Skocz do zawartości


Zdjęcie

Acer Aspire 5755G Gry się zacinają.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafis

Rafis
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 21:24

Witaj od niedawna mam laptopa acer aspire 5755G z t-mobile, od pierwszego uruchomienia laptopa nic się nie zacinało było wszystko ok aż do teraz laptop zaczął się prawdopodobnie przegrzewać screen:
Dołączona grafika
Gdy gram np. w Battelfield 3 temperatura jest o wiele większa i mam wtedy po 10-15 fpsów.
Mój sprzęt to:
Intel Core i5-2430M 2.4GHz with turbo boost up to 3.0GHz.
Nvidia GeForce GT 540M, up to 2741 MB TurboCache.
4 GB DDR3 Memory
320 GB HDD
Pozdrawiam.
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 22:19

Zacinają czy przycinają?

Wyczyść układ chłodzenia.
Nic innego Ci nie pozostaje jak kupić podstawkę chłodzącą.
  • 1

#3 Rafis

Rafis
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 14:05

Spróbuje podkładki chłodzącej ;)
  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 14:17

Sprzęt jest raczej dobry, bo mam taki sam, gram w FIFA 2012 i chodzi bez żadnej przycinki.
A ta gra potrzebuje neta? Akurat tego nie wiem, bo nie gram w takie gry. Być może słaby net.
Odnośnie podkładni to kup coś lepszego np. zalman ZM-NC1000 - drogo, ale warto.
No i napisz czy Ci się zacina całkowicie, czy tylko przycina.
  • 1

#5 Rafis

Rafis
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 17:13

To jest np. Tak gram sobie w league of legends i na początku gry mam 60-120 fpsow. Po chwili gdy laptop rozgrzeje się do 90+ stopni jest spadek fpsów do 39 ale często też spada do 19 i także czasami laptop się wyłącza.
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 18:25

Najlepiej jakbyś oczyścił dokładnie tego laptopa, czyli odkręcił dolną obudowę, przeczyścił układ chłodzenia (dokładnie) i wymienił pastę termoprzewodzącą.
Ważne też, abyś miał najnowsze sterowniki do swojego laptopa.
No i ostatnie co zrób to kup tą podstawkę chłodzącą i zobacz jak będzie się grało.
Podkładkę tak jak pisałem, kup coś lepszego, bo za 50zł może nie wiele zdziałać.
A na przyszłość kupił też sprężone powietrze. :)
  • 1

#7 Rafis

Rafis
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 05 kwiecień 2012 - 23:27

To teraz tak mam kupioną podkładkę chłodzącą lecz gdy gram w gry z początku nie mam lagów ale po jakimś czasie mam lagi i tu do ciebie mam pytanie znasz link do jakiegoś poradnika jak oczyścić tego laptopa, a przynajmniej sprawdzić jak bo gdybym coś rozwalił mama by mnie normalnie zabiła.
  • 0

#8 iKrzysiek

iKrzysiek
  • Użytkownicy
  • 291 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 00:00

Najprościej było by przedmuchać go najpierw sprężonym powietrzem. Dopiero, jeśli to nie pomożę, rozkręcić go.
  • 1
| AMD Phenom x4 955 | Zalman CNPS10X Flex + Enermax UCTB12 | ASUS M4A89GTD-PRO/USB3 | 2x Geil DDR3 Value Plus 4GB | Gigabyte Radeon 6850 OC | OCZ ModXStream 600W | WD Caviar Green 500GB | Aerocool VS-9 |

#9 Rafis

Rafis
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 10:29

Hm ja tam się nie znam i nie wiem skąd wziąć to sprężone powietrze i nie wiem gdzie potem to sprężone powietrze włożyć. :/
  • 0

#10 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 10:49

Sprężone powietrze będą mieli w najbliższym komputerowym. Potem przykładasz do bocznego wylotu wentylacji.
Możesz spróbować przyłożyć dyszę z odkurzacza do tegoż wylotu, efekt będzie podobny :)
  • 1

Dołączona grafika


#11 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 11:08

Odnośnie przeczyszczenia, aby go rozkręcić możesz mieć problem, bo chyba odkręcenie samej dolnej obudowy nic nie da.
Ponieważ nie dostaniesz się do wentylatora, a do pamięci, dysku. Zobacz też czy masz jakieś śróbki gdzieś wokół wentylatora, aby można było zdjąć obudowę.
Między innymi wygląda to tak: KLIK - jest to inny model, ale tu akurat trzeba rozkręcać całą dolną obudowę.

A więc zostaje Ci chyba jednak sprężone powietrze jeśli masz taką samą budowę lub oddanie we właściwe ręcę laptopa, jakiś serwis.
Sprężone powietrze znajdziesz w sklepie komputerowym.
Oczywiście przed jego użyciem zapoznaj się z instrukcją - WAŻNE.
  • 1

#12 Rafis

Rafis
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 11:31

Już znalazłem rozwiązanie, wszystko jest tu opisane :P
CZYSZCZENIE UKŁADU CHŁODZENIA W LAPTOPIE

Objawy które mogą świadczyć że układ chłodzenia w naszym laptopie nadaje się do wyczyszczenia jest grzejąca się mocno obudowa, kręcenie się wiatraka cały czas na maksymalnych obrotach i wyłączanie się laptopa kiedy jest mocno obciążony lub długo uruchomiony. Są to pierwsze znaki, aby zająć się wyczyszczeniem układu chłodzenia. Aby wyczyścić układ chłodzenia należy poszukać w laptopie otworu którędy wylatuje ciepłe powietrze, a następnie psiknąć w nie sprężonym powietrzem tak aby wyleciał brud i kurz. W zależności od budowy laptopa nie zawsze jednak można tak zrobić, ponieważ psikając sprężonym powietrzem możemy wepchnąć kurz i brud jeszcze głębiej. Jeżeli po próbie wyczyszczenia układu chłodzenia laptop się wyłącza lub jego obudowa mocno się grzeje pozostaje nam zaniesienie laptopa do profesjonalnego serwisu w celu przeczyszczenia układu chłodzenia.
Mam jeszcze jedno pytanie ile by kosztowało aby fachowiec wyczyścił mi laptopa? Bo sam się trochę boję.
  • 0

#13 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 11:40

Zależy jaki serwis i jaki producent laptopa, bo u niektórych wystarczy rozkręcić 6 śróbek, przeczyścić, zakręcić i tyle.
Ale w twoim jest inaczej. Myślę, że od 50-100zł
  • 1

#14 Rafis

Rafis
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 11:41

Mi tylko chodzi o wyczyszczenie laptopa za pomocą sprężonego powietrza. ;)
Ponieważ laptop ma takie same objawy jak podałem powyżej.
  • 0

#15 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 11:48

I żeby przeczyścić sprężonym powietrzem chcesz oddać do serwisu. :new-toy:
Wystarczy przeczytać instrukcję.
  • 1

#16 Rafis

Rafis
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 11:54

Bo ja nie wiem o co chodzi wkładam tą rurkę do tego czegoś psikam wylatuje kurz brud coś tam i ok jest a jak nie wyleci to do serwisu? A i czytałem że sprężone powietrze potrafi być niebezpieczne i jeśli jeszcze odwrócimy buteleczke to będzie jakiś gaz chłodzący czy to prawda?
  • 0

#17 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 12:11

Zobacz tutaj jak używać > KLIK.
Nie możesz przekręcić butelki dnem do góry.
Przed czyszczeniem laptop musi być zimy.
Po przeczyszczeniu zostaw go na 2-3h bez użytku, chociaż mówią, że wystarczy 5 minut.

Jedynie co słyszałem to woda może lecieć.
Jak nie jesteś pewny to oddaj.
  • 1

#18 Rafis

Rafis
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 10 kwiecień 2012 - 17:42

No to tak temperatury w granicach 50-59 hdd 39 stopni, gry się nie zacinają lecz musiałem wpryskiwać to sprężone powietrze z 50 razy i potem jeszcze pod spodem gdyż brud z wiatraczka nie chciał zejść. :)
Wszystkim dziękuje za udzieloną mi pomoc.
  • 0

#19 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 10 kwiecień 2012 - 18:05

Na marginesie polecam Ci program HWMonitor (po prawej stronie masz, pobierz z "no installation", nie będziesz musiał instalować) do mierzenia temperatury.
Jeśli będziesz grał uruchom go i zostaw.
Po skończeniu zobacz sobie jaka temaperatura była najwyższa (tabela MAX), jaka najniższa (tabela MIN) i jak jest obecna.
Program prosty w obsłudze i na pewno Ci przyda.
Czyść sobie go regularnie i nie będzie problemów. :)
  • 0

#20 OryginalneBaterie

OryginalneBaterie
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 12 maj 2012 - 10:14

To niestety częsta przypadłość laptopów,czyli ich nadmierne przegrzewanie się,szcezgólnie podczas gier. Dlatego należy nie meczyć go na siłę i dać "odetchnąć",inaczej szybko siądzie karta grafiki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych