Skocz do zawartości


Zdjęcie

gg 7.7 nie działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 nieznany

nieznany
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 05 czerwiec 2012 - 16:36

A mi coś teraz przyszło do głowy... GG czasami nie zmieniło swojego portu?
A ta wersja komunikatora nie pasowała by Ci? http://www.idg.pl/ft...01.beta.pl.html jeżeli nie to zainstaluj trochę starszą tj. 7.0 http://www.idg.pl/ft...0.build.20.html

Dzięki, ale gdy pobuję założyć konto/wejść na swoje w 7.0 to w momencie, w którym powinno ukazać się okno z kodem do przepisania, wyskakuje błąd i aplikacja zostaje zamknięta. Treść błędu w załączniku.

http://wklejto.pl/126736

P.S. Jak sprawdzić czy antyvir lub coś podobnego nie blokuje gg?
  • 0


#22 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 05 czerwiec 2012 - 19:46

Musisz w opcjach antywiva bądź firewalla sprawdzić coś takiego jak lista blokowanych stron/aplikacji. Najlepiej jakbyś dla pewności dodał sobie gg do wyjątków.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#23 nieznany

nieznany
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:15

Musisz w opcjach antywiva bądź firewalla sprawdzić coś takiego jak lista blokowanych stron/aplikacji. Najlepiej jakbyś dla pewności dodał sobie gg do wyjątków.

Mam avirę, nie ma tam nic o blokowaniu gg.
  • 0

#24 nieznany

nieznany
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 21:57

Musisz w opcjach antywiva bądź firewalla sprawdzić coś takiego jak lista blokowanych stron/aplikacji. Najlepiej jakbyś dla pewności dodał sobie gg do wyjątków.


A gdyby usunąć na chwilę antyvira i sprawdzić?
  • 0

#25 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 23:27

To nic złego nie powinno się stać.
  • 1
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#26 nieznany

nieznany
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 08 czerwiec 2012 - 18:16

To nic złego nie powinno się stać.

Tzn nic się nie zmieni na lepsze?
  • 0

#27 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 08 czerwiec 2012 - 18:46

Zapytam swoją szklaną kulę.. Miałem na myśli, że jak usuniesz na chwilę, to nie musisz się obawiać wirusów itd. Czy coś zmieni w sprawie gg? Bardzo wątpię, ale dopóki nie sprawdzisz, dopóty nie będziesz wiedział.
  • 1
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#28 nieznany

nieznany
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 10:58

Zapytam swoją szklaną kulę.. Miałem na myśli, że jak usuniesz na chwilę, to nie musisz się obawiać wirusów itd. Czy coś zmieni w sprawie gg? Bardzo wątpię, ale dopóki nie sprawdzisz, dopóty nie będziesz wiedział.

Masz rację! Odinstalowałem avirę (bez search toolbarów) i działa! Tylko teraz jak to zmienić w ustawieniach aviry(gdy ją zainstaluję znowu) żeby działało?
  • 0

#29 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 11:34

PPM na ikonie w trayu - configuration - expert mode - scanner - scan - exception. Potem guard - scan - exception.

Użytkownik Mesmerize edytował ten post 09 czerwiec 2012 - 11:39

  • 1
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#30 nieznany

nieznany
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 13:04

PPM na ikonie w trayu - configuration - expert mode - scanner - scan - exception. Potem guard - scan - exception.

W expert mode - scan - exceptions dodałem zarówno cały folder gg jak i program główny, zaś w "realtime protection"(bo guard nie ma)gg.exe i bez zmian. Pominąłem coś?
Jak całkowicie wyłączyłem Realtime protection i Web protection to działa...
  • 0

#31 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 14:28

Włącz realtime protection i sprawdź, czy ruszy. Jeśli tak, to musisz dodać wyjątek w Web protection (nie mam płatnej wersji, więc nie mam web protection) - zapewne tak samo jak w realtime protection.
  • 1
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#32 nieznany

nieznany
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 15:28

Włącz realtime protection i sprawdź, czy ruszy. Jeśli tak, to musisz dodać wyjątek w Web protection (nie mam płatnej wersji, więc nie mam web protection) - zapewne tak samo jak w realtime protection.

Rusza tylko na wyłączonej web protection. Też nie mam wersji płatnej ale web protection jest(przy okazji: jak sobie radzisz bez niej?). Wyjątku dla gg nie widzę możliwości:

Załączone pliki


  • 0

#33 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 16:02

Masz Web Protection, bo prawdopodobnie pobrałeś 30-dniową wersję trial (ja pobrałem wersję darmową). Myślę, że radzę sobie dobrze - w sieci wystarczy trochę myśleć, a jeśli masz paść ofiarą jakiegoś ataku, to i tak padniesz. Oprócz Aviry (lub innego antywira) mam zainstalowany firewall i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło nic przykrego (a przynajmniej o tym nie wiem :D )

W web protection wejdź w zakładkę Blocked request i tam powinno być coś związanego z gg. Zgaduję, że po kliknięciu na nim prawym przyciskiem będziesz mógł je odblokować.
  • 1
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#34 nieznany

nieznany
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 16:22

Masz Web Protection, bo prawdopodobnie pobrałeś 30-dniową wersję trial (ja pobrałem wersję darmową). Myślę, że radzę sobie dobrze - w sieci wystarczy trochę myśleć, a jeśli masz paść ofiarą jakiegoś ataku, to i tak padniesz. Oprócz Aviry (lub innego antywira) mam zainstalowany firewall i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło nic przykrego (a przynajmniej o tym nie wiem :D )

W web protection wejdź w zakładkę Blocked request i tam powinno być coś związanego z gg. Zgaduję, że po kliknięciu na nim prawym przyciskiem będziesz mógł je odblokować.

Dodaję screen blocked request. Gdzie jest w nim gg?

Załączone pliki


  • 0

#35 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 16:44

Akurat nie ma - miałem nadzieję, że będzie wykaz blokowanych aplikacji jak w innych tego typu programach i nie wiem co tu ustawić. Otwórz główne okno Aviry i z tego co widzę u siebie (chociaż jest zablokowany dostęp i nie widzę tamtejszych opcji) w internet Security - Firewall - powinny być Exceptions, blocked connections lub coś w tym stylu - jeśli gdzieś możesz odblokować gg, to własnie tam.

Ewentualnie możesz także w oknie głównym wybrać Admnistration - Events - będzie tam lista wszystkich działań - powinno być i Twoje gg. Kliknij prawym po szczegóły i w nich będzie napisane, co tak naprawdę blokuje gg.
  • 1
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#36 nieznany

nieznany
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 17:01

Akurat nie ma - miałem nadzieję, że będzie wykaz blokowanych aplikacji jak w innych tego typu programach i nie wiem co tu ustawić. Otwórz główne okno Aviry i z tego co widzę u siebie (chociaż jest zablokowany dostęp i nie widzę tamtejszych opcji) w internet Security - Firewall - powinny być Exceptions, blocked connections lub coś w tym stylu - jeśli gdzieś możesz odblokować gg, to własnie tam.

Ewentualnie możesz także w oknie głównym wybrać Admnistration - Events - będzie tam lista wszystkich działań - powinno być i Twoje gg. Kliknij prawym po szczegóły i w nich będzie napisane, co tak naprawdę blokuje gg.

Nie mam firewalla - opcja niedostępna. Zaś w events nic na ten temat, configuration u góry zawiera sprawy, o których już mówiliśmy. Załączam screen. Mimo to dzięki za pomoc - przynajmniej wiem, skąd to się wzięło. Dodałem Ci punkty. Przy okazji, jaki inny antyvir polecasz?

Załączone pliki


  • 0

#37 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 17:27

Fakt Avira jest trochę popieprzona. Z darmowych chociażby Avast + PC Tools Firewall (lub inny). Jeśli chcesz się pobawić, to możesz pobierać wersje trial komercyjnych programów np:
- AVG Internet Security 2012 na 90 dni
- Norton AntiVirus 2012 na 180 dni
- McAfee SiteAdvisor Live na 180 dni (+ Virus Scan Plus na 30 dni)
I tak dalej - kończy się trial i instalujesz kolejny program.

Linki wysłałem na PW, bo coś dzieje się z forum i nie można żadnych wstawiać
  • 1
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych