Skocz do zawartości


Zdjęcie

Format i instalacja visty + problem z płytą.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tylko pytam

Tylko pytam
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 26 grudzień 2011 - 18:56

Mam taki oto problem:
Moja mama kupiła używanego laptopa hp. Jest on zawalony śmieciem i chodzi tak wolno że szok- WŁĄCZA się z 10 min. , wyskakują błędy i jest masa programów. Chciałbym go sformatować. i tu jest problem, mianowicie nie mam płyty (windows VISTA BASIC orginalny) włascicielka nie znalazła płyty więc jej nie mam.Posiadam również Windows Vista home premium na innym kompie.A teraz moje pytanie: Czy da się zainstalować tą viste basic z plyty home premium ? I jeszcze jedno: Czy możecie mi podrzucić poradnik jak sformatować dyski w viscie i zainstalować ją?
Za każdą pomoc będe wdzięczny.
  • 0


#2 Iuliano

Iuliano
  • Użytkownicy
  • 415 postów
  • LokalizacjaSworne Gacie,Tumidaj

Napisano 26 grudzień 2011 - 21:12

Jerst możliwość instalacji wersji Basic na tym laptopie.Podczas instalacji jest wybór którą wersję chcesz zainstalować,tylko trzeba podać odpowiedni klucz,niekoniecznie od razu.Poradnik zobacz na YT,z Zarządzanie dyskami,odpowiednie programy itp.
Instalacja beznadziejnie prosta.Wkładasz płytę do napędu podczas uruchamiania wciskasz odpowiedni klawisz np FX wskazujesz aby wystartowal z płyty i instalator sam będzie Ciebie powiadamiał co masz zrobić.Jest wtedy również możliwość sformatowania partycji.
Zanim to zrobisz pościągaj sobie sterowniki do laptopa.Jeszcze jedno wersja Basic może być na ukrytej partycji.
  • 0

#3 Tylko pytam

Tylko pytam
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 27 grudzień 2011 - 20:08

mam do was jeszcze jedną wielko prosbe. Czy możecie podać mi linka z jakims poradnikiem "krok po kroku" na temat instalacji visty na laptopie hp przy uzyciu partycji recovery. prosilbym o szybką odp. za każdą pomoc bede wdzieczny.
  • 0

#4 Iuliano

Iuliano
  • Użytkownicy
  • 415 postów
  • LokalizacjaSworne Gacie,Tumidaj

Napisano 27 grudzień 2011 - 21:52

Z tym jest gorzej. Natomiast podczas uruchamiania komputera musisz wcisnąć klawisz F,obok będzie napis Recovery.Następnie instalacja przebiega w sposób zautymatyzowany.Zobacz tu
  • 0

#5 Tylko pytam

Tylko pytam
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 27 grudzień 2011 - 22:42

To już mam nadzieje ostatnie pytanie. Czy jak bede instalowal windowsa i bede tworzyl partycje i formatował dysk to potczas formatowania sformatuje mi sie partycja recovery? Może glupie pytanie ale wole zapytać 6 razy niż o raz za mało :).
  • 0

#6 Iuliano

Iuliano
  • Użytkownicy
  • 415 postów
  • LokalizacjaSworne Gacie,Tumidaj

Napisano 28 grudzień 2011 - 18:48

Nie ta partycja zostanie.chyba że ją usuniesz.
  • 0

#7 Tylko pytam

Tylko pytam
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 10:16

Dziękuje bardzo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych