Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bezstratny format MP3, czyli MP3HD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 22 marzec 2009 - 20:55

Na stronie Chip można przeczytać dzisiaj:

Thomson oddaje do użytku bezstratny format dźwięku o nazwie MP3HD, który cechuje się znacznie lepszą jakością, większą "wagą", ale również wsteczną kompatybilnością z formatem MP3.


Format MP3HD to nowy format dźwiękowy, którego w przeciwieństwie do "zwykłego" MP3, charakteryzuje bezstratna kompresja, czyli innymi słowy - jest zapisywany bez utraty jakości.


wielkość 4-minutowego utworu może wynieść nawet 26 MB. Redukując bitrate, możemy zmniejszyć plik do około 18 MB.


Co o tym myślicie?
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!


#2 Looos

Looos
  • Użytkownicy
  • 248 postów

Napisano 22 marzec 2009 - 21:44

Żeby to się nie zakończyło tak szybko jak HD DVD. Ponad pięciokrotny wzrost pojemności między utworem 4mb a 20mb. Na telefonach może być problem żeby się przyjęło.
  • 0

#3 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 22 marzec 2009 - 22:04

Myślę, że znaczenie będzie miała słynna nazwa ostatnio "HD" i marketing...
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!

#4 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 23 marzec 2009 - 16:58

Dołączona grafika

Co ważne, nagrania kodowane przy użyciu MP3HD będą rozpoznawane przez wszystkie odtwarzacze z obsługą formatu MP3. Pliki takie będą bowiem mieć rozszerzenie .mp3, zaś dodatkowe informacje o materiale dźwiękowym będą umieszczone w tagu id3 (gdzie mieszczą się już takie dane o utworze, jak tytuł, wykonawca, gatunek czy rok powstania). Tyle tylko, że posiadacz urządzenia niekompatybilnego z nowym standardem odsłucha podstawową "empetrójkę", a nie nagranie wysokiej jakości.

Czas najwyższy. Nie rozumiem ludzi którzy słuchają mp3 128 kb/s - utwór w takim bitrate nijak ma się do oryginału.
Szkoda że FLAC nie jest bardziej popularny.


  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#5 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 23 marzec 2009 - 16:59

zeby miec duzo piosenek na telefonie to karta 4GB juz by sie przydala.
  • 0

#6 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 23 marzec 2009 - 18:08

Obserwując wciąż rosnącą liczbę odtwarzaczy obsługujących wolny i bezstratny format dźwiękowy FLAC, na usta ciśnie się pytanie: po co nam w ogóle MP3HD? Może się powtarzam, ale nazwa MP3HD brzmi dużo lepiej niż "jakiś" FLAC? ;)

zeby miec duzo piosenek na telefonie to karta 4GB juz by sie przydala.


Ja mam 2GB i połowa pusta...
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!

#7 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 23 marzec 2009 - 18:13

Ja mam 2GB i połowa pusta...

Ja też... Ale ja za bardzo muzyki nie słucham, zobaczymy jak to będzie w MP3HD.
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#8 Looos

Looos
  • Użytkownicy
  • 248 postów

Napisano 23 marzec 2009 - 19:28

Ja muzyką żyję ;]

Aktualnie 16gb micro sdhc to max, a cena i tak jest kosmiczna. Proponuję pozostać przy starym dobrym mp3.
  • 0

#9 Vicious Jack

Vicious Jack
  • Użytkownicy
  • 750 postów

Napisano 23 marzec 2009 - 21:40

Ewentualnie dobrym telefonie ;) bądź iPodzie (classicu oczywiście)
  • 0
Gigabyte 970-UD3, AMD Phenom II X4 955, Gigabyte Radeon HD6770, 2x2GB GoodRam PC1600, Seagate Barracuda 1TB, OCz 500W, Windows 7 Pro 64-bit, Realtek RTL8139 50mbps, SE Xperia X10i

#10 vinc

vinc
  • Użytkownicy
  • 57 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 21:53

W telefonach nawet tych nazwanych przez producentów muzycznymi niestety nie prędko będzie można będzie wykorzystać w pełni ten format. Na pewno poczekają jak to się rozpowszechni w odtwarzaczach mp3/mp4 dopiero wtedy zadziałają. Dodatkowo nie ma się co oszukiwać, ponieważ najlepsze telefony muzyczne na dzień dzisiejszy nie dorównują dobrym mp3'kom pod względem jakości muzyki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych