Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opinie dotyczące Windows 8


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#21 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 22:08

Koniecznie muszą coś zmienić na pecetach. Dla mnie system jest niewygodny w pracy. Koniec. Kropka. Nie mam monitora z panelem dotykowym, a interfejs jest zupełnie inny, niż wcześniej. Przecież bez sensu jest kupno tabletu, aby korzystać z PC!
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W


#22 Mgiełka

Mgiełka
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 14 listopad 2012 - 12:09

Tak się właśnie zastanawiam nad instalacją Windows 8 i mam wiele wątpliwości, czy w ogóle warto. Obecnie mam Win 7 i jestem z niego zadowolona.
Wiele opinii mówi, że ósemka to właśnie pod tablety. Konkurencja dla Androida?
Sama nie wiem co myśleć o win 8. Widziałam go ale nie testowałam...
  • 0
Podpis niezgodny z regulaminem forum /Kamillo

#23 hOw.?!

hOw.?!
  • Użytkownicy
  • 12 postów
  • LokalizacjaLidzbark

Napisano 27 grudzień 2012 - 16:58

Powiem krótko PORAŻKA !!
  • 0

#24 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 27 grudzień 2012 - 17:22

Po zainstalowaniu wersji Win 8 Pro, doszedłem do wniosku, że nie jest to aż taka tragedia. Na innym wortalu opisano procedurę stworzenia menu start. Po prostu włącza się widok plików ukrytych i tworzy nowy pasek narzędziowy do ukrytego katalogu w Windows. Nie jest najwygodniejszy, ale da się żyć. Choćby dlatego, że uruchamia się prawie dwa razy szybciej, niż XP. Nawet do Metra się zaczynam przyzwyczajać.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#25 passet

passet
  • Użytkownicy
  • 33 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:47

Ja z nowej Windy korzystam już od dłuższego czasu, na laptopie, i uważam, że warto. Nie posiadam sprzętu najnowszej generacji, mój lapek pamięta jeszcze rok 2009 - ale faktem jest, że tak szybko jak teraz to nie działał nawet za czasów wczesnej młodości. I tak po prawdzie i tak przez większość czasu 'siedzę' na widoku standardowego pulpitu, który jest niemal identyczny jak ten z Win7. A przełączanie się między pulpitami jest wygodne chociażby z tego względu, by szybko dostać się do aplikacji, której potrzbuję - wystarczy walnąć sobie skrót na 'kafelkach'.

Jeśli zaś chodzi o urządzenia przenośne, to MS trochę przecholował - mimo zapowiedzi super sprzętu (http://www.pcgeek.co...t-surface-test/ - sam się nakręciłem) wyszło jak wyszło, ale czekam teraz na pełniejszy system na mobilki. Może on uratuje tyłek ekipie z Redmond.
  • 0

#26 QubisPL

QubisPL
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 23:56

No dobra przetestowałem windows'a 8 pro i na pierwszy rzut oka nie byłem zachwycony brakiem menu start ale dałem mu szanse i go przetestowałem zauważyłem w nim dużo zalet a także wady jedną z z najbardziej zauważalnych zalet było szybkie uruchamianie się nawet na zwykłym dysku HDD a także że działa stabilnie na słabszych komputerach no i tez spodobalo mi sie np.kopiowanie plików jest dużo szczegółów jak przebiega operacja i można pauzować w każdej chwili xD no i też w menadżerze zadań jest dużo więcej bajerów no a teraz wady hmmm...problem z uruchomieniem niektórych gier ponieważ czytałem że on jest nie kompatybilny z niektórymi grami no i też był problem z grą zwaną "minecraft"(ps. nie jestem jakimś fanboyem minecrafta ale kolega tak no i ma właśnie ósemkę) z nim to się męczyłem aż w końcu zajrzałem do neta i zrobiłem xD ale nie wiem dlaczego windows 8 miał taki problem z tą grą xD po 3 dniach przeinstalowałem na windows'a 7 więc czekam na windows 9 ponieważ ósemka to nie jest to na co czekałem ;)



=====wybaczcie za błędy pisałem ze smartfona ;)=====
  • 0

#27 passet

passet
  • Użytkownicy
  • 33 postów

Napisano 01 luty 2013 - 15:49

A czy ktoś z Was już testował nowego Offica?

Tutaj niby twierdzą, że to nic wielkiego: http://twoj-laptop.p...ach-office-2013

Z kolei tutaj zachwalają: http://www.spiderswe...-sniadanie.html

Wiem, że Spidersweb ma jakąś tam renomę, ale mimo wszystko chciałbym się Was zapytać...
  • 0

#28 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 01 luty 2013 - 16:57

A czy w tytule piszę:

Opinie dotyczące Office 2013?
  • 0

#29 lukas99921

lukas99921
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 18 luty 2013 - 13:22

No więc tak. Testowałem go na drugim moim komputerze. No i wypadł całkiem nieźle. Pomijając już, że większość gier nie działa bo to nie ten system to po za tym całkiem spoko. Dodano tylko nowy panel, sterowniki, i ustawienia, a reszta Windows 7.
  • 0

#30 Programmer

Programmer
  • Użytkownicy
  • 64 postów
  • LokalizacjaPolitechnika

Napisano 18 luty 2013 - 16:17

System nie jest zły, nie powinno się go krytykować - Należy powiedzieć o cenie - Windows 8 jest tani ! Stabilność bez zastrzezen, jeżeli komus nie odpowiada wygląd 8 można zainstalować nakładkę i mamy Windows 8 wyglądający jak Windows 7 - Uważam, że warto chwycić 8 by być nabieżąco... Na temat gier się nie wypowiem, gram nie wiele, ale aktualnie tytuły które posiadam działają bez problemu.
  • 0

#31 devwebtel

devwebtel
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 19 luty 2013 - 20:38

Ja osobiście zainstalowałem windowsa 8 pro, ale cały czas używam windowsa 7.

Mi w nim zależy tylko na jego silniku - szybkim działaniu.

Chcę programiami zmienić następujące rzeczy (mam programy tylko mi się nie chce ich instalować :> ):
  • Menu start
  • Paski boczne
  • chcę, żeby był przezroczysty
  • chcę, żeby były w nim zaokroąglone okna

Jefnak bardzo mi się podoba:
  • pogoda
  • komunikator
  • szybkość
  • SkyDrive

  • 0

#32 melosz

melosz
  • Użytkownicy
  • 56 postów

Napisano 20 luty 2013 - 09:13

Ja nie jestem z niego zadowolony, komputer jakoś dziwwnie dziąła, poza tym brak starego menu, to nowe jakieś niewygodne, kafelki może i sa fajne ale na telefonach nie na kompach gdzietrzeba latać myszką, przeglądarki jakoś dziwnie działają i strony dziwnie się ładują... zdecydowanie lepszy jest win7
  • 0

#33 passet

passet
  • Użytkownicy
  • 33 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 10:04

No to ciekawe, co się będzie dziać teraz - do sieci przeciekła wczesna wersja systemu Windows Blue, może dzięki temu coś się zmieni na korzyść dla MS? Chociaż z tego, co czytałem to trochę więcej zmian dotyczyć będzie wersji systemu na urządzeniach mobilnych - lepsza integracja, nowy wygląd aplikacji podstawowych, multitasking etc...
  • 0

#34 Mgiełka

Mgiełka
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 29 kwiecień 2013 - 13:09

Opinie na temat Win 8 bardzo różne.
Zdecydowałam się na kupno i instalację tegoż systemu.
Odmienny interfejs sprawia, że na początku trudno się przyzwyczaić
i odnaleźć szukane funkcje. Na pewno jest inny od poprzednich systemów Win.
W mojej ocenie 6/10
  • 0
Podpis niezgodny z regulaminem forum /Kamillo

#35 XPX_pl

XPX_pl
  • Użytkownicy
  • 42 postów

Napisano 29 kwiecień 2013 - 13:26

Witam na forum. Moim zdaniem system Windows 8 jest mocno przesadzony pod kilkoma względami,w tym wspomnianego interfejsu gdzie można się pogubić,jest duzo gadzetów i mało treści. Zdecydowanie bardziej podoba mi się Windows 7,pod względem wydajności bije 8 na głowe.
  • 0

#36 pixel

pixel
  • Użytkownicy
  • 93 postów

Napisano 01 maj 2013 - 11:44

Windows 8 na tablety może i by był dobry ale nie pod myszke. To jest jakaś abstrakcja wgl..

no dokładnie; taką samą abstrakcją jest to gdzie się podziały takie rzeczy jak:

a) wi-fi
b) cmd
c) mój komputer > DVBMI
d) ZIP
e) i wiele wiele innych rzeczy......

Poza tym interfejs do bani.......
  • 0

#37 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 01 maj 2013 - 12:21

Dla wszystkich, którzy nie mogą wytrzymać bez Menu Start. Instalujecie programik Classic Menu Start i przywraca się ten przydatny klawisz. Price is nothing.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#38 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 01 maj 2013 - 13:01

Gdzieś wyczytałem, że ten przycisk START ma podobno powrócić przy aktualizacji 8.1, ale dopiero na jesień. :puppyeyes:
  • 0

#39 pixel

pixel
  • Użytkownicy
  • 93 postów

Napisano 02 maj 2013 - 20:41

Gdzieś wyczytałem, że ten przycisk START ma podobno powrócić przy aktualizacji 8.1, ale dopiero na jesień. :puppyeyes:

START podobno jest w systemie, wystarczy go jakoś 'odkryć'. Pytanie właśnie jak....
  • 0

#40 Mgiełka

Mgiełka
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 04 maj 2013 - 11:48

START podobno jest w systemie, wystarczy go jakoś 'odkryć'. Pytanie właśnie jak....


Odkrył może ktoś jak w tymże ststemie uaktywnić "start"?
Jakoś nie mogę się odnaleźć w Win 8.
Chyba powrócę do 7.
  • 0
Podpis niezgodny z regulaminem forum /Kamillo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych