Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ventriloo 2.1.4.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 sznurowadlo

sznurowadlo
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 12:44

Witam. Chciałbym wiedzieć czy ktoś wie jak zrobić coś takiego żeby wyciszała się muzyka gdy ktoś coś mówi na vt. Bardzo mi na tym zależy ponieważ lubię słuchać muzyki, a nie słyszę kolegów jak coś do mnie mówią.

Z góry dziękuję.
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 14:33

Podaj jaki program używasz do muzyki, może tam jest taka opcja, aby ustawić.
  • 0

#3 sznurowadlo

sznurowadlo
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 16:00

Tzn. tak, słucham albo z open.fm albo z grooveshark. Tam raczej nie ma takich możliwości.
  • 0

#4 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 03 kwiecień 2012 - 18:45

W programie nie ma takiej opcji?
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#5 sznurowadlo

sznurowadlo
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 18:53

W programach do słuchania muzyki nie ma takiej opcji. Myślałem, że może jest coś takiego w ventriloo albo w windowsie.
  • 0

#6 sznurowadlo

sznurowadlo
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 08 kwiecień 2012 - 08:47

Skoro nikt nie wie jak to zrobić, to może jest jakiś program do odtwarzania muzyki w którym tak da się zrobić?
  • 0

#7 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 08 kwiecień 2012 - 09:30

W MP3Trim masz opcje ucinania początku albo końca z wyciszaniem.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#8 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 08 kwiecień 2012 - 10:44

@mw_1975
Widzę, że nie korzystałeś nigdy z ventrilo albo nie zrozumiałeś problemu. Ventrilo to jest program do rozmowy, coś jak Skype, wykorzystywany do gier online. A ty proponujesz program do edycji mp3. :thumbup:
Oprócz z Ventrilo korzystam również z Team Speak 3, i tam nie ma problemu, samo ścisza, zobacze później jak to w TS3 jest pomyślane i napisze (chyba że ktoś wpadnie szybciej).
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#9 sznurowadlo

sznurowadlo
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 08 kwiecień 2012 - 22:59

Ewentualnie jakby ktoś wiedział jak dodać ventrilo do "komukacji" w windowsie, bo np. jeśli ktoś napisze do mnie na gg to wycisza wszystkie inne dzwięki. Jest to ustawione w windowsie, ale tylko programach komunikacyjnych, do których zaliczane jest gg, ale vt już nie ;/
  • 0

#10 Daroxx

Daroxx
  • Użytkownicy
  • 1040 postów
  • LokalizacjaZagłębie Dąbrowskie

Napisano 08 kwiecień 2012 - 23:25

Nie znalazłem rozwiązania Twojego problemu.
  • 0
Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

#11 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 09:27

This only works with version 3.0.7 Ventrilo (or higher) and Windows 7.
This might not be new to most people but I'd thought I'd share since most my friends doesn't know it.

Do you enjoy listening to music but you can't have the volume too high or you won't hear your friends? Or the game volume gets too loud to hear your friends?

Ducking is pretty much lowering the volume of one incoming sound source when theres another incoming sound. Pretty much whenever someone talk on vent, your music, game sound, etc, will be reduced to nothing, 80%, or 50% and when they stop talking, it'll go back to normal.

How to do it?

Just download the latest version of Ventrilo, which should be 3.0.8 but 3.0.7 works.

Under "Setup" in Ventrilo, somewhere in the middle left theres an option call "Ducking" Just check transmitting and recieving voice stream.

Then go to Control panels -> Hardware and Sounds -> Sound -> Communication (NOTE* Your mic under Recording should be set as the default communication device, but it normally is in most cases)

Then just set it to mute all sound, 80% or 50%.

EDIT: Here's a video on youtube that explains how to do it for those that prefer visual and audio aide.



Potrzebny jest Windows 7 i najnowszy Vt.
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#12 sznurowadlo

sznurowadlo
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 09:54

O właśnie, bo tutaj jest to z windowsem. Dlaczego vt 3.0.7 zalicza do programu komunikacyjnego w windowsie a vt 2.1.4 już nie? Muszę koniecznie mieć to na vt 2.1.4
  • 0

#13 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 09:58

Zapytaj deweloperów Vt. Obawiam się, że tego nie przeskoczysz i jedyne co możesz zrobić to przekonać znajomych do przesiadki na nowego Vt.
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych