Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opcje folderów i podfolderów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ashun Shavo

Ashun Shavo
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 19 październik 2011 - 11:32

Witam
Dostałem kilka zadań od moje wykładowczyni z informatyki i mam drobny problem. te zadania są przeznaczone dla Windows 2000/XP, a ja posiadam nieszczęsną Vistę... widzę że zadania krążą po internecie (tutaj) ale odpowiedzi jest bardzo niewiele i jak są to do XP/7...
6. Ustaw widok plików i folderów na szczegóły, a opcje folderów tak, aby każdy nowo otwarty folder był tak pokazywany
7. Zmień ustawienia systemu tak, aby domyślną walutą był frank szwajcarski, a liczba dziesiętna była reprezentowana przez znak kropki.
13. Zainstaluj drukarkę HP DeskJet 610c. Ustaw domyślne drukowanie na wydruk czarno-biały i ekonomiczny (z tego co wiem to potrzebna jest instalka do tego a takowej nie posiadam, da się to jakoś obejść na innej drukarce?)
proszę o wyrozumiałość, poszedłem na studia humanistyczne bo mam minimalne pojęcie o informatyce. i nie chcę żeby ktoś mi to "rozwiązał" tylko wytłumaczył krok po kroku co zrobić

z góry dziękuję za pomoc:)
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 19 październik 2011 - 12:25

Nr. 6 - To proste. Wchodzisz w Akcesoria i otwierasz Eksplorator Windows. W podmenu Narzędzia masz pozycję "Opcje folderów". Na zakładce "widok" znajdujesz pole "Zapamiętaj ustawienia wyświetlania każdego folderu" i kratkę po lewej stronie odznaczasz. Teraz każdy folder będzie wyświetlany tak samo. Potem klikasz na jakimś folderze prawym klawiszem i z podmenu widok wybierasz "Szczegóły". Resztę dopiszę potem, jeśli inni tego nie zrobią oczywiście.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 19 październik 2011 - 19:55

7. Po wejściu do panelu sterowania trzeba otworzyć opcje "ustawienia regionalne". Tam na zakładce "Waluta" wpisuje się symbol waluty, czyli franka. Symbol dziesiętny też tam się wybiera.
13. W panelu sterowania wybiera się opcję "Drukarki i faksy". Tam jest kontrolka "Dodaj drukarkę". Dalej postępuje się zgodnie z instrukcjami. Przeważnie trzeba tylko potwierdzać OK i zatwierdzić licencję. Inna metoda to wrzucenie do napędu CD płytki ze sterownikiem, powinien ją wtedy doinstalować, potwierdza się licencję potem OK kilka razy i gotowe. To instalacja. Przepraszam, nie mogę dokładniej bo trzeba by mieć sterownik pod ręką i drukarkę. Ale to standardowy "wizard" i powinno pójść łatwo. Co do ustawienia jakości druku problem polega na tym, że drukarka może mieć inaczej rozplanowaną formatkę sterownika. Ale powinien gdzieś być przełącznik opisany "jakość wydruku" albo "Print quality". Tam wybiera się odpowiednią wartość. W wypadku HP 610 (miałem ją ale już dawno wywaliłem) są trzy ustawienia ekono, średnia i najlepsza, trzeba wybrać tą na dole. Aby ustawić druk czarno-biały, trzeba odnaleźć przełącznik wyboru "druk czarno-biały/kolorowy" lub podobnie opisany. Konieczne okienko jest w panelu sterowania, opcji "drukarki i faksy". Klikasz na HP 610C prawym klawiszem i wybierasz "preferencje drukowania".
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych