Skocz do zawartości


Zdjęcie

Długi start systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzychu8888

krzychu8888
  • Użytkownicy
  • 66 postów

Napisano 25 wrzesień 2011 - 19:00

my Windows nie uruchamia sie tak szybko jak bym chciał.. taz co do sameg czasu od naciśnięcia POWER do czasu pokazania się że bootscteena nie mam nic ale potem muszę troszkę poczekać zanik pojawia sie wszystkie ikonki jakie sa na pulpicie (na początku sa biała potem pokazuja sie te co maja być) jak temu zaradzić ?
  • 0


#2 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 26 wrzesień 2011 - 10:07

Pobierz program Ccleaner, w pierwszej sekcji (Cleaner) masz dwie zakładki, wybierz drugą i odznacz/zaznacz opcje, które chcesz (np. odznaczyć Historię w Mozilli), następnie pozamykać wszystkie przeglądarki i kliknąć przycisk "Analiza", jak przeskanuje "Uruchom Cleaner".
Później druga sekcja (Rejestr), tu już nie trzeba się niczym bawić, klikasz "Skanuj by znaleźć problemy...", następnie "Napraw zaznaczone problemy...", później potwierdzać komunikaty (kopii rejestru robić nie trzeba).
Następnie trzecia sekcja (Narzędzia), karta "Autostart", masz tam programy uruchamiające się automatycznie ze startem systemu. Zalecam zostawić tylko najpotrzebniejsze (np. Realtek = RtHDVCpl, Skype, uTorrent, ESET = egiu), a resztę powyłączać.
Można jeszcze np. odinstalować kilka zbędnych programów żeby zwolnić miejsce na partycji systemowej.
Kolejnym krokiem będzie defragmentacja dysków. W tym celu otwierasz Mój komputer->prawy przycisk myszy na partycji->Właściwości->Narzędzia->sekcja Defragmentacja, przycisk Defragmentuj...->I teraz (kończąc na partycji systemowej) po kolei defragmentuj każdy dysk (uwaga: musisz powyłączać programy korzystające z defragmentowanej partycji). Optymalnie można skorzystać z równie dobrego narzędzia Defraggler ("brat" Ccleaner'a :D ), intuicyjny i równie skuteczny.
Do tego można przeskanować komputer pod kontem szkodliwego oprogramowania (np. wrzucić log z HijackThis).
  • 0

Dołączona grafika


#3 krzychu8888

krzychu8888
  • Użytkownicy
  • 66 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 21:28

Nie cytujemy poprzednika

PC czyscze na bieżąco.. nie tylko CCleaner-em defragmentację też tobie ;) Skanowałem PC pod kątem wirusów itd ale jest czysto ;)

//Michał
  • 0

#4 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 21:41

Można jeszcze porobić MemTesty, etc.
Jaki masz OS?
Nagle zaczął się ślimaczyć czy ogólnie piszesz (od zawsze tak jest)?
  • 0

Dołączona grafika


#5 krzychu8888

krzychu8888
  • Użytkownicy
  • 66 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 10:25

Mam Windows 7 Ultimate 64bit

Na początku tzn po zainstalowaniu systemu wszystko było OK dopiero z czasem po instalacji więkdzej ilości programow tak sie stało...
  • 0

#6 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 10:56

(...) Następnie trzecia sekcja (Narzędzia), karta "Autostart", masz tam programy uruchamiające się automatycznie ze startem systemu. Zalecam zostawić tylko najpotrzebniejsze (np. Realtek = RtHDVCpl, Skype, uTorrent, ESET = egiu), a resztę powyłączać (...)

Programy też powyłączałeś?
  • 0

Dołączona grafika


#7 krzychu8888

krzychu8888
  • Użytkownicy
  • 66 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 12:45

Programy też powyłączałeś?


Oczywiście że tak.. są tylko 3 a autostarcie które są potrzebne...

w załączonej załączniku widac że jeden z HDD NIEZAWODNOŚĆ to 77% jest to włąsnie dysk na którym jest system czy ma to jakies znaczenie?

Załączone pliki


  • 0

#8 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 17:47

Rozumiem, że to dysk z systemem?
O ile wierzyć tym testom to "Wydajność 100%", czyli dysk raczej zdrowy. Tamtą wartością bym się za bardzo nie przejmował.
To trochę dziwne, że Win 7 zamula po dłuższym czasie użytkowania. Instalujesz na bieżąco wszystkie aktualizacje?
Można jeszcze przeglądnąć jakie usługi się same uruchamiają [np. wrzuć screena].

U mnie po półtora roku użytkowania to raczej kwestia sekund, a wątpię, że go tak zaśmiecasz jak ja :P
  • 0

Dołączona grafika


#9 krzychu8888

krzychu8888
  • Użytkownicy
  • 66 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 20:33

Nie cytujemy poprzednika

Jest tylko 5 usług które sie uruchamiają... Aktualizacje instaluję na bieżąco...Nie mam zielonego pojęcia co może być nie tak..
a i może się źle rozumiemy jak nie mam nic do samego startu Systemu tylko jak pojawi się juz pulpit to ikonki które są na pulpicie sa białe dopiero pi kulku sekundach zmieniają się na oryginalne...(jeśli trzeba mogę nawet nagrać filmik ;) )

//Michał
  • 0

#10 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 20:59

Podejrzewam problem z jakimś składnikiem systemu. Możesz przeglądnąć dziennik zdarzeń i poszukać czy coś (Dziennik Systemu Windows->Aplikacja, Zabezpieczenia i System) nie wywala czerwonego krzyżyka (błędu) lub ogólnie jest nie posłuszne :P Najlepiej szukać wedle godziny (uruchamiania).
Filmik mile widziany :)
  • 0

Dołączona grafika


#11 krzychu8888

krzychu8888
  • Użytkownicy
  • 66 postów

Napisano 02 październik 2011 - 14:58

Nie cytujemy poprzednika

w zakładce Aplikacje są jakieś wykrzykniki w czerwone krzyżyki ;/

a to zamieszczam link do filmiku(mam nadzieje że ktoś pomoże)



//Michał
  • 0

#12 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 04 październik 2011 - 21:02

"w zakładce Aplikacje są jakieś wykrzykniki w czerwone krzyżyki"

Kilka przykładowych można prosić?
  • 0

Dołączona grafika


#13 victus

victus
  • Użytkownicy
  • 76 postów

Napisano 27 październik 2011 - 18:58

ściągnij program tune up utilities i w zakładce rozwiązywanie problemów załącz tune up repair wizard i zaznacz najlepiej wszystkie i postępuj zgodnie z opisem w programie wyłącz komputer i powinno działać:)
  • 0

#14 Mateo1991

Mateo1991
  • Użytkownicy
  • 57 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz / Munster

Napisano 22 listopad 2011 - 23:21

Mam pytanie:)
Co to za program??;>
Dołączona grafika
  • 0
Dołączona grafika

#15 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 22 listopad 2011 - 23:32

Hard Drive Inspector Professional ;)
  • 0

Dołączona grafika



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych