Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem prawdopodobnie z kartą graficzną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 zelgowicz

zelgowicz
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 27 październik 2011 - 16:45

Witam,

jestem nowym użytkownikiem z góry proszę o wyrozumiałość. Do rzeczy:
Mam pewien problem z komputerem, mianowicie podczas grania w różne gry dzieją
się dziwne rzeczy. Textury sie zmieniaja, np. gdy gram w Fife na całym ekranie
nagle pojawiają się twarze różnych piłkarzy lub po prostu zmieniają się kolory.
Mam pytanie czy to jest problem z moim sprzętem, może coś jest niekompatybilne.
Wszystkie te rzeczy dzieją się już około pół roku, myślę że gdyby przegrzewała się
karta - dawno by się spaliła.

Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam.

Karta graficzna: GeForce 9500 GT
System operacyjny: W. Xp home edition 32 bitowy
ps. mam zainstalowane najnowsze sterowniki, najnowszy DirectX itp.
  • 0


#2 Pablo7403

Pablo7403
  • Użytkownicy
  • 659 postów

Napisano 27 październik 2011 - 17:04

Jak możesz pożycz od kogoś kartę graficzną i sprawdź jak będzie funkcjonował twój komputer z inną kartą.
Karty graficzne nie zawsze od razu się spalają. Często uszkadza się tylko jakiś podzespół na karcie i daje różne objawy uszkodzeń.
  • 1

CPU: DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz (13 x 200)
płyta główna: Asus P5KPL-AM SE  (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
karta graficzna: VERTEX ATI Radeon HD4650 1024MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (600/800)
dyski twarde: Seagate Barracuda 7200.10 250 GB, 3,5",SATA-II,16 MB,7200 obr./min

                      WDC WD1600AAJS-08L7A0 160 GB, 3,5", SATA 3.0Gb/s, 8 MB,7200 obr./min

pamięć RAM: GoodRAM GR800D264L6/2G, 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
zasilacz: MODECOM FEEL 400W


#3 zelgowicz

zelgowicz
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 27 październik 2011 - 17:40

Nie cytujemy poprzednika - Michał

Właśnie nie mam skąd pożyczyć karty, a nie chce jej od razu kupywać, ponieważ równie dobrze coś innego może być zepsute. Wszystkie ustawienia graficzne
dałem na minimum i te objawy występują trochę rzadziej, lecz w dalszym ciągu jest to uciążliwe. Wykluczam dysk twardy, bo wymieniałem go 2 tygodnie temu.
  • 0

#4 juvi1

juvi1
  • Użytkownicy
  • 112 postów

Napisano 27 październik 2011 - 18:55

Koniec końców jeśli uszkodzenie karty to już pewne ograniczenia.. :) Ale wydaje mi sie że to pewna niekompatybilność urządzenia. Spróbuj komuś podłączyć swoją kartę i odpal tę samą grę i zobacz co będzie.
  • 1
https://www.facebook.com/bwsquad

Nowa, rozkręcająca się ekipa!

#5 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 październik 2011 - 21:46

równie dobrze może odpalić coś innego u siebie, ale z tego co kolega napisał to dzieje się tak przy różnych grach. Tak jak napisał Pablo grafika niekoniecznie musi się spalić, zresztą jak każde inne urządzenie, a może nie funkcjonować poprawnie. Sprawdź czy nie masz zabrudzonej karty, sprawdź również jakie obecnie masz temperatury na grafice, chociaż teraz jak np wyczyściłeś sprzęt to temperatury mogą być ok, a jednak grafika przegrzała się wcześniej. Ponadto problemy graficzne mogą również występować od ramu !! polecam puścić jakiegoś memtesta lub gold memmory (?) ( ponoć lepsze od memtesta, ale ja akurat nie mam zdania na ten temat ;) )
  • 1

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#6 zelgowicz

zelgowicz
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 04 listopad 2011 - 19:11

Komputer wyczyszczony, probowalem u kolegi podlaczyc ale mial niestety inne wejscie, nici z tego... Dzieki wszystkim za rady ale najlepszym wyjsciem bedzie oddanie go do naprawy. W miare mozliwosci bede polecal to forum, dzieki wszystkim jeszcze raz za szybkie odpowiedzi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych