Skocz do zawartości


Zdjęcie

net mobilny czy stacjonarny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 precel

precel
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 14:08

Witam, zastanawiam mnie jaki wybrać net.. mobilny czy stacjonarny? Mobilny mogę zabrać wszędzie ale stacjonarny gwarantuje lepszy transfer.. A jak wybierać to jakiego dostawcę?
  • 0


#2 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 16:52

Zależy gdzie mieszkasz i ile możesz zapłacić...
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!

#3 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 17:31

uprzedzając odpowiedź ,jeżeli mieszkasz poza obrębem warmi i mazur zainwestuj w UPC Turbo 10 Mb ,tanio i szybko
  • 0
Dołączona grafika

#4 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 18:15

jakie są twoje bariery co do kosztów :) bo możesz mieć tez taki sam internet jak stacjonarny, ale to kasy dużo ;]
  • 0

#5 vinc

vinc
  • Użytkownicy
  • 57 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 19:33

To ja dodam pytanie od siebie :) Do czego ma służyć internet, czyli czy dużo danych ściągasz/wysyłasz? Czy bardzo zależy Ci na mobilności? Napisz coś więcej...
  • 0

#6 precel

precel
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 03 kwiecień 2009 - 14:50

Mieszkam w Wawie i chciałbym net do codziennego użytku, poczta, komunikatory ale też żeby film ściągnąć i czasem w coś pograć, myślę że 1-2mb/s by mi starczyło. Mam łącze TP i wchodzą w grę Neostrada, lub Orange Freedom.. pomóżcie wybrać i podpowiedzcie coś jak z jakością..
  • 0

#7 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 03 kwiecień 2009 - 16:37

pomimo tego co mówisz myślałbym o ambitniejszych planach w wysokości 5-10 mb/s uwierz taki net sie przydaje ,przynajmniej w ściąganiu filmów ,zresztą EVON potwierdzi :)
  • 0
Dołączona grafika

#8 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 03 kwiecień 2009 - 18:12

EVON potwierdzi :)

ta, potwierdzam bo sam mam 18mb/s ;P

OFT: Kiedyś mnie udało się wyskubać taki program co od razu przełączał sieci (WIFI) miałem dobrą antenę na USB i ściągał mi neta wszędzie gdzie byłem, prędkości to od 1-6 MB/s


A ile na taki internet byś mógł przeznaczyć pieniędzy?
  • 0

#9 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 04 kwiecień 2009 - 06:42

Jeżeli mieszkasz w Warszawie to mobilny net był by szybszy ponieważ w Warszawie jest HSDPA czyli mobilny internet do 7,2 Mb/s Sam posiadam mobilny internet z plusa i jestem z niego zadowolony. TU masz cennik

iPlus prywatnie 60 cena: 60 zł Liczba GB: 1GB
iPlus prywatnie 75 cena: 75 zł Liczba GB: 3GB
iPlus prywatnie 110 cena: 110 zł Liczba GB: 8GB
iPlus prywatnie 160 cena: 160 zł Liczba GB: 13GB
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#10 vinc

vinc
  • Użytkownicy
  • 57 postów

Napisano 04 kwiecień 2009 - 10:14

Jeżeli mieszkasz w Warszawie to mobilny net był by szybszy ponieważ w Warszawie jest HSDPA czyli mobilny internet do 7,2 Mb/s


Właśnie do 7,2Mb/s, które na dzień dzisiejszy nie jest osiągalne w terenie... Dodatkowo nie jest stabilny i prędkość zależy od zbyt wielu czynników. Ograniczeniem są limity danych. Sam korzystam z iPlusa, ale do wymagań precel'a totalnie się nie nadaje. Wobec tego myślałbym nad Orange Freedom tu znajdziesz więcej informacji KLIK
  • 0

#11 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 04 kwiecień 2009 - 11:07

Orange Freedom ,ja jakoś do tego "szajsu" zaufania nie mam mój kolega płaci za 1 MB/s 50 dych ,a na dodatek miał duzo problemów z połączeniem się ,częste awarie itp.
Może to zbieg okoliczności a może świadczy to o jakości dostawcy ,jednak ja bym sie trzymał z dala od Orange
  • 0
Dołączona grafika

#12 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 04 kwiecień 2009 - 13:49

Mój wujek miał neta z Orange i nie było żadnego problemu, ale prędkość słaba.

Ja słyszałem coś o necie satelitarnym ale to chyba jakaś antenę trzeba mieć, dopóki ktoś nie rozkmini jakieś pod USB ^^
  • 0

#13 vinc

vinc
  • Użytkownicy
  • 57 postów

Napisano 04 kwiecień 2009 - 17:07

Wszystko zależy jaką wybierze się prędkość, a Freedom to BSA, czyli to samo co wszystko oparte na łączach TPSA. Wobec tego prędkość zależy od odległości najbliższej stacji. Jednak mimo wszystko na dzień dzisiejszy najtańsza oferta BSA na rynku. Natomiast odnośnie jakości to nie zawsze op jest winien :P Ja znam sporo osób, które sobie chwalą Freedom.
  • 0

#14 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 04 kwiecień 2009 - 17:18

A nikt nic o Era nie powiedzial, Blueconnect czy jakos tak, dobry jest?
  • 0

#15 vinc

vinc
  • Użytkownicy
  • 57 postów

Napisano 04 kwiecień 2009 - 17:34

Evon to jest to samo co iPlus, Play Online czy Orange Free, czyli internet oparty na technologii GSM. Wobec tego wszystko się rozbija o zasięg...
  • 0

#16 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 05 kwiecień 2009 - 06:49

Mój wujek miał neta z Orange i nie było żadnego problemu, ale prędkość słaba.

Ja słyszałem coś o necie satelitarnym ale to chyba jakaś antenę trzeba mieć, dopóki ktoś nie rozkmini jakieś pod USB ^^


Taki internet jest przeznaczony dla Kamperów. A szczegóły TU
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#17 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 05 kwiecień 2009 - 14:43

No dzięki za odp :D
  • 0

#18 precel

precel
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 10:36

A powiedzcie mi czy internet bsa czy jak to się tam profesjonalnie nazywa :D chodzi mi o Orange Freedom, Netie, Dialog i innych tak samo działa? Zależy to od konkretnej firmy czy dostawcy okablowania czyli w moim przypadku tpsa? Bo jak od tpsa wszystko zależy to muszę chyba wybrac jakąś najtańszą wersje tak?
  • 0

#19 vinc

vinc
  • Użytkownicy
  • 57 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 18:44

A powiedzcie mi czy internet bsa czy jak to się tam profesjonalnie nazywa :D chodzi mi o Orange Freedom, Netie, Dialog i innych tak samo działa?


Pewnie, że tak samo :)

Zależy to od konkretnej firmy czy dostawcy okablowania czyli w moim przypadku tpsa? Bo jak od tpsa wszystko zależy to muszę chyba wybrac jakąś najtańszą wersje tak?


BSA kupujesz u danego operatora i to ten operator dostarcza Ci internet, ale wykorzystując do tego łącza TPSA. Kiedyś TPSA robiła problemy dla innych opów i czasem teraz się to zdarza. Jednak nie jest to już tak nagminne jak na początku możliwości świadczenia tej usługi przez alternatywnych.
  • 0

#20 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 13:11

teraz dopłacasz 5 ziko za korzystanie z łącz TP ;]
  • 0
Dołączona grafika


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych