Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płyta DVD DL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kazik5

Kazik5
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 18 wrzesień 2011 - 13:40

Mam problem z płytami DVD Double Layer. Trzy razy nagrywałem GTA IV i w połowie instalacji zawsze wyskakiwał mi błąd, chociaż instalując tym samym plikiem z komputera wszystko działało. Pobrałem nowy plik i znowu wrzuciłem go na płytę, ale tym razem w ogóle nie wyświetla mi płyty w stacjach. Plik jest w .iso. Za pomoc wyślę SMS na dowolną usługę do 10zł (+ vat).
  • 0


#2 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 18 wrzesień 2011 - 16:36

Jakim programem wypalasz płytkę? Próbowałeś np. PowerISO ?
  • 0

Dołączona grafika


#3 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 18 wrzesień 2011 - 16:59

Jaką masz nagrywarkę? Masz pewność, że obsługuje ona płytki DL? Spróbuj jeszcze np tym programem: CDBurnerXP. Darmowy całkiem niezły.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#4 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 18 wrzesień 2011 - 18:03

Jak otrzymałeś obraz płyty? Sam robiłeś?
  • 0

#5 Kazik5

Kazik5
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 18 wrzesień 2011 - 21:32

Jakim programem wypalasz płytkę? Próbowałeś np. PowerISO ?


Demon. Problem w tym, że mi samej płyty w ogóle nie wczytuje, a w poprzednich tak - próbowałem.



Jaką masz nagrywarkę? Masz pewność, że obsługuje ona płytki DL? Spróbuj jeszcze np tym programem: CDBurnerXP. Darmowy całkiem niezły.


Mam pewność, że czyta.

Jak otrzymałeś obraz płyty? Sam robiłeś?


Obraz płyty .iso, sam nagrywałem na płytę, grę pobrałem z torrenty.org.
  • 0

#6 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 18 wrzesień 2011 - 22:59

Obraz płyty .iso, sam nagrywałem na płytę, grę pobrałem z torrenty.org.

Kup oryginał i nie będziesz miał takich problemów.
  • 0

#7 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 09:09

Demon. Problem w tym, że mi samej płyty w ogóle nie wczytuje, a w poprzednich tak - próbowałem.


Skoro PowerISO nie otwiera tego ISO to znaczy, że albo jest to skromna emulacja oryginalnej płytki albo obraz jest uszkodzony.
Poza tym popieram @mivosh.
  • 0

Dołączona grafika


#8 Kazik5

Kazik5
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 14:11

Kiedy próbuję odpalić setup przez Magic iso wyskakuje mi taki komunikat:

>SetupNew\seup.cpp (140)
PAPP:
PVENDOR:
PGUID:
$15.0.0.498
@Windows Service Pack 3 (2600)
IE Version: 7.0.5296.0


Jeśli coś trzeba pobierać to od razu dajcie linki.
  • 0

#9 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 20 wrzesień 2011 - 22:09

Ile waży plik ISO? I czy ponowne pobranie jest możliwe? Może to tylko mini emulacja płyty.
  • 0

Dołączona grafika


#10 Kazik5

Kazik5
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 23 wrzesień 2011 - 14:02

To są dwa pliki, ok. 7.5GB każdy. Przenosząc na pendrivie wszystko działa.
  • 0

#11 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 23 wrzesień 2011 - 17:59

Jak otwierasz w programie PowerISO, powinieneś widzieć obraz płytki, na dole okna wybierasz DVD 8,5 GB, następnie Wypal.
Jeśli w którymś kroku występuje błąd, podaj jego treść.
  • 0

Dołączona grafika


#12 Kazik5

Kazik5
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 23 wrzesień 2011 - 22:03

Jak otwierasz w programie PowerISO, powinieneś widzieć obraz płytki, na dole okna wybierasz DVD 8,5 GB, następnie Wypal.
Jeśli w którymś kroku występuje błąd, podaj jego treść.


Jeśli normalnie włączam "Setup" - "uruchom plik bezpośrednio" wyskakuje to:


>SetupNew\seup.cpp (140)
PAPP:
PVENDOR:
PGUID:
$15.0.0.498
@Windows Service Pack 3 (2600)
IE Version: 7.0.5296.0


Jeśli dam opcję "Wypakuj tymczasowo", to instalacja niby idzie, ale instalują się jakby same dodatki.

Próbując Twojego sposobu - nie mogę znaleźć "wypal"
  • 0

#13 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 23 wrzesień 2011 - 22:53

Jeśli normalnie włączam "Setup" - "uruchom plik bezpośrednio" wyskakuje to:

Normalka, instalator potrzebuje reszty plików.

Jeśli dam opcję "Wypakuj tymczasowo", to instalacja niby idzie, ale instalują się jakby same dodatki.

To powinno być zależne od odpalonego instalatora (jeśli ich jest więcej na płytce/obrazie płyty) jednak możliwe, że całość wymaga instalacji z napędu.

Próbując Twojego sposobu - nie mogę znaleźć "wypal"

Pardon, "Nagraj" (ikonka płytki z ogienkiem pod spodem).
Można też ustawić liczbę napędów na np. 2 i zamontować obrazy płyt (prawy przycisk myszy na pliku obrazu płyty->PowerISO->Ustaw liczbę napędów->X, ...->PowerISO->Zamontuj obraz do napędu, teraz możesz się poczuć jakbyś miał tę płytkę działającą, zamieszczoną w napędzie).
  • 0

Dołączona grafika


#14 Kazik5

Kazik5
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 24 wrzesień 2011 - 12:34

Normalka, instalator potrzebuje reszty plików.

To powinno być zależne od odpalonego instalatora (jeśli ich jest więcej na płytce/obrazie płyty) jednak możliwe, że całość wymaga instalacji z napędu.

Pardon, "Nagraj" (ikonka płytki z ogienkiem pod spodem).
Można też ustawić liczbę napędów na np. 2 i zamontować obrazy płyt (prawy przycisk myszy na pliku obrazu płyty->PowerISO->Ustaw liczbę napędów->X, ...->PowerISO->Zamontuj obraz do napędu, teraz możesz się poczuć jakbyś miał tę płytkę działającą, zamieszczoną w napędzie).


Jak klikam "nagraj" wyskakuje mi: "Dysk nie jest pusty".

Mogę kupić kolejną już płytę DL, ale muszę mieć konkretne instrukcje jak to nagrać, żeby działało na 100 procent. Chociaż i tak nie widzę w tym sensu, bo wcześniej nagrywałem dobre pliki. Podwyższam stawkę, za pomoc wyślę SMS za 20zł +vat, więc naprawdę warto.
  • 0

#15 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 24 wrzesień 2011 - 13:04

"Dysk nie jest pusty", a próbowałeś wcześniej już coś na nim wypalać czy nośnik pierwszy raz wylądował w napędzie?
  • 0

Dołączona grafika


#16 Kazik5

Kazik5
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 24 wrzesień 2011 - 17:06

"Dysk nie jest pusty", a próbowałeś wcześniej już coś na nim wypalać czy nośnik pierwszy raz wylądował w napędzie?



No plik gry mam na nim.
  • 0

#17 Łukasz P

Łukasz P
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 24 wrzesień 2011 - 22:22

Po 1: Używaj ashampoo burning studio - darmowy i ma sporu funkcji. Możesz nim również robić obrazy iso i wypalać DL (bardzo prosty w obsłudze)
po 2: Napęd w którym odtwarzasz już nagrana płytę DL to ten sam którym tą płytę nagrałeś czy inny?
po 3: Olej DL. Zrób iso, spakuj go win rarem tak aby porobił party po 4GB i nagraj na tańsze zwykłe DVD. Jak będziesz chciał instalować z płyty to wrzucisz party na dysk, rozpakujesz, zemulujesz (w deamonie) i zainstalujesz.
po 4: pod warunkiem że to na pewno to iso z którego już instalowałeś ( na początku pisałeś że z tego pliku już instalowałeś)
  • 0

#18 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 25 wrzesień 2011 - 11:20

No plik gry mam na nim.


To nie ma co się dziwić dlaczego nie da się wypalić, przecież płytka nie jest czysta :P
Zależy od Ciebie, możesz kupić jeszcze jedną DL i wtedy spróbować.

Nawiązując do metody @Łukasz P z podzieleniem obrazu to łatwiej to zrobić automatycznie, w PowerISO masz opcję Kompresuj (obok ikonki wypalenia płytki)->Wybierasz plik źródłowy->Klikasz "Ustawienia zaawansowane..."->Zaznaczasz "Podziel na wiele woluminów", w okienku "Rozmiar woluminu" wybierz "Autodetekcja".
Jednak możliwe, że ten pewnie nie będzie umożliwiał instalacji bezpośrednio z płytki (nie sprawdzałem dlatego użyłem wyrazu "możliwe" :P ).
  • 0

Dołączona grafika



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych