Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzeszczący dźwięk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Boster

Boster
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 20:18

Witam, mam bardzo denerwujący problem, a mianowicie wyłączyłem kompa, ale zanim wyłączyłem to wszystko z dźwiękiem było OK, ale gdy go włączyłem to nagle wszystko zaczęło trzeszczeć, zero jakiej kolwiek muzyki, samo trzeszczenie. Wbiłem na neta i poszperałem trochę, pisało że coś z kartą dźwiękową, że trzeba sterowniki chyba pobrać, no ale pierw trzeba znać jaką ma się płytę główną itd. (ale mnie to wszystko wpienia), więc o tym także poczytałem i z programu EVEREST postanowiłem spisać wszystkie tego dotyczące dane i tutaj wkleić, mam nadzieje że dobrze robię, proszę o pomoc.


ID płyty głównej 63-121-0000010-00101111-072706-nVidia$M2N3V121_AM2NF3-VSTA BIOS P1.30
Nazwa płyty głównej Nieznane

Karta dźwiękowa: c-media cm6501 like sound device

sterowniki
nazwa: c6501.sys
wersja: 5.12.0008.2151 (Angielski)


Co mam robić aby naprawić ten błąd, bardzo mnie to wszystko irytuje, jeszcze raz proszę o pomoc. Dziękuje
  • 0


#2 undrgrnd

undrgrnd
  • Użytkownicy
  • 24 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 marzec 2012 - 20:25

po pierwsze sprawdź wtyczki, głośniki i kable na jakimkolwiek innym sprzęcie niż na komputerze - może coś się złamało, zepsuło, cokolwiek. Po drugie sprawdź directx'a (Start-> Uruchom -> dxdiag -> ... <w zależności od windowsa... w każdym razie testuj audio).

Druga sprawa, to sprawdź czy nie masz wirusów, bo nic się samo nie dzieje. No i jeszcze jedno - komp wyłączył się normalnie, czy wyłączałeś brute force'm (z gniazdka czy jakkolwiek podobnie) ?
  • 0
TERROR is not a kind of a f***ing error!

#3 Boster

Boster
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 20:31

To tak sprawdzałem np. na mp3, komórce i laptopie i głośniki i słuchawki działają, Directx'a mam 9, testowałem coś, tam w dxdiag w zakładce Dźwięk. Komputer wyłączyłem normalnie. I nie działają, nie umiał byś mi powiedzieć skąd mam pobrać sterowniki to pewnie od tego.
  • 0

#4 undrgrnd

undrgrnd
  • Użytkownicy
  • 24 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 marzec 2012 - 20:56

Jak testujesz directx'a to też słyszysz to samo dziadostwo?
Sterowniki najlepiej zainstalować z cdka dodanego do płyty głównej. Zakładam że nie masz ani tego ani pudełka, żeby sprawdzić co to za płyta główna.

Jeśli chcesz ryzykować, to poszedłbym w stronę płyty ASRock AM2NF3-VSTA, wnioskując po poście 'kubagumis15' na forum: http://forum.torrent...ic.php?t=45528. podał ten sam identyfikator płyty, co Twój.

a dalej już tędy:
http://www.asrock.co...del=AM2NF3-VSTA

Ale polecam rozkręcić kompa i zobaczyć na płycie głównej (między slotami na pamięć RAM) czy to ten model...



//edit:
btw - na wszelki wypadek przeinstaluj też sterowniki do chipsetu płyty głównej, reset kompa i dopiero wtedy stery do karty dźwiękowej. To tak gdyby Ci nie poszło po reinstalce samych sterów do dźwięku
  • 0
TERROR is not a kind of a f***ing error!

#5 Boster

Boster
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 21:36

A jak wejdę w ten link co mi podałeś i tam chce pobrać te sterowniki do chipsetu to które pobrać, ps. Win. XP
  • 0

#6 undrgrnd

undrgrnd
  • Użytkownicy
  • 24 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 marzec 2012 - 21:37

Chipset - Nvidia (ten pierwszy sterownik). A do dźwięku jest gdzieś tam poniżej.
  • 0
TERROR is not a kind of a f***ing error!

#7 Boster

Boster
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 21:40

Wielkie dzięki kolego, jeszcze spróbuję z tymi sterownikami do chipsetu, mam nadzieje że zadziała, a tal w ogóle to dobrze zgadłeś, mam tą kartę co wyżej napisałeś.
  • 0

#8 undrgrnd

undrgrnd
  • Użytkownicy
  • 24 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 marzec 2012 - 21:42

Spoko, mam nadzieję, że zadziała :) jak nie, to będzie większy kłopot :P no i sprawdź kompa antywirusem + wyczyść go jakimś narzędziem (najlepiej i rejestr i wszystkei pliki tymczasowe/śmieciowe) --> polecam CCleaner z darmowych :)
  • 0
TERROR is not a kind of a f***ing error!

#9 Boster

Boster
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 21:54

cholera nie działa, wyczyściłem rejestr, pobieram jeszcze antywirusa z crackiem (xD) bo narazie miałem Nod'a darmowego i lipa, a tak po za tym zrobiłem wszytko tak jak mówiłeś z tym przeinstalowanie chipsetu i karty dźwiękowej i kij...
  • 0

#10 undrgrnd

undrgrnd
  • Użytkownicy
  • 24 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 marzec 2012 - 22:16

No to zostaje najgorsza z możliwych opcji, czyli uszkodzenie hardware'u. A do tego wystarczy iskra ze zdejmowanego swetra w przypadku braku odpowiedniego uziemienia.

Wcześniej jeszcze możesz przeinstalować directX'a a dalej Windowsa, bo tam też się różne rzeczy dzieją. Więcej opcji nie ma... Jeśli po reinstalce Windowsa problem będzie dalej występował, to zostaje Ci tylko kuno karty dźwiękowej (na szczęście te podstawowe drogie nie są --> http://www.crann.pl/...analy-pci-05363 )

btw: nie zapominaj o zrestartowaniu kompa (całego, nie tylko explorer'a) po instalacji poszczególnych sterowników...
  • 0
TERROR is not a kind of a f***ing error!

#11 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 23:41

@up, no nie przesadzajmy, mechaniczne uszkodzenie sprzętu spowodowane wyładowaniem o natężeniu sprzyjającym człowiekowi nie jest wystarczające żeby naruszyć obwody. Po to właśnie natężenie graniczne i rezystancja krytyczna jest dobierana tak, by byle szurnięcie chropowatym metalem o płytę główną jej nie uszkodził :)

Wracając, spróbuj powyłączać wszystkie filtry sterownika dźwięku (śmie twierdzić, że korzystasz z realteka), podwójne kliknięcie na ikonkę Realteka -> Głośniki -> Efekt dźwiękowy -> Środowisko i Korektor ustawiasz na "brak", dalej zakładka "Korekta parametrów pomieszczenia" resetujesz, domyślny format "24 bity, jakość studyjna" najlepiej.
Ewentualnie ściągnij sterownik dźwięku dla płyt ASRock (zazwyczaj domyślnie Realtek) i zainstaluj ponownie.
Spróbuj jeszcze zmienić port dla odtwarzacza (przepiąć kabelek do innego gniazda i przypisać nowe gniazdo jako głośnik o ile się da).
Dodatkowo przetestuj same słuchawki.

Daj znać jak postępy.
  • 0

Dołączona grafika


#12 Boster

Boster
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 21:07

Jestem zielony w sprawach sprzętu i oprogramowania i powiem szczerze że nie wiem jak sprawdzić czy korzystam z Realteka, ale chyba nie. Mam realteka ale to jest bezprzewodowe Wi-fi, mógłby mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić jaki mam sprzęt i wtedy wytłumaczyć to co kolega wyżej napisał, tzn. jak to zrobić w tym moim programie.
  • 0

#13 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 00:41

Karta dźwiękowa: c-media cm6501 like sound device


To napisałeś na początku, a więc dla pewności pobierz program Speccy i podaj informacje ze strony głównej zaraz po uruchomieniu programu, a także z zakładki płyta główna i karta dźwiękowa.

A jeśli stało się z dnia na dzień, próbowałeś przywracać system?
  • 0

#14 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 06 marzec 2012 - 11:42

Takie małe pytanie, bo albo nie napisałeś, albo nie doczytałem :) to trzeszczenie pojawia się zaraz po włączeniu komputera, czy dopiero jak załaduje się system?
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#15 Boster

Boster
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 10 marzec 2012 - 17:36

Kamillo w związku z tym że gdy włączam ten program to komputer mi daje mi laga nie do odcięcia to nie sprawdziłem ale mogę cię zapewnić że mam taki sprzęt jak wyżej podałem, pomożesz?

Duath trzeszczenie pojawia się od razu gdy komputer się włącza już ta melodyjka powitalna trzeszczy, może Ty pomożesz?
  • 0

#16 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 10 marzec 2012 - 21:37

Wolę się upewnić.

Spróbuj programem AIDA.
A trzeszczy Ci jak słuchasz muzyki, grasz, oglądasz filmy przez programu lub w przeglądarce?
Sprawdź czy w Menedżerze urządzeń nie masz wykrzykników.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych