Skocz do zawartości


Zdjęcie

folder ukryty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarec-ki

jarec-ki
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 25 luty 2012 - 16:54

Witam
Nie wiem jak zrobic aby odkryc floder który jest ukryty?

Na penie miałem wirusa który został usuniety ale wiekszośc folderów ma zaznaczone "ukryty"
Nie wiem jak zrobic aby foldery nie były ukryte , brak mozliwośc odznaczenia we własciwosciach folderu.
  • 0


#2 Iuliano

Iuliano
  • Użytkownicy
  • 415 postów
  • LokalizacjaSworne Gacie,Tumidaj

Napisano 25 luty 2012 - 18:31

Kliknij Mój komputer->Narzędzia->Opcje folderów-.Widok. Tam zaznaczasz pokaż ukryte foldery.
  • 0

#3 jarec-ki

jarec-ki
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 26 luty 2012 - 00:48

Kliknij Mój komputer->Narzędzia->Opcje folderów-.Widok. Tam zaznaczasz pokaż ukryte foldery.


Ja widze te foldery ta opcje mam właczona o to chodzi że nie chcę aby były ukryte . Nie moge ich odznaczyc
  • 0

#4 ludek111

ludek111
  • Użytkownicy
  • 446 postów

Napisano 26 luty 2012 - 10:46

Być może masz wirusa, który tworzy ukryte pliki autorun.inf. Wnerwiający skurczybyk.
Problem rozwiązać może Flash Disinfector.
Pobrać go można TU, pozdro.
  • 0
There's completely no way to improve the Perfection.
E8200@4.25GHz | GA-EP45-UD3LR | Gainward GTS250 | 2xF3-1TB Matrix Raid | SB Audigy2
ModXStream 500W | Corsair 2x1GB XMS2 DHX + Patriot 2x1GB LLK CL4@1075MHZ | HE1225 |

#5 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 26 luty 2012 - 22:27

wiersz poleceń> cmd> attrib/? - tu masz podane jak na tacy. -H zdejmuje flagę hidden (ukryty)
  • 0

#6 jarec-ki

jarec-ki
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 26 luty 2012 - 23:12

silent a mazesz jak krowie na granicy wytłumaczyc jak to zlikwidować
  • 0

#7 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 27 luty 2012 - 21:50

uruchom [taki skrót/opcja, o ile dobrze pamiętam, w menu start dość nisko]
[w okienku wpisujemy] cmd [+ enter ->uruchamiamy interpreter poleceń, powinno się pojawić okienko dosopodobne]
[i tu małe założenie - nie znam lokalizacji i nazwy katalogu, który chcesz odkryć więc przyjmijmy, że chcesz "odkryć" KATALOG ze ścieżką dostępu c:\windows\system32\KATALOG]
attrib -h c:\windows\system32\KATALOG [i właśnie zdjąłeś flagę hidden z katalogu - powinien być widoczny]
attrib/? [jeżeli chcesz poznać składnię polecenia, w tym rodzaje flag, które możesz modyfikować + ustawiasz - zdejmujesz]



możliwe jest też to, że system/jakiś program monitoruje flagę katalogu i po jej zdjęciu ponownie ją ustawi.
podaj pełną ścieżkę do katalogu, wtedy będzie absolutny gotowiec
  • 0

#8 jarec-ki

jarec-ki
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 27 luty 2012 - 22:33

uruchom [taki skrót/opcja, o ile dobrze pamiętam, w menu start dość nisko]
[w okienku wpisujemy] cmd [+ enter ->uruchamiamy interpreter poleceń, powinno się pojawić okienko dosopodobne]
[i tu małe założenie - nie znam lokalizacji i nazwy katalogu, który chcesz odkryć więc przyjmijmy, że chcesz "odkryć" KATALOG ze ścieżką dostępu c:\windows\system32\KATALOG]
attrib -h c:\windows\system32\KATALOG [i właśnie zdjąłeś flagę hidden z katalogu - powinien być widoczny]
attrib/? [jeżeli chcesz poznać składnię polecenia, w tym rodzaje flag, które możesz modyfikować + ustawiasz - zdejmujesz]



możliwe jest też to, że system/jakiś program monitoruje flagę katalogu i po jej zdjęciu ponownie ją ustawi.
podaj pełną ścieżkę do katalogu, wtedy będzie absolutny gotowiec



wiersz polecen mam
w którym pisze C:\Users\jarec-ki> dalej mozna cos pisac
Ja potrzebuje np zdjać z folderu Moje dokumenty a lokalizacja jest C:\Users\jarec-ki\Desktop\g

Jezeli wpisuje to co napisałes to wyskakuje komunikat że nie rozpoznaje polecenia "attrib -h"

ps wychodzi ze jakis wirus dostał sie do kompa i infekuje kazdy pendrive a avast go nie wykrywa . Jak weliminować autorun.inf?
  • 0

#9 ludek111

ludek111
  • Użytkownicy
  • 446 postów

Napisano 28 luty 2012 - 00:15

Jak pisałem wcześniej , spróbuj TEGO!

Odpisz czy pomogło.
Nie cytuj gdy odpowiadasz bezpośrednio na post nad twoim postem.
Pozdro.
  • 0
There's completely no way to improve the Perfection.
E8200@4.25GHz | GA-EP45-UD3LR | Gainward GTS250 | 2xF3-1TB Matrix Raid | SB Audigy2
ModXStream 500W | Corsair 2x1GB XMS2 DHX + Patriot 2x1GB LLK CL4@1075MHZ | HE1225 |

#10 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 28 luty 2012 - 19:48

attrib -h C:\Users\jarec-ki\Desktop\g


jeżeli katalog zakłada i ukrywa vir, który rezyduje w pamięci to (o ile jest sensownie napisany) zaraz po zdjęciu hidden założy flagę na nowo (katalog po usunięciu też będzie potrafił ponownie założyć).
sugestia ludek111 w twoim przypadku wydaje się łatwiejsza w realizacji.
windows bez rozsądnego antywira to pewne kłopoty.
  • 0

#11 jarec-ki

jarec-ki
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 29 luty 2012 - 12:38

Wychodzi że mam jedna wir ten program który został podany nie moge zaistalować sprawdzałem z róznych żródeł . Wyskakuje wirus podczas instalacji Riskware.Win32.NirCmd!E1 i wyskakuje bład instalacji :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych