Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop vs PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Filmore

Filmore
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 24 kwiecień 2012 - 17:07

Witam! Zamierzam wymienić komputer i mam dylemat. Mam przeznaczone ok. 2500 zł i nie wiem co wybrać. Za taką kwotę mogę mieć porządnego lapka, albo prawdziwą rakietę w postaci komputera. Ja wymagającym graczem nie jestem, gdyż mam konsolę, ale na kompie chciałem pograć w strzelanki, np. CoD. Oprócz tego jestem prawdziwym maniakiem Football Managera, a tam baza danych jest olbrzymia. Z drugiej strony potrzebuję mobilności, gdyż moi domownicy często korzystają z kompa. Pytanie tylko czy laptop udźwignie takie gry. Bardzo proszę o pomoc.
  • 0


#2 Dabek04

Dabek04
  • Użytkownicy
  • 33 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 24 kwiecień 2012 - 20:46

Ja bym wźiął stacjonarniaka. O wiele lepszego bedziesz miał niż lapka za 2500zł.
  • 0

#3 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 24 kwiecień 2012 - 20:51

Jeśli chcesz mobilność i wydajność, to jedyną opcją jest zakup tego i tego, ale by zmieścić się w określonym budżecie - niewykonalne. Musisz się koniecznie określić, bo tak... Laptop do 2.5k zł nie będzie zły, ale by pograć w coś nowszego, to już będzie zdecydowanie za mało. Za to masz mobilność i pracę biurową na wysokim poziomie. Blaszak, to 0 mobilności ale masz za to wydajność no i koszta rozbudowy są mniejsze niż w przypadku laptopa, gdzie możesz wymienić tylko RAM, HDD i ew procesor.

Pozostaje jeszcze jedna opcja - mobilna, ale bez prądu się nie obejdzie. Porozglądaj się za komputerami typu all-in-one :)
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#4 Luxura_pl291

Luxura_pl291
  • Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 14 maj 2012 - 16:10

Całkiem ciekawa propozycja,ale nie wiem czy zda egzamin. Piszesz,że masz konsole,więc wszystkie nowe gry jak i strzelanki pójdą Ci właśnie na niej,więc to nie problem. Football Manager nie ma zbyt dużych wymagań,więc w kwocie 2,5 tyś zł wybrałbym lapka. Kupisz coś spokojnie z grafiką dedykowaną pwoiedzmy GT540 i prockiem i5- co nie jest takie złe:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych