Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co mnie czeka w technikum inforamtycznym i czy je wybrac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 niezdecydowany

niezdecydowany
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 19:18

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam 16 lat, pochodze z kielc i chodze do 3 klasy gim.
Zostalo do konca roku szkolnego okolo 3 miesiecy i jeszcze sie nie zdecydowalem gdzie pojde dalej do szkoly.
Mam 3 wybory:
- zawodowka niewiem na jaki profil
- technikum informatyczne
- slabsze licem

Do zawodowki poszedl bym na jakis zawod pozniej kasa z praktyk i niewiem np. za graniece?
Do liceum na profil mat-inf badz mat-fiz i pozniej na studia. (niewiem jakie bo za bardzo nie ogarniam)
Najbardziej interesuje mnie technikum informatyczne. Dalej jakies certyfikaty moze studia.

W szkole ucze sie slabo. Jedyne co to z matmy idzie mi dobrze, na informatyce nic nie robimy tylko na necie siedzimy (szkoda).
Duzo czasu spedzam przy komputerze. I mam do was prosbe, powiedzcie mi co mnie czeka w technikum (co sie robi na lekcjach informatyki), co moglbym zaczac juz teraz robic na komputerze poniewaz wiekszasc spedzonego czasu na kompie gram i ogladam, a wiem ze moglbym inaczej wykorzystac ten czas. Szczerze mowiac nie zabardzo cos ogarniam z inforamtyki jedyne czym moge sie pochwalc to zlozenie komputera. I dla mnie najwazniejsze czy pozniej latwo znalesc prace i jakie sa zarobki w pozniejszym okresie. A i jeszcze, z jezykow idzie mi dosyc zle, czy wiec bardzo wazny jest jezyk? jezeli tak to bede musial sie wziasc za nauke jezyka.Czy duzo dziewczyn jest w technikum informatycznym?
Chyba wszystko co chcialem napisac, przepraszam za bledy i prosze o odpowiedzi.
  • 0


#2 adi760

adi760

    Moderator

  • Junior mod
  • 419 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 19:29

Angielski musisz znać dobrze. W technikume uczysz się programować, "zero-jedynek", jak działa sprzęt, aplikacji itd.
radzę zacząc kupować jakies pisemka informatyczne - np. Pc Format.
  • 0
AMD Phenom X4 955 3,2Ghz | Xigmatek Gaia | ASRock 880G Pro3 | Gigabyte Radeon 6850 1GB OC | 2x2GbB RAM DDR3 Kingston 1333Mhz | Samsung 500GB | Chieftec GPS-550A | Windows 7 Pro 64bit |BenQ 22 cale full HD |

#3 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 19:47

Ze swojego doświadczenia powiem Ci, że w liceum nacisk stawiany jest na ogólną wiedzę i nie zawsze idzie to w parze z umiejętnościami jakie później nabywasz, np. ja z klasy o profilu mat-fiz-inf z lekcji informatyki nie wyniosłem praktycznie nic. Nie wiem jak tam jest w technikach, ale wydaje mi się, że można się tam nauczyć więcej, szczególnie jeśli chodzi o informatykę.
Tak jak napisał adi760 angielski jest bardzo ważny. Mógłbyś teraz samemu w domu poszukać różnych poradników o tworzeniu stron, programowaniu a nawet o grafice komputerowej. Jeżeli Cię interesuje możesz spróbować swoich sił w kursie techlandu: http://akademia.techland.pl/ Możesz porozkręcać komputer, zobaczyć jak jest wszystko zbudowane, poznać zasadę działania itp.
Co do dziewczyn to nie wiem, ale wszędzie się znajdą, niekoniecznie w szkole. :P
  • 0

#4 niezdecydowany

niezdecydowany
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 19:54

A kiedy ten kurs sie zaczyna? i dzieki za opdowiedz :)
  • 0

#5 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 20:00

Już się zaczął... trwa już jakiś czas a w kwietniu chyba się kończy. Tam powinno być napisane w regulaminie. :)
  • 0

#6 niezdecydowany

niezdecydowany
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 22:16

moze ktos jeszcze sie wypowie? :)
  • 0

#7 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 08 marzec 2012 - 22:30

Co do technika informatyka - Prawdopodobnie od Twojego rocznika usunięte z programu nauczania ma być programowanie. Na koniec technikum zdawane będą TRZY certyfikaty: jeden z baz danych i aplikacjii internetowych, drugi z systemów operacyjnych i trzeci ze sprzętu. Mniej-więcej tak.

Więc w przypadku gdybyś zdecydował się iść na studia rozpoczniesz je z zerową wiedzą i praktyką programistyczną(zakładając, że sam nie będziesz się w tym kierunku edukował).

Język angielski w stopniu średnim raczej wymagany.

A dziewczyn na techniku informatyku jest mało. Zdecydowanie za mało.
  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#8 adi760

adi760

    Moderator

  • Junior mod
  • 419 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 23:04

Co do technika informatyka - Prawdopodobnie od Twojego rocznika usunięte z programu nauczania ma być programowanie. Na koniec technikum zdawane będą TRZY certyfikaty: jeden z baz danych i aplikacjii internetowych, drugi z systemów operacyjnych i trzeci ze sprzętu. Mniej-więcej tak.

Więc w przypadku gdybyś zdecydował się iść na studia rozpoczniesz je z zerową wiedzą i praktyką programistyczną(zakładając, że sam nie będziesz się w tym kierunku edukował).

Język angielski w stopniu średnim raczej wymagany.

A dziewczyn na techniku informatyku jest mało. Zdecydowanie za mało.

Da się przyzwyczaić, choć na początku bardzo boli xD
  • 0
AMD Phenom X4 955 3,2Ghz | Xigmatek Gaia | ASRock 880G Pro3 | Gigabyte Radeon 6850 1GB OC | 2x2GbB RAM DDR3 Kingston 1333Mhz | Samsung 500GB | Chieftec GPS-550A | Windows 7 Pro 64bit |BenQ 22 cale full HD |


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych