Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakośc telefonii intermetowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 jerzyciszewski

jerzyciszewski
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 08 luty 2012 - 22:13

Witam

miałem Skypa i wszystko grało, ale z uwagi na koszty zrezygnowałem z TPSA i podłączyłem z innej firmy telefonie internetową do stacjonarnego. Jakie było moje zdziwienie, gdy zamiast czystego głosu w mojej słuchawce słyszałem echo a odbiorca słyszał urywane słowa, pływający metaliczny głos i co jakiś czas dźwięk PIP. Dostawca łącza twierdził ze to było wynikiem dostrajania anteny (nie wierze w to) i dzisiaj nadal dźwięk jest parszywy. Czy są jakieś normy , które określają rodzaj i wielkość zakłóceń w telefonii internetowej?
Mam jeszcze jedną kwestię, otóż wykupiłem antenę internetową i modem rozdzielający sygnał z anteny na telefon. Zatem jestem właścicielem, a dostawca korzysta z mojego sprzętu za darmo , jak jest prawnie regulowana ta sprawa?


Pozdrawiam.
  • 0


#2 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 09 luty 2012 - 13:57

Internet masz po kablu czy radiowy? - Muszę dopytać, bo troszkę namieszałeś w poście ;)

EDIT:

Mam jeszcze jedną kwestię, otóż wykupiłem antenę internetową i modem rozdzielający sygnał z anteny na telefon. Zatem jestem właścicielem, a dostawca korzysta z mojego sprzętu za darmo , jak jest prawnie regulowana ta sprawa?


Czyli, Internet do Twojego domu dostarczany jest drogą bezprzewodową? Jeżeli sam zaopatrzyłeś się w antenę oraz modem, to jest to Twój sprzęt. Co masz na myśli przez to, że dostawca korzysta z Twojego sprzętu?
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#3 jerzyciszewski

jerzyciszewski
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 09 luty 2012 - 15:53

Już wyjaśniam, mam internet radiowy, antena internetowa i modem telefoniczny dostarczyła mi firma ale zapłaciłem za nie około 300zł i firma mówi że sprzęt jest mój. Ta sama firma firma zamontowała antene i modem telefoniczny i wszystkie połączenia łącznie z karta sieciową. Ja słyszę w słuchawce telefonu stacjonarnego pogłos, a odbiorcy także słyszą metaliczny dźwięk i pogłos i takie PIP. Jakość głosu jest gorsza niż w komórce , a firma jest głucha na moje informacje. Chce poruszyć to w UKE w Warszawie.

pozdrawiam
  • 0

#4 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 09 luty 2012 - 16:30

korzysta za darmo - raczej świadczy ci usługę. z tego co piszesz - zostałeś właścicielem sprzętu. więc być może to ty odpowiadasz za jego sprawne działanie (ale proponuję DOKŁADNIE przeczytać umowę z wszystkimi regulaminami i dodatkami). w takim wypadku korzystasz z usług operatora używając własnych: telefonu, komputera modemu iczegotamjeszcze do anteny włącznie. wątpliwości powinna rozwiać umowa.
na jakość w telefonii składają się m.in.: jakość kodeków, QoS min. w przepływności i opóźnieniach. jeżeli twój operator nie zarządza pasmem, może się zdarzyć, że transfer "zawłaszcza" pc i na połączenie telefoniczne zostają ochłapy. ew. ze względu na warunki atmosferyczne (niech żyje radio!!), albo zwyczajnie - duży ruch wewnątrz sieci operatora na telefonię zostaje mało. jeżeli kodek jest adaptacyjny (albo urządzenie), w warunkach kiepskiej przepływności może degradować jakość (zakładając, że utrzymanie nawet najgorszej jakości połączenia jest istotniejsze; kiepsko słychać, ale da się jeszcze dogadać).
konsultacje w UKE polecam, ale może wcześniej przeczytaj umowę. są w niej jakieś zapisy o jakości?
zapewne pożądane będzie zgłoszenie reklamacji świadczonych usług u operatora (informacje praktycznie do niczego nie zobowiązują - reklamacja TAK). i polecam wersję pisemną z potwierdzeniem wpływu.
  • 0

#5 jerzyciszewski

jerzyciszewski
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 09 luty 2012 - 21:28

Dzięki, właśnie o zapisie w umowie na temat jakości myślałem. Czekam na umowę od operatora..



Pozdrawiam
  • 0

#6 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 10 luty 2012 - 20:07

czekasz? nie masz?
ciekawego masz dostawcę...
masz alternatywnych?
  • 0

#7 jerzyciszewski

jerzyciszewski
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 11 luty 2012 - 19:45

A zatem, telefonia obsługiwana przez modem jakiejs firmy FritzBox. Dostawca łącza to Taniofon z Raciborza. Ten Box jest ich a umowa jaka mi podesłali do podpisu zawiera :datę od której obowiązuje , tresc ze FritzBox jest firmy Taniofon i to jest wszystko. Na temat jakosci łacza nie ma śladu.Nie ma tez zapisu, ze Taniofon odpowiada za jakość łacza. Okazuje sie, ze gdy dzwonie na komórke to głos jest o niebo cystszy niz gdy dzwonie na stacjonarny. Umowa ma same wady prawne bo nie chroni mnie jako klienta. Skieruje to do rzecznika praw konsumenta.Zreszta telefon zamontowano 30 stycznia i od razu wysiadł internet- cos przeskoczyło w karcie sieciowej a technik pomimo natychmiastowej informacji przyszedł dopiero po tygodniu, ze strony firmy nie usłyszałem słowa "przepraszam".
  • 0

#8 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 11 luty 2012 - 22:08

nazwa firmy nic mi nie mówi - miasto z drugiego końca Polski.
jeżeli nie podpisałeś umowy - nic was nie wiąże(?).
jeżeli jesteś przekonany o wadach prawnych rozważ także "do wiadomości uke". może dzięki temu innych ominą twoje problemy.
pisałem wcześniej - zgłoszenie można próbować potraktować jak informację a nie jako reklamację - różnica jest znaczna.
ponownie - jeżeli masz alternatywne oferty, może są korzystniejsze (niekoniecznie tańsze, ale działające).
  • 0

#9 jerzyciszewski

jerzyciszewski
  • Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 11 luty 2012 - 22:43

zgłoszę to do UKE i zobaczymy , w tym UKE nie za bardzo wiedza chyba po co tam sa , bowiem jak telefonicznie zgłosiłem podłą jakośc łącza to panienka odpalantowała mnie do UOKIK a tam powiedziano ze telefonicznie nie udzielaja informacji i zebym pisał do rzecznika praw konsumenta w swoim miescie.


Dzięki za informacje.
  • 0

#10 isabela

isabela
  • Użytkownicy
  • 931 postów

Napisano 01 październik 2018 - 23:03

Telefonia internetowa w Polsce stale się rozwija, także moim zdaniem będzie tylko lepiej :) Chociaż ja na przykład korzystam z "Dzinga" i muszę przyznać, że jakość jest naprawdę świetna. Czytałam nawet ostatnio na https://dzinga.com/p...efoni-w-polsce/ że rozwój telefonii wciąż trwa, więc nic tylko się cieszyć! Miejmy nadzieję, że w przyszłości prym będzie wiodła właśnie telefonia internetowa :)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych