Skocz do zawartości


Zdjęcie

Własna wyszukiwarka internetowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 marshall22

marshall22
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 marzec 2009 - 22:21

Witam!

Mam pytanie do nieprzeciętnych programistów.

Otóż co oprócz wspaniałych umysłów i chętnych do pracy ludzi jest potrzebne do stworzenia przeglądarki internetowej na miarę Google czy Yahoo? Pytanie jest bardzo poważne ponieważ w najgorszym razie za około rok będę w posiadaniu znacznych środków pieniężnych i chciałbym zwerbować kilku świetnych programistów/informatyków do stworzenia przeglądarki internetowej lub czegoś co również przynosiłoby stałe duże dochody. Proszę o sensowne odpowiedzi ludzi, którzy mają pojęcie na temat zadanego pytania. Bez wygłupów proszę.
  • 0


#2 Mateusz

Mateusz

    Redaktor naczelny

  • Administratorzy
  • 1541 postów

Napisano 10 marzec 2009 - 23:10

Myślałeś o botach, które indeksowały by strony?
Musisz posiadać serwery, zależy też czy wyszukiwarka światowa, czy regionalna?
  • 0
Dołącz PCFoster.pl na Facebooku: http://www.facebook.com/pcfosterpl :) Zapraszamy!

#3 marshall22

marshall22
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 11:47

Z tego co wiem, boty to podstawa. Myślę o wyszukiwarce światowej, lecz na początek może lepiej zacząć od krajowej. Nie wiem jaka jest różnica sprzętowa pomiędzy pierwszą a drugą. Jeśli jest ktoś zorientowany w kosztach takiej inwestycji oraz co dokładnie jest potrzebne to proszę o pomoc.
  • 0

#4 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 14:05

na pewno prucz programistów potrzebni są też inny :) no np. graficy ,biorąc pod uwagę to czy chcesz mieć ładną przeglądarkę
  • 0
Dołączona grafika

#5 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 14:13

Dawkopolo, Nie tylko grafika sie liczy :)

Wiem że istnieją przeglądarki coś na Klon Google i takie tam, mógłbyś poprzeglądać ich kod, i starać się go zrozumieć :)

Lecz ja poradzę tak, Jest już dużo wyszukiwarek, poszukaj lepiej innego pomyslu bo wyszukiwarka (kolejna) nie przejedzie, jak ktos chce cos przeszukac to ma nawet na pasku GOOGLE :)

Pozdrawiam.
  • 0

#6 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 14:15

nie no pyta się o wyszukiwarkę ... to trzeba dać koledze pomysły ;]
Na pewno trzeba mieć dużo pieniędzy i znajomości aby nasza przeglądrka się wybiła musi posiadać dużo unikalnych opcji no i oczywiscie musi być łada :)
  • 0
Dołączona grafika

#7 marshall22

marshall22
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 16:21

Bardzo mi się podoba odpowiedź "Dawkopolo" :) Tylko nadal szukam odpowiedzi na pytanie ile kosztuje taka zabawa? Oczywiście nie upieram się na przeglądarkę, jeśli ktoś uważa, że jest jakaś prostsza droga do zarabiania za pomocą internetu to czekam na odpowiedź. Rzecz jasna chodzi mi o coś z jajem, co naprawdę będzie przynosić pokaźne zyski (wiadomo, że nie od razu).
  • 0

#8 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 16:25

jesli chcesz wydać siana trochę to załóż serwery gier lub hostingowe ;] naprawdę teraz jeżeli trafisz dobrą ofertą do ludzi to zarobisz na tym dużo kasy na początek zrób se stronę i otwórz firmę hotingowo/serwera do gier
Zauważ hitme prowadzi jakiś gnój ,a firma uważana jest za firme jednosobową sam czekałem na odpowiedź maila 2 tyg. jednak firma ma respekt bo jest zadbana i prosta ,nie uciążliwa no i w miare tania :)

-----------------------------
edit
na serwery itp. przygotuj około 20 tysi to wtedy zabłyśniesz

.
równie dobrze możesz być wspaniałym programistą ,grafikiem lub wybrać inny zawód teraz jest "popyt" na takich ludzi :)
  • 0

#9 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 23:06

Dawkopolo, ty cały czas z tymi Serwerami :) Dużo jest tego ;]

Jeżeli chcesz wyłożyć trochę kasy, to polecam zlecenie norbnet.pl zrobienie skryptu na zasadzie podbij.pl
  • 0

#10 marshall22

marshall22
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 12:10

Dobrze. Ujmę to tak. Załóżmy, że mam 250,000,00zł (oprócz tego 100,000,00zl odłożone na pensje i wszystkie opłaty związane z prowadzeniem takiej działalności, dopóki firma nie będzie przynosić zysków), które mogę w całości przeznaczyć na sprzęt i wszystko inne potrzebne do stworzenia czegoś... no właśnie czego? Na czym można najlepiej zarobić w internecie? Chyba, że pisanie jakiś programów? tylko jakich?
  • 0

#11 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 15:43

Zarobić można na prawie wszystkim, tylko trzeba włożyć w to więcej niż trochę wysiłku :)

Na przykład: Społeczność(Portal Komercyjny), Upload Plików coś ala rapidshare.com, Hosting Internetowy. Zawsze mógłbym pomóc co do projektów :) mam naprawdę dużo pomysłów :P
  • 0

#12 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 15:47

to tak jak ja masz dużo pomysłow ,jednak ja pozostaje o dobrym i tanim hsotingu lub serwerach :) przecież dużo jest takich serwisow tyle ze drogie a twoja była by tania i dobra :)
  • 0
Dołączona grafika

#13 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 15:57

Są i tanie, takie jak boo.pl za SMS :) no ale ja też właśnie mówiłem o Hostingu SMS, ze wszystkich krajów UK, Niemcy, PL. wtedy już by miał jednego klienta z UK ^^
  • 0

#14 rasdel

rasdel
  • Użytkownicy
  • 71 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 16:46

Bez promocji i zgranego zaplecza marketingowego, możesz zapomnieć o jakichkolwiek dochodach. Proste - im więcej osób ją zna tym więcej zarabiasz. Ale to nie będzie łatwe do stworzenia i koszty jakie w to włożysz mogą się nie zwrócić.
  • 0

#15 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 16:53

koszty jakie w to włożysz mogą się nie zwrócić.

No oczywiście że nie mogą, ale jak projekt będzie Dobry, taki na przykład jak Hosting Dla Stron WWW, trzeba wyliczyć wszystko i dokładnie zaplanować.
I jak on włoży w to ponad 10/20tys zł a w szczególnie w reklamę.. to zaraz będzie znany, jeszcze jak firmy wypozycjonują jego stronę na top 10.

lecz nawet jak firma będzie znana a ceny będą wyższe niż u innych. to strona przestanie mieć powodzenie bo lepiej kupić u kogoś gdzie taniej i wyższe parametry, prawda?
Lepiej zrobic na początku tanio, aby firma zrobiła szok w śród ludzi, bardzo tanie Serwery z wysokimi parametrami, a później lekko i powoli podnosić ceny, aby to nie było zauważalne
  • 0

#16 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 17:01

wiesz doszedłem do wniosku że lepszym sposobem będzie "serwery do gier" jest może dużo takich ale bardzo drogich ,dobrym serwisem jest np. nie zbyt znany activehosting.pl jest tani i dovry więc radze zainwestować jednak w tą działalność :)
  • 0
Dołączona grafika

#17 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 17:07

Dawkopolo, chłopie ty w końcu przestań z tymi serwerami do gier :P , to niema być tylko dla młodych ludzi którzy graja i prowadza własne klany serwery tylko dla osób które maja własne strony internetowe włączając w to nawet Firmy i Korporacje :) :)
  • 0

#18 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 17:09

nie chłopuj mi tu jesteśmy w 21 wieku teraz jest popyt na takie rzeczy przynajmmiej w Polsce ,co drugi z moich kolegów sra się o to gdzie kupić serwa :)
  • 0
Dołączona grafika

#19 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 17:11

No właśnie, Ale to tylko dla młodzieży. ale zobacz, Hosting a hosting do Serwerów to jest to samo prawie, tylko Do Hostingu Serwerów gier potrzeba Shell'a i linuksowego serwera Gry,
Więc w Ofercie może być też Serwery Gier.
  • 0

#20 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 17:15

czyli postanowione w moim mniemaniu :) Hosting & Serwy do gier
  • 0
Dołączona grafika


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych