Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wycisnąć więcej ramu z Visty?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tylko pytam

Tylko pytam
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 12:35

Tak jak napisałem wyżej potrzebuje pomocy przy powyłączaniu zbędnych programów, procesów i usług. Nie pogardzę programem do tego lub nawet poradnikiem. Mam viste na laptopie HP Compaq 6720s. Wcześniej zakladałem temat o tym jak zrobić reinstal z recovery dysku a teraz musze usunąc śmieci zainstalowane podczas tegoż procesu. Załączam zrzut ekranu z procesów, jeśli mam również dodać zrzut z USŁUG to dajcie znać. Z gory dziekuje za wszelką pomoc.
Dołączona grafika
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 13:21

NA pewno możesz wywalić uTorrrent. Moduł LightScribe też jest do usunięcia, ja tam staram się zapełniać płyty w całości, na etykiety brakuje wtedy miejsca. Część programów firmy HP też nie jest niezbędna, ale to trzeba wypróbować. Ten dotyczący stanu baterii, touchpada, albo sieci warto zostawić. Z usług nie dostarczanych z systemem, warto zostawić tylko aplikacje związane z bezpieczeństwem - antywirus, firewall (albo pakiet łączący te funkcje), no i komunikator.Do tego aplet sieci Wi-Fi i Bluetooth. Zestaw usług też po9daj, może coś się wymyśli.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 16:54

Podaj screen z Odinstaluj Program (Start > Panel Sterowania > Programy > Odinstaluj Program).
Tam będzie tego więcej.
  • 0

#4 Tylko pytam

Tylko pytam
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 22:28

Programy
Dołączona grafika
  • 0

#5 Tylko pytam

Tylko pytam
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 28 marzec 2012 - 22:48

Usługi

http://imageshack.us.../59/uslugi.jpg/

wybaczcie ale zrzut USLUGI jest tak dlugi ze nie miesci sie ,wiec zamieszczam tylko link do imageshack. :D
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 29 marzec 2012 - 11:13

Myślę, że to co na zielono to można usunąć > ZOBACZ
Odnośnie produktów HP to wywaliłbym wszystko, bo to raczej nie jest potrzebne.
Oczywiście możesz uruchomić każdy z tych programów i zobaczyć do czego służy, a później zdecydować.
Miałem HP dv6500, którego jeszcze mam, ale w częściach i skasowałem to wszystko. Chociaż chyba miałem mniej tych programów od HP.
Na zielono masz też zaznaczone programy, które sam zainstalowałeś, a więc oczywiście możesz zostawić.
Z tych programów usunąłbym GG, bo to program zamulający - dłużej się uruchamia niż działa.
A zainstalować alternatywe np. WTW lub Kadu.
Sporo masz też jakiś dodatków do Office, a więc zobacz co to dodatek w google, jeśli Ci nie przyda to usuń.
Odnosnie pierwszego, który jest zaraz po zainstalowanym programie to jakiś aktywator/asystent do wersji demo.
Jak pełną wersje to raczej możesz to usunąć.

To co na czerwono to zostaw są to sterowniki lub potrzebne programy, pakiety itp.

EDIT: Odnośnie Recovery zobacz jakim programem możesz przyrócić system, bo będzie on Ci potrzebny jak w przyszłości będziesz chciał przywrócić.
  • 0

#7 Tylko pytam

Tylko pytam
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 29 marzec 2012 - 17:35

Dzięki za pomoc, wszystkim. Mam jeszcze pytanie. Usunę programy to powinny sie też usunąc procesy i usługi tych programów, a co z usługami i procesami w systemie Vista? Słyszalem że jest ramożerna a ja mam tylko 1GB RAM wieć chcialem ją jak najbardziej odchudzić z programów/aplikacji/wizualnych dodatkow/ zbędnych rzeczy itp. A i jeszcze czy da radę zrobić coś jak punkt przywracania systemu albo coś ,żeby nie bylo ze po usuwam programy a potem komputera nie wlącze?
  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 29 marzec 2012 - 21:06

Jest możliwość utworzenia punktu przywracania. Wszystko znajdziesz w tej poradzie.
Najlepiej jak właśnie sobie utworzysz dla bezpieczeństwa.

Najpierw usuń programy niezwiązane z HP, uruchom komputer.
Teraz skasuj związane z HP, uruchom komputer.
Przeczyść system (zakładka Cleaner) i rejestr (zakładka Rejestr) programem CCleaner, uruchom komputer.

W razie czego pisz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych