Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naprawa Visty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamilmax87

kamilmax87
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 13 luty 2012 - 11:14

Witam
Posiadam Laptopa Asus M51T wraz z następującym problemem:
Windows już dawno nie był przeinstalowywany i bardzo kiepsko już chodzi podejrzewam że podczas skanowania antywirusowego przez niektóre programy zostały usunięte istotne pliki i przez to np. przeglądarki praktycznie nie działają ( zawieszają się bądź całkiem nie chcą działać np. Mozilla mimo ponownej instalacji). Najlepszym rozwiązaniem było by od nowa zainstalowanie Visty niestety wolał bym tego nie czynić ponieważ w tej chwili są na niej zainstalowane oryginalne programy których ponowna instalacja w tej chwili była by nie możliwa ( a są to dla mnie bardzo ważne i drogie programiki:) ). Najchętniej bym skorzystał z opcji naprawy ( nie przywracania ) lecz nie otrzymałem CD z Windowsem przy zakupie komputera. Da się coś z tym zrobić w takiej sytuacji?? Słyszałem że da się z pliku RECOVERY jakoś wypalić płytę naprawczą czy coś takiego. Czekam na odpowiedz z propozycjami co czynić w tej sytuacji :)

Pozdrawiam
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 13 luty 2012 - 18:42

To juz było poruszane parę razy. Znajdź płytę Recovery, dołączona do laptopa, potem odpal z niej komputer. Postępuj zgodnie z instrukcjami. Płyta Recovery służy do skopiowania instalki sprawnego Windowsa z ukrytej partycji na dysku twardym.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 kamilmax87

kamilmax87
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 13 luty 2012 - 21:02

Oczywiście ale wtedy nie masz możliwości naprawy tylko nową instralację Windowska...:(
  • 0

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 14 luty 2012 - 00:51

Kto Ci każe formatować dysk? Inne wyjście to spisanie numeru licencji, a potem instalacja z pendriva.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#5 kamilmax87

kamilmax87
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 14 luty 2012 - 13:14

Przed instalacją Visty wyskakuje komunikat czy chcę sformatować cały dysk czy poszczególne partycje wraz z Windowsową...
Spisanie licencji może by wypaliło bo pewnie gdzieś ten kod jest dostępny ale gorzej z programem którego na płycie nie mam...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych