Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mac na każdym komputerze?


  • ZamkniÄ™ty Temat jest zamkniÄ™ty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jerry

Jerry
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 14:39

Mam takie pytanie:

Chciałbym spróbowac jakiegoś nowego systemu operacyjnego. Czy wersja Maca Leopard działa tylko na komputerach Apple? Bo słyszałem, że to pierwsza wersja, która zadziała na każdym komputerze, ale nie jestem pewny.
  • 0


#2 rasdel

rasdel
  • Użytkownicy
  • 71 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 16:11

Prawdopodobnie nowe wersje działają na wszystkich komputerach czyli Leopard (nowsza), ale starsze też można spróbować zainstalować.
  • 0

#3 Jerry

Jerry
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 16:47

Chodzi o Leoparda, jednak musze mieć pewność, bo nie chciałbym ego wszystko robić jakby się zaraz miało okazać, że nie działa. :)
  • 0

#4 rasdel

rasdel
  • Użytkownicy
  • 71 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 19:20

Jak go się uda zainstalować to tak.
  • 0

#5 barteq

barteq
  • Użytkownicy
  • 121 postów

Napisano 14 marzec 2009 - 18:45

A wiesz, że instalowanie oprogramowanie OS X na innym sprzęcie niż Apple jest nielegalne??

artykuł
  • 0

#6 BoSSman

BoSSman
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 19 styczeń 2011 - 22:19

Nie zadziała jeśli to nie komputer Mac. Hackintosh czy jakoś- te przerobione może pójdą. Mie nie poszły. Conajwyżej na virtual machine :(
Wiem, że po dacie, ale musiałem to napisać :P
  • 0

#7 Szymad

Szymad
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 14 luty 2011 - 23:29

Dzień dobry. Jestem tu nowy :o

Jeśli chodzi o możliwość instalacji Maca to jest możliwa instalacja wersji Tiger (10.4.x), Leopard (10.5.x) i Snow Leopard (10.6.x). Swego czasu się interesowałem tym tematem, tak więc - w dystrybucji tego systemu muszą znajdować się kexty(sterowniki) do chipsetu płyty głównej odpowiedzialnego za dyski twarde i napędy. Bez tego instalator nie ruszy. Na niektórych kompach nie da się postawić, na niektórych można.

Kolejnym problemem jest pełne wsparcie dla kart graficznych i pojawiający się często wyjątek znany jako "kernel panic" - czyli, gdt wystąpi bardzo poważny błąd system "wywala się", ale dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia sprzętu.

Jeśli chodzi o legalność w Europie: z tego co wiem to pod warunkiem zakupu oryginalnego nośnika z systemem (137 zł) można legalnie zainstalować taki system.

GÅ‚odnym wiedzy polecam projekt osx86.

Pozdrawiam.
  • 0
Najwi??kszym zagroºeniem dla komputera jest jego uºytkownik.

#8 Jarek60

Jarek60
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 12:29

Faktycznie oryginalne komputery są bardzo drogie - ale za jakość się płaci. Słusznie padł temat instalacji systemu MAC OS X na innym komputerze.
Od niedługiego czasu jest możliwość składania komputerów ze specjalnie wybranych części PC, które mogą działać z legalnym systemem MAC OS X. Takie komputery są dużo tańsze, lecz w pełni funkcjonalne. Firma na stronie www.ihackintosh.pl oferuje poskładanie takiego komputera i to w niedużej cenie. Oferują gwarancję i wsparcie techniczne. Jak dla mnie warto się tym zainteresować. Wiadomym jest, że MAC OS X nie będzie działał na każdym komputerze. Tu w grę wchodzi każda część komputera i wystarczy, że jedna nie jest przetestowana pod tym kątem, a już nie zadziała cały system. A firma ta gwarantuje używanie tylko sprawdzonych podzespołów i sprzedaje komputer z działającym już systemem. Macie doświadczenia w tym?
  • 1


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych