Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z SP1, SP2 i panelem sterowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 LockeLiefather

LockeLiefather
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 08:20

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum. Prawdopodobnie zostanę uznany za pasożyta, ale bardzo potrzebuję pomocy.

W szkolnej pracowni komputerowej na moim stanowisku występuje następujący problem:
-Nie można zainstalować Service pack 2 bo nie ma zainstalowanego Service Pack 1
-Nie można zainstalować Service Pack 1 bo jest już zainstalowany
-Nie można uruchomić okna personalizacji, zarządzania kontem/kontami(okienko "miga" i znika).

Dzięki nauczycielowi mam uprawnienia administratorskie (instalował program i zapomniał ich zdjąć) więc powinienem mieć uprawnienia, niestety jakikolwiek format dysku/czysta instalacja odpada, i inne metody naprawy które wymagają ingerencji w system. Wielokrotnie proszony o pomoc nauczyciel twierdzi "Nie masz uprawnień by zmienić tapetę/hasło konta/awatar konta bo nie jesteś administratorem, wracaj do pracy!" co jak na moją nędzną wiedzę informatyczną i tak jest dosyć absurdalne. Komputer wciąż zamula i stara się zainstalować SP2 co zacina cały system, problemy z systemem się wciąż pogłębiają.

Moje pytanie, co robić? Jeżeli przeoczyłem jakiś punkt regulaminu bądź dałem temat w złym miejscu to z góry przepraszam, z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
  • 0


#2 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 12:26

Objawy wyglądają na czysto techniczne (częste problemy z aktualizacją). Spróbuj odinstalować SP1, ściągnąć ręcznie ze strony Microsoftu i zainstalować jeszcze raz :)
  • 0

Dołączona grafika


#3 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 16 kwiecień 2012 - 12:38

Kiedy chodziłem do technikum wystarczyło poinformować że dobrze by było zainstalować, i po jakimś czasie to zrobili, albo stał wyłączony.
Na studiach na pierwszych zajęciach przedmiotów które były w pracowniach komputerowych, prowadzący powiedzieli że już za samą próbę instalacji jakiegokolwiek oprogramowania mogą wypieprzyć z przedmiotu, nawet SP.
Na polibudzie jak komp muli, zgłaszasz, siadasz do innego stanowiska, a jak na wszystkich stanowiskach zaczęły się wyłączać programy na którym pracowaliśmy to wymienili kompy, "i tak się do tego przymierzaliśmy od dłuższego czasu".

Więc jak nie masz uprawnień, to zgłoś problem, i wracaj do pracy.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#4 LockeLiefather

LockeLiefather
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 13:30

Jeżeli odinstalować SP1 to w jaki sposób? Szukałem ale nie mogłem sobie z tym poradzić, wydaje mi się że Windows nie widzi Service Packa i nie mogę go usunąć ale może po prostu źle go usuwałem.

Ja naprawdę zgłaszam to od początku roku, cały czas, a nauczyciel nie zwraca uwagi na to i olewa problem póki komp działa, nieważne jak, ważne że działa. Nic nie mam do człowieka ale wydaje się tak zajęty tym co robi na prywatnym laptopie że często nie prowadzi lekcji, jestem na kierunku "Technik cyfrowych procesów graficznych", więc mam 3 informatyki w tygodniu, jednego dnia więc tylko wtedy jestem w stanie coś naprawić. Szczerze? Głupio mi tak to rozwiązać, ale wszyscy bronią stanowisk ja Westerplatte i jeśli przyjdzie pełen skład klasy to po prostu siedzę na psującym się kompie.

I tak jest lepiej niż na praktykach zawodowych, tam na początku tego roku, czyli w ogóle początku zajęć praktycznych, zepsuło się stanowisko i do dzisiaj nie mam komputera tylko żeruję na stacjonarnym Macu sprzed 5 lat albo patrzę w sufit, chyba że ktoś się zerwie. Dobrze że ktoś mi podał hasło do admina to przynajmniej mogę zaktualizować Flash playera i Javę jak usiądę i potrzeba mi skorzystać ze strony z flashem.

Ale każdy komp to potężny quad i jak tylko dostanę czyjeś stanowisko to już bajka, z wyjątkiem właśnie tej visty...

Sumując, jak usunąć SP1? Jeśli ktoś ma pomysł co zrobić to proszę o propozycje, w przyszłym tygodniu wszystkiego spróbuję, dzisiaj usunęło mi zegar we flashu z powodu błędów (w sensie robiony na ocenę) więc jestem dosyć zdeterminowany.

P.S. Jak ustawiłem sprawdzanie dysku (Check Disc?) to dostałem ochrzan że zepsułem kompa i będę płacić...
  • 0

#5 hagi81

hagi81
  • Użytkownicy
  • 71 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 18:30

Spróbuj przywrócić system do kilku miesięcy lub tygodni wcześniej i zainstaluj SP 1 jeszcze raz , powinno pomóc , pozdrawiam :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych