Skocz do zawartości


Zdjęcie

Awaria kamery internetowej w laptopie ASUS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateo1991

Mateo1991
  • Użytkownicy
  • 57 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz / Munster

Napisano 10 listopad 2011 - 13:30

Na początek witam wszystkich na forum.

Posiadam laptopa ASUS N53SV
Intel® Core™ i7 Procesory 2630QM : 2.0 GHz
Oryginalny Windows® 7 Home Premium
Kamera internetowa 2.0 Megapiksela no i właśnie tu jest problem.
Kompa posiadam od nowości i nigdy nie miałem problemu aż tu kamerka nie działa:(
gdy odpalam np. LifeFrame pojawia się komunikat: "the camera is used by another program"
nie wiem co robić bo oficjalnie mieszkam w niemczech i kamerka jest super potrzebna...
Ma ktoś jakieś rozwiązanie? :((((((
  • 0
Dołączona grafika


#2 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 listopad 2011 - 12:46

Spróbuj wyłączyć wszystkie komunikatory, które masz w systemie i zobacz czy wtedy się odpali. Postaraj sobie przypomnieć czy coś instalowałeś ostatnio lub czy coś zmieniałeś w ustawieniach programów, co mogłoby tyczyć się kamery.
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#3 Mateo1991

Mateo1991
  • Użytkownicy
  • 57 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz / Munster

Napisano 14 listopad 2011 - 09:00

Ale właśnie o to chodzi że w zeszłym tygodniu robiłem formata i nic nie instalowalem oprucz gg i opery. w procesach tez nic nie ma.
Formata robiłem bo nie działała mi ta kamerka i poformacie to samo.......:(:(
Ściągnełem nowe stery do kamerki ze strony ASUS-a i pojawia się:
Dołączona grafika
Nie wiem co mam robić:(((
  • 0
Dołączona grafika

#4 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 listopad 2011 - 19:13

No i gg ma opcję rozmowy przez kamerę więc i moooże Ci jakoś to blokuje, natomiast ten błąd, który wstawiłeś powyżej, to albo nieprawidłowy sterownik, albo ( co jest niepocieszającą opcją ) nie wykrywa Ci kamery. Sprawdź w menedżerze urządzeń czy masz tam tą kamerę i tak jeszcze wspomnę ( bo czasami najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze do znalezienia ) czy masz na klawiaturze, bądź jakoś osobny przycisk na lapie do włączania kamery i czy aby na pewno jest ona włączona ? :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#5 Mateo1991

Mateo1991
  • Użytkownicy
  • 57 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz / Munster

Napisano 15 listopad 2011 - 22:43

Nigdzie w procesach nie mam gadu-gadu.
W menadżerze urządzeń nie wiem w jakiej dziedzinie powinienem szukac ale tak z grupsza to nic nie znalazlem:(
Na klawie mam klawisz [V] i jest tam także obrazek aparatu lecz gdy klikam na [fn] + [V] to włącza się tylko program LifeFrame i pojawia sie komunikat: "the camera is used by another program"
Nie wiem co już mam robić:(
Są jakieś programy do diagnostyki kamery czy innego sprzętu?
  • 0
Dołączona grafika

#6 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 listopad 2011 - 19:36

Spróbuj zobaczyć czy na programie AMCap zadziała, ja tego używam w pracy bo działa nawet gdy oryginalne oprogramowanie nie wykrywa kamery. Jak wyświetli Ci się monit o tym, że nie ma kamery, to wyłącz go -> fn+V -> i włącz raz jeszcze i zobacz co Ci tam powie :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#7 Mateo1991

Mateo1991
  • Użytkownicy
  • 57 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz / Munster

Napisano 18 listopad 2011 - 18:45

Jak uruchamiam program to wywala mi to:
Dołączona grafika
Poczym włącza się program z szarym tłem. ale jak klikam DEVICES to widnieje tam zaznaczone: Asus Virtual Camera
Czyli chyba wykrywa tą kamerke ale sam już nie wiem co jest:((
Klikałem już [fn]+[V] i nic to nie daje...:((
Wszystkie stery już aktualizowałem i sprawdzałem w BIOS czy nie ma nic na temat kamerki i nic...
Jeśli macie jakieś pomysły to piszcie bo kamerka jest mi naprawdę potrzebna bo wiadomo jak to jest za granicą...:((
Jak ktoś ma nawet najprostsze pomysły to piszcie... PROSZE:(
  • 0
Dołączona grafika

#8 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 listopad 2011 - 21:28

Hm, nigdy nie widziałem takiego komunikatu w tym programie. Nie wiem co Ci poradzić, bo albo coś źle robisz na jakiejś błahostce, albo masz coś dziwnie zepsute...
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#9 Mateo1991

Mateo1991
  • Użytkownicy
  • 57 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz / Munster

Napisano 22 listopad 2011 - 17:49

Kurcze no nie idzie odpalic jej niczym...:(
Wszystko w lapku chodzi super! no oprucz tej kamerki...;/
Naprawde nie wiem co jest z nia...
A są jakieś programy na botowanych cd/dvd do diagnostyki kamer?? Bo szukalem i nic nie znalazlem...;/
  • 0
Dołączona grafika

#10 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 listopad 2011 - 18:36

Nie widziałem nigdy nic takiego i w sumie wątpię, żeby komuś chciało się coś takiego robić, bo kamera nie jest priorytetową częścią w komputerze by mógł działać, więc po co komu bootowalny test kamery ? :D
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#11 Mateo1991

Mateo1991
  • Użytkownicy
  • 57 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz / Munster

Napisano 22 listopad 2011 - 22:52

Chodziło mi raczej o jakis ogulny program do diagnostyki sprzetu.
Bo sam juz nie wiem co mam robic...:/
  • 0
Dołączona grafika

#12 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 22 listopad 2011 - 23:38

Możesz spróbować tego.
Co do screena to sprawdź czy stream uruchamia się ze startem systemu, np. przez Ccleaner (poradę znaleziono w sieci).
  • 0

Dołączona grafika


#13 Mateo1991

Mateo1991
  • Użytkownicy
  • 57 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz / Munster

Napisano 23 listopad 2011 - 08:22

W Ccleaner nie ma żadnego takiego wpisu.
A ten programik nic nie dał bo tu chyba powinien być obraz z kamerki:
Dołączona grafika
a oto log z tego programu:
LOG
  • 0
Dołączona grafika

#14 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 21:52

Wygląda to tak jakby nie wszystkie piny z kamerki były podłączone (wnioskuję z logu).
Czy laptop był rozkręcany, kamerka mogła zostać/była wypinana?
  • 1

Dołączona grafika


#15 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 listopad 2011 - 20:51

Jeśli kamera miałaby być odpięta, to niekoniecznie musiało być rozkręcane :) bywa tak, że od samego otwierania coś się w końcu poluzuje.
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#16 Mateo1991

Mateo1991
  • Użytkownicy
  • 57 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz / Munster

Napisano 25 listopad 2011 - 08:41

Jakiś 1 miesiąc temu komp był serwisowany w polsce ale to był robiony tylko wtyk do ładowania...
Ale generalnie kamerka chodziła i wszystko było okej.
czyli najprawdopodobniej coś odłączyli??
Czyli będę musiał go rozebrac...;/?????
  • 0
Dołączona grafika

#17 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 25 listopad 2011 - 19:15

Komunikat na to wskazuje, jednak nie wiem czy warto samemu ryzykować (chyba, że czujesz się na siłach) rozkręcanie laptopa.
  • 1

Dołączona grafika


#18 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 listopad 2011 - 03:15

Jeżeli było robione gniazdo ładowania, to musieli wyciągnąć płytę główną, więc i możliwe, że zbyt słabo docisnęli kabel od kamery. Ja jednak bardziej stawiałbym na poluzowanie się kabla przy samej kamerze( chociaż przy ewentualnie złym położeniu kabla po naprawie, mógł się naciągnąć i odczepić przy płycie ), czyli musiałbyś odczepić tzw. lcd bezel od back covera żeby się tam dostać. Teoretycznie nie jest to trudne, ale łatwo można połamać zaczepy i obudowa może Ci się wtedy nie schodzić. Tak czy siak, trzeba by najpierw sprawdzić właśnie kwestię poluzowania się kabla, a nie od razu uszkodzenia kamery, kabla, bądź płyty głównej. Owszem może i z logów można wywnioskować, że kabel jest poluzowany bo sygnał nie przechodzi pomiędzy poszczególnymi przewodami, ale dla mnie osobiście jest to stanowczo za słaby argument by jednoznacznie stwierdzić usterkę, ale tak jak wspomniałem trzeba najpierw sprawdzić tą możliwość bo jest najłatwiejsza do wyeliminowania. Jeśli nawet kabel nie byłby poluzowany, a rozkręciłbyś czy to przy płycie czy przy kamerze, to proponuję odpiąć kamerę na chwilę i ponownie ją podłączyć. Spotkałem się z przypadkami, w których taki manewr reanimował kamerę :) Jeśli to nie pomoże to trzeba by "przedzwonić" kabel, a dopiero później zająć się kamerę lub płytą.
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#19 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 26 listopad 2011 - 09:51

Tę kwestię właśnie rozpatrujemy, czekamy na odpowiedź autora czy czuje się na siłach sprawdzić okablowanie kamerki :D
  • 1

Dołączona grafika


#20 Mateo1991

Mateo1991
  • Użytkownicy
  • 57 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz / Munster

Napisano 26 listopad 2011 - 13:10

Generalnie to mogę się zająć rozkręceniem i ogarnięciem tej kamerki, ale to już nie dzisiaj bo mam kilka spraw do załatwienia.
Jutro z rana się tym zajmę i odrazu napiszę czy są jakieś rezultaty.
I czy jak by był przecięty kabelek to czy musiał bym go skręcić i zaizolować czy wymienić na nowy??
  • 0
Dołączona grafika


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych