupić nawet 2 i w ten sposób znacznie rozbudować sieć (w tym bezprzewodową). np 2 routery po jednym na piętro. tyle, że będzie trzeba spiąć je skrętką.




Bym mógł podłączyc te dwa routery na każdym piętrze ale mam 1 kabel LAN... Można zrobic przez jakies rozgalęzienie czy co? (wiecie jestem zielony dla tego wzróciłem sie o pomoc)
  • 0

#6 Sev3k

Sev3k
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 27 maj 2012 - 13:06

Wolał bym kupic jedno urządzenie, ale zeby zasieg byl zrównany tak ajkbym miał 2 routery ...
  • 0

#7 yogee

yogee
  • Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 27 maj 2012 - 14:19

Wymienione powyżej "cholerstwo" jest całkiem fajne ;) (tp-link 740n) szczególnie gdy uzupełni się go o alternatywny firmware dd-wrt. O zasięgu się nie wypowiem, bo mieszkam w wyjątkowo grubościennym budownictwie
  • 1
Athlon II x4 630 || Gigabyte 785GT-UD3H || Kingston [2x4GB + 2x2GB] DDR3 || MSI GTS450 OC || ocz StealthXStream 500W || Seagate st3500418AS 500GB + st2000DL003 2TB || Compro Videomate e650f || Microsoft Wireless 800 || BenQ G2220HD || Kenwood KA-1010 :)

Coś jeszcze dopisać? :)

#8 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 27 maj 2012 - 16:22

to po trochu o wszystkim (na przykładzie już wymienionego modelu routera ;) ):
1. wtyczkę z WAN (ten lan od twojego dostawcy) zamiast w PC wtykasz w gniazdo WAN w routerze. natomiast pc podłączasz do 1 z 4 gniazd LAN (z tym routerem dodają jakiś krótki kawałek skrętki). na płycie z urządzeniem jest coś w rodzaju instalatora - do prostej konfiguracji powinno wystarczyć. w twoim przypadku zapewne wystarczy sklonować adres MAC karty twojego pc (jednym kliknięciem)
możesz też uruchomić wi-fi; zasięg zależy od strasznie wielu czynników (polecam pooglądanie forów i wątków z tym związanych - będziesz miał jakieś wyobrażenie).
2. o ile zajdzie potrzeba dołączenia kolejnego routera - w wolne gniazdo LAN pierwszego wpinasz skrętkę, którą z drugiej strony wpinasz w gniazdo WAN w drugim. o ile pamiętam dołączona na płycie instrukcja (ang.) pomaga skonfigurować taką sieć.
wada(?) tego routera - antena przymocowana na stałe - nie da się jej bez ingerencji przenieść w inne (bardziej korzystne) miejsce.
wada 2 routerów - 2 urządzenia pobierają prąd, ciut bardziej skomplikowana sieć.
zaleta 2 routerów to 3+4 porty lan do zagospodarowania + 2 wi-fi, łatwiej pokryć obiekt sygnałem radiowym. uwaga - skrętka od wtyku do wtyku nie powinna być dłuższa niż 100m. i w sumie tyle o ograniczeniach.
zasięg.. w żelbecie i wrogim środowisku (sieci tyle, że jeszcze trochę to i mikrofalówki nie będą potrzebne) zasięg >kilkunastu metrów od anteny (bo tyle było potrzebne, dalej nie sprawdzałem)
1 urządzenie-zasięg wifi - nie znając środowiska nikt poważny nie zagwarantuje ci zasięgu. generalnie im bardziej w centrum obszaru będzie antena, tym równiej ten obszar pokryje. antena jest dookólna, ale nie do końca bezkierunkowa - pod i nad anteną jest minimum promieniowania (0 nie będzie, bo będą sygnały odbite). routery z możliwością odłączenia anteny pozwalają na zainstalowanie ich w pewnej odległości od routera (ale kabelek w.cz. trzeba zrobić/kupić i dociągnąć).
  • 1

#9 Sev3k

Sev3k
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 28 maj 2012 - 15:17

http://allegro.pl/tp...2311918852.html


Godny Polecenia?? :)
  • 0

#10 Sev3k

Sev3k
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 28 maj 2012 - 16:20

......
  • 0

#11 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 28 maj 2012 - 17:54

Pewnie, że warty. Do tego "Gwarancja: 24 miesiące". Jak najbardziej polecam :)
  • 1

Dołączona grafika


#12 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 28 maj 2012 - 19:32

to taka 740, tylko, że z pełną "n"ką (300Mb), podczas gdy 740 ma też "n" ale tylko -150M. niby przy twoim WAN to i tak dużo, ale do wymiany danych w twojej sieci wewnętrznej dodatkowe pasmo może się przydać. teraz po wifi masz telefon, dojdzie telefon/smartfon + jakiś tablet.. atrakcyjność ceny oceniasz sam.... skąpiec i ceneo dużo tańszych nie proponują (1-2 zł to nie różnica)
:) to range x5 i speed x15 to troszkę z przymrużeniem oka. ale router fajny. zniechęcał nie będę ;)
  • 1

#13 Sev3k

Sev3k
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 30 maj 2012 - 15:25

http://allegro.pl/tp...2311918852.html
Jak bym kupił to z routera do kompa bym chciał podprowadzic kablem.
Ale czy wystarczy na smortfon i tablet ten sygnal??
PS. mam neta 512.. (radiówka (koncowka wan)
  • 0

#14 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 30 maj 2012 - 15:29

Popraw link.
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#15 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 30 maj 2012 - 15:29

Twój link za wiele nie mówi:


Błąd 404: Strona nie została znaleziona


  • 0

#16 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 30 maj 2012 - 17:13

fakt, link już niewiele powie.
o ile pamiętam obecnie masz tak: radiem do anteny w urządzeniu od operatora, w którym jest gniazdo lan. do niego masz wetkniętą skrętkę ,a z drugiej strony skrętki masz gniazdo sieciowe w pc.
twój provider (dostawca) zapewnia ci transfer +- 512 kb/sek.
pominę konfigurację routera - patrz instrukcja obsługi - jak za mało - pytaj (ale najpierw przeczytaj!!!!)
po zakupie routera podłączasz go pomiędzy urządzenia providera a pc. czyli [to coś od providera]= skrętka = router (gniazdo wan) -> dostarczyłeś lan do routera.
router (jedno z gniazd lan) = skrętka = gniazdo lan w pc -> w ten sposób uzyskasz dostęp do sieci na pc, skrętką.
router (uruchomione wifi) = radio = radiowa karta sieciowa w pc/laptopie/nettopie/smartfonie/telefonie z wifi/TV/itp. - uzyskasz dostęp do sieci po radiu.
ale:
dostajesz 512k więc to max. tego, co możesz W SUMIE udostępnić urządzeniom w sieci. natomiast pomiędzy urządzeniami transfer po skrętce będzie sięgał 100Mb/sek po kablu i +- podobnie po radiu.
więc np. przerzucanie danych pomiędzy urządzeniami w sieci, korzystanie z udostępnionych dysków, drukarek - nie powinno być uciążliwe.
jeżeli skrętka dołączona do routera jest zbyt krótka, kup/zrób/zamów dłuższą. to zrób, to pod warunkiem, że masz czym (zagniatarka) i naprawdę potrafisz.
we wspominanych powyżej w wątku urządzeniach możesz zarządzać pasmem - określić kto, kiedy i ile max. transferu może otrzymać - to już chyba na osobny wątek.
  • 1

#17 Sev3k

Sev3k
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 31 maj 2012 - 14:34

Ok rozumiem./.
mi to wgl chodzi o to bym mógł korzystac, z internetu w telefonie..
i żeby był szybki ... ( zauważyłem że są routery 3g, czy to znaczy że prędkośc internetu w urządzeniu jest szybsza?? )
  • 0

#18 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 31 maj 2012 - 14:53

żadne z urządzeń w sieci nie będzie miało transferu z i do internetu większego niż max od providera. a im więcej urządzeń, tym każde dostanie go mniej (tu można trochę manipulować).
ale żeby było jasne:
a/ na 2 urządzeniach przeglądasz np. forum pcfoster ;) . dane nie płyną cały czas - niekoniecznie odczujesz spowolnienie spowodowane podziałem pasma (w idealnych warunkach urządzenia wręcz będą "wymieniać się" pasmem - na jednym oglądasz to, co się właśnie pobrało, a na drugim w tym czasie strona się pobiera.
b/ oglądasz film z yout.... i jakoś idzie, ale jeżeli na drugim urządzeniu też zaczniesz oglądać - poczujesz różnicę - film oznacza strumień danych, 2 filmy - 2 strumienie. a "kortyko" od operatora masz raczej wąskie.
routery 3g zamiast gniazda WAN mają modem 3g - jako źródło dostępu do sieci (ale są i takie które mają, i to, i to). jeżeli mieszkasz w miejscu, gdzie można uzyskać duży transfer po 3g - możesz się zastanowić czy warto. moim zdaniem to rozwiązanie ma 1 zasadniczą wadę - limity transferu. w sumie 2 też - koszty. jeżeli uważasz, że się zmieścisz w limitach...
kiedyś pooglądałem statystyki ruchu u siebie - gdybym przeszedł na 3g - zbankrutowałbym.
  • 1

#19 Sev3k

Sev3k
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 16:59

JA WIEM ŻE, TRANFER NIE BD SZYBSZY OD PROVIENTA..
  • 0

#20 Sev3k

Sev3k
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 17:00

ale chodzi o to że, chciałbym by internet przez wi-fi był szybki trasfer...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych