Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak założyć Sklep Internetowy??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Frodek

Frodek
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 13:58

Jak założyć Sklep internetowy?? Czy można zrobić to samemu? Czy lepiej może zlecić wykonanie i administracje jakiejś firmie. Co radzicie ?
  • 0


#2 Frodek

Frodek
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 08:31

Bardzo proszę was o pomoc, chcę zacząc jakąś działalność, ale jestem w tym całkowicie zielony
  • 0

#3 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 27 styczeń 2012 - 11:07

Musisz mieć własną działalność gospodarczą (to raczej oczywiste). Następnie obowiązkowe jest zapoznanie się ze wszystkimi aktami prawnymi dotyczącymi własnej działalności jak i tej prowadzonej przez internet. Jeśli Twój sklep ma być porządny, to lepiej zlecić wykonanie pewnym firmom specjalizującym się w robieniu serwisów WWW (muszą uwzględnić wszystkie punkty bezpieczeństwa - szyfrowanie transmisji itp). Najlepiej, jakby ta firma doradziła Ci lub zaproponowała swój hosting. Jak już to wszystko jest, to nie pozostaje nic innego jak przez panel administracyjny dodawać/usuwać listy produktów czy też kategorii.

Znajdziesz też gotowe skrypty sklepów internetowych, jednak, by je dopasować do swoich potrzeb również potrzebujesz jakiejś wiedzy z poziomu PHP, SQL czy innych języków programowania.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#4 Frodek

Frodek
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 12:45

NIestety wiedzy z programowania nie posiadam żadnej :/ pod względem prawnym wszystko już ogarniam, chodzi mi tylko o samo wykonanie sklepu. Czyli moje zdolności informatyczne w pełni wystarczą do obsługi tego "panelu informacyjnego" ? Ile może wynosić koszt takiego sklepu ?
  • 0

#5 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 16:30

Allegro ma swoja platformę istore.pl . Zaletą jest darmowa integracja z porównywarką Ceneo.pl i Allegro.pl. Poza tym, chyba lepiej płacić prowizję od sprzedanego towaru, niż inwestować w dobry serwer(współdzielone hostingi mogą pozwalać na atakowanie Twojego sklepu z innego konta hostingowego i są bardzo ograniczone pod względem zasobów) Jeśli na jednym serwerze działa 100 stron internetowych, to trudno wymagać, aby wszystkie miały szybkie działanie) Tyle, że prowizji na istore są zabójcze, od 1,9% do 3,5%, przy takich prowizjach to może nawet lepiej płacić za kliki z wyszukiwarek.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#6 Frodek

Frodek
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 08:22

Nie stać mnie na opłacanie takiej prowizji gdyż sprzedaje drogi towar, a nie będe zaniżał cen towarów żeby wyjść na swoje. także iStore.pl odpada. Może znacie jakieś formy godne polecenia? mogółbym poprostu znaleźć na google i zadzwonić, ale ktoś może ma już jakieś doświadczenie z tym i może coś polecić
  • 0

#7 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 11:15

Na Allegro są programiści PHP, którzy nie umieją robić nic innego, oprócz sklepów internetowych (chciałem się dowiedzieć, ile musiałbym zapłacić za kod dużego portalu - odpowiedzieli mi, że takich rzeczy nie robią). Myślę, że stać Cię na 500 zł, więc zleć im to i problem masz z głowy.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#8 Frodek

Frodek
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 14:08

Przetestuje sobie 3 platformy, które spełniają moje wstępne wymagania http://msite.pl/ , http://istore.pl i http://cstore.pl przez 2 tygodnie i potem ostatecznie wybiorę ;)
  • 0

#9 Mesmerize

Mesmerize
  • Użytkownicy
  • 602 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 19:19

Na Allegro są programiści PHP, którzy nie umieją robić nic innego, oprócz sklepów internetowych (chciałem się dowiedzieć, ile musiałbym zapłacić za kod dużego portalu - odpowiedzieli mi, że takich rzeczy nie robią). Myślę, że stać Cię na 500 zł, więc zleć im to i problem masz z głowy.


Cena dużego portalu to w najlepszym wypadku 50 000 PLN, sklepu 5 000 PLN. Osobiście nie polecam kupować jakichkolwiek skryptów za 500zł, bo:
- bezpieczeństwo takiego skryptu zwykle jest niskie, IMO lepiej zainteresować się popularnym darmowym skryptem na otwartej licencji. Jak się dorobimy, a darmowe rozwiązanie nie będzie nam wystarczać zawsze możemy pomyśleć o migracji na porządny i odpowiednio drogi skrypt lub od razu zainwestować w porządny sklep;
- w przyszłości można mieć spore problemy z wdrożeniem dodatkowych funkcjonalności, za które zresztą trzeba nieźle płacić (duże darmowe skrypty posiadają zwykle ogromną bibliotekę również darmowych dodatków).

Podsumowując półśrodki niestety się nie sprawdzają. Oczywiście nie twierdzę, że darmowe jest lepsze, ale warto rozważyć czy warto topić jakiekolwiek pieniądze na skrypty z allegro. Za 500 zł to można sobie na allegro layout sklepu kupić, a nie skrypt.
  • 0
"Nie chcę być bardziej, ani mniej zapamiętany, niż drzewo przy drodze." - S.T.
Dołączona grafika

#10 Frodek

Frodek
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 08:16

Mnie nie interesują darmowe skrypty, chce mieć taki sklep który ktoś będzie kontrolował. Te firmy, które znalazłem oferują do 1500zł rocznie ze wszystkim ;) wstępnie dzwoniłem i od jutra będę testował ;)
  • 0

#11 Xazax

Xazax
  • Użytkownicy
  • 90 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 10:52

Powiem tak jeśli nigdy nie złapałeś za webmastering to raczej wątpie żebyś zrobił strone www sklep raczej myśle że lepiej jest znaleść kogoś kto ci w tym pomoże ale wybierać tą osobe rosądnie żeby mieć do niej zaufanie chce jeszcze wiedzieć o co konkretnie ci chodzi czy chcesz sprzedawać częśći komputerowa lub coś w tym rodzaju jeżeli rozumiesz o co mi chodzi i jeszcze na marginesie powodzenia dziękuje że mogłem wyrazić swą opinie w pewien nie określony sposub myślę że powogłem :D.
  • 0

#12 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 31 styczeń 2012 - 11:40

Nie potrzebujesz żadnej specjalistycznej wiedzy do obsługi panelu administracyjnego. Mogę Ci podrzucić pewną firmę, która zajmuje się tworzeniem i pozycjonowaniem serwisów WWW. Możesz się zapytać czy zrobiliby takowy sklep i ile byś musiał za niego zapłacić. Miałem tam staż, ale lepiej nie powołuj się na mnie :D
http://www.ideo.pl/
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#13 Xazax

Xazax
  • Użytkownicy
  • 90 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 12:03

Nie potrzebujesz żadnej specjalistycznej wiedzy do obsługi panelu administracyjnego. Mogę Ci podrzucić pewną firmę, która zajmuje się tworzeniem i pozycjonowaniem serwisów WWW. Możesz się zapytać czy zrobiliby takowy sklep i ile byś musiał za niego zapłacić. Miałem tam staż, ale lepiej nie powołuj się na mnie :D
http://www.ideo.pl/

Duath a może się pewne osoby które są bardzo dobre w webmasteringu zbiorą do kupy i zrobią mu ten sklep internetowy ? dobry pomyśł ?
  • 0

#14 Frodek

Frodek
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 13:52

Póki co przestestuje te 3 sklepy ;) a potem zobacze ;) tak jak pisaliście są panele administracyjne sklepów, no i zgadzam się nie jest to specjalnie skomplikowane :) nawet dla takiego laika jak ja ;P
  • 0

#15 Frodek

Frodek
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 13:53

http://www.ideo.pl/ całkiem dobra oferta ;) zadzwonie i zobacze co mi zaoferują ;)
  • 0

#16 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 14:02

Cena dużego portalu to w najlepszym wypadku 50 000 PLN, sklepu 5 000 PLN. Osobiście nie polecam kupować jakichkolwiek skryptów za 500zł, bo:
- bezpieczeństwo takiego skryptu zwykle jest niskie, IMO lepiej zainteresować się popularnym darmowym skryptem na otwartej licencji. Jak się dorobimy, a darmowe rozwiązanie nie będzie nam wystarczać zawsze możemy pomyśleć o migracji na porządny i odpowiednio drogi skrypt lub od razu zainwestować w porządny sklep;
- w przyszłości można mieć spore problemy z wdrożeniem dodatkowych funkcjonalności, za które zresztą trzeba nieźle płacić (duże darmowe skrypty posiadają zwykle ogromną bibliotekę również darmowych dodatków).

Podsumowując półśrodki niestety się nie sprawdzają. Oczywiście nie twierdzę, że darmowe jest lepsze, ale warto rozważyć czy warto topić jakiekolwiek pieniądze na skrypty z allegro. Za 500 zł to można sobie na allegro layout sklepu kupić, a nie skrypt.


Chopie, czy Ty naprawdę sądzisz, że za taką kasę oni cokolwiek piszą od zera? Jestem prawie pewien, że robią właśnie layout, a engine to OSCommerce, Magento, albo Zen Cart.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#17 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 31 styczeń 2012 - 14:28

Właśnie! mw_1975 poruszył bardzo dobry wątek. Kolega jak robił projekt sklepu internetowego to właśnie oparty na OSCommerce, który z tego, co się dobrze orientuję jest darmowy?
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#18 Xazax

Xazax
  • Użytkownicy
  • 90 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 14:50

Z doświaczenia wiem że lepiej zapłaćic kilka groszy za sam szablon niż brać darmowy podobnie jest z hostingiem lepiej zapłaćić parae groszy bo to nie jest dużo choćby te 100zł rocznie to jest mało a sie bardziej opłaca jak sie myle to przepraszam ale tak mi mówiono po za tym hostingi typu cba.pl czy yoyo.pl to już wogule nie ma o czym gadać.
  • 0

#19 Frodek

Frodek
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 01 luty 2012 - 08:18

Matko Kochana o czym wy piszecie ;P testuje sobie sklepy i powiem wam że na prawde jestem zadowolony ;) możecie powiedzieć mi coś o pozycjonowaniu ? to wogóle potrzebne ?
  • 0

#20 Xazax

Xazax
  • Użytkownicy
  • 90 postów

Napisano 01 luty 2012 - 09:25

Matko Kochana o czym wy piszecie ;P testuje sobie sklepy i powiem wam że na prawde jestem zadowolony ;) możecie powiedzieć mi coś o pozycjonowaniu ? to wogóle potrzebne ?

Pozycjonowanie jest potrzebne to tak samo jak byś powiedział po co mi auto
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych