Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nagły problem z grafiką.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 magazynek!

magazynek!
  • Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 10:53

Ni stąd ni stamtąd dwie gierki zaczęły mi się przycinać. WoW i Sacred 2 poważnie skaczą na zabudowanych dużych obszarach - miastach, lasach, dolinach, ale nigdy w małych i dużych chociaż podobnie zaludnionych, zateksturowanych i zaobiektowanych obszarach zaklasyfikowanych jako wnętrza. Inne gierki - Unreal Tournament 3, War for Cybertron bardziej obciążające kompa nie sprawiają problemów.
Jedyne, co przychodzi mi na myśl, co ostatnio zrobiłem, a co jest powiązane z grafiką to wyłączyłem sprzętowe przyspieszenie, a potem włączyłem je z powrotem. Włączyłem też pionowe odświeżanie w sterach grafy, ale wyłączenie go niczego nie naprawia. Zainstalowałem też nowsze sterowniki i wgrałem directa 9, ale i to nie pomogło.
mam amd 2,8 na trzy rdzenie, 4gb ramu, radeona 3890, xp pro
  • 0


#2 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 11:27

Gierki mają zainstalowane najnowsze patche?
  • 0

Dołączona grafika


#3 lolini

lolini
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 12:11

Patche? Co to do tego ma? ;)
Zobacz co z temperaturami, bo to bardziej prawdopodobne.
  • 0

#4 magazynek!

magazynek!
  • Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 13:10

SpeedFan 4.44 pokazuje od 35 do 50 celsjuszów.
  • 0

#5 odnajdywatem

odnajdywatem
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 20:05

Ale przy obciążeniu?
  • 0

#6 zborek2

zborek2
  • Użytkownicy
  • 362 postów
  • LokalizacjaDąbie

Napisano 11 wrzesień 2011 - 22:06

zainstaluj sterowniki omegi i zobacz czy będzie to samo.
  • 0
Pozdrawiam i zapraszam na www.ibizafm.cba.pl

#7 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 11 wrzesień 2011 - 22:43

Patche? Co to do tego ma? ;)


Co Ty z epoki kamienia łupanego się urwałeś? :lol-above:
Proszę, definicja z Wikipedii jeśli nie wiesz do końca co to.
____________________________

Może ostatnio coś instalowałeś/aktualizacja systemu/sterownika?
Obstawiam albo sterownik, albo doinstalować patcha.
  • 0

Dołączona grafika


#8 magazynek!

magazynek!
  • Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 09:46

Pograłem trochę dłużej, ale i tak pokazuje góra 52. Co to są sterowniki omegi?
Pacze nie są potrzebne. To nie jest tak, że gra się przedawnia i z dnia na dzień przestaje działać poprawnie i wymagać pacza, którego nie ma.
  • 0

#9 komarko

komarko
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 10:04

Sprawdź napięcia zasilacza.
To jest często pomijane, a często ma gromne znaczenie. ;)
  • 0

#10 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 14:06

Pograłem trochę dłużej, ale i tak pokazuje góra 52. Co to są sterowniki omegi?

http://www.google.pl...?q=radeon omega

Pacze nie są potrzebne. To nie jest tak, że gra się przedawnia i z dnia na dzień przestaje działać poprawnie i wymagać pacza, którego nie ma.

Ludzie kochani, a kto tak napisał?
Instalujesz gierkę (świeżą), ma "wrodzone" bugi, to trzeba zainstalować serię poprawek (patcha), który eliminuje te błędy, poprawia wydajność.
Odpowiadajmy na pytania, a nie fizjologujmy.

Może ostatnio coś instalowałeś/aktualizacja systemu/sterownika?

Sytuacja ma miejsce od początku (instalacji) czy od niedawna?

Sprawdź te napięcia i odpowiedz na pytania.
  • 0

Dołączona grafika


#11 magazynek!

magazynek!
  • Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 15:31

Jakiej instalacji? Niczego nie zainstalowałem. To się stało nagle. Gry, które zawsze działały, jak należy zaczęły skakać. I żaden pacz, a zwłaszcza taki, którego nie ma nie sprawi, że gra, która działała i przestała znów zacznie działać bo do gier, w które gram nie ma paczy naprawiających nagłe wariactwa sprzętu czy oprogramowania. :o Problem nie tkwi w grach, więc wolałbym się na nich nie skupiać.
Nie mam miernika do napięcia.
Omega nie zrobiły niczego dobrego. Wywalę je bo z nimi nie mogę włączyć pionowego odświeżania, a bez tego obraz mi skacze.
  • 0

#12 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 16:04

1. Źle rozumiesz pojęcie patch, odsyłam do Wikipedii.
2. Dziękuję za odpowiedź, w końcu jakieś informacje.
3. Co nagle, to po diable jak to mówią. Przypomnij sobie w jakim zakresie czasowym to się stało (np. zeszły tydzień) i czy wtedy nie instalowałeś jakiegoś programu/gry/sterownika/nie aktualizowałeś czego (sterownik, aktualizacja systemu)/program antywirusowy nie wykrył ostatnio jakichś problemów/brat lub ktoś nie bawił się komputerem.
4. Do sprawdzenia napięć możesz posłużyć się programem EVEREST.
  • 0

Dołączona grafika


#13 bebenko

bebenko
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 17:34

Spójrz także pod obciążeniem programem FurMark.
To istotne.
  • 0

#14 magazynek!

magazynek!
  • Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 19:13

1. Rozumiem tak, że łata to niedociągnięcia. Wiki potwierdza. "jest to poprawka lub uaktualnienie do programu (rzadziej do danych), przeznaczona do usunięcia pewnych problemów, błędów, rozszerzenia funkcjonalności programu albo zwiększenia wydajności" Producent nie wydaje pacza za każdym razem kiedy coś mi się zepsuje, żeby naprawić moją usterkę, więc dalej obstaje przy tym, że jest to bez znaczenia. :D Wytłumacz mi, proszę. Gra działa dobrze przez dwa lata na takim samym sprzęcie i takiej samej konfiguracji i nagle przestaje - nie ma na to paczów, prawda?
2. To znaczy jakie? Że nie mam miernika. Jak to pomoże?
3. Trzy tygodnie temu. Już powiedziałem co się wówczas wydarzyło. Dotknąłem suwaka przyspieszenia sprzętowego. Poza tym wykonywałem zwykłe codzienne czynności, zainstalowałem kilka gier, kilka z nich usunąłem, otworzyłem kilka stron, kilak z nich zamknąłem.

EVEREST:
Nie wiem, jak sprawdzić to napięcie, więc wkleję raport.
Właściwości procesora: Wartość napięcia 1.5 V
Wartości napięć:
Napięcie rdzenia procesora 0.95 V
Aux 0.37 V
+3.3 V 3.14 V
+5 V 5.27 V
+12 V 12.04 V
-12 V 2.45 V
-5 V 4.35 V
+5 V podczas wstrzymania pracy 4.75 V
Debug Info F FF 0D FF
Debug Info T 51 47 43
Debug Info V 82 16 C4 C4 C6 D3 F0 (03)
Właściwości kontrolera pamięci: Obsługiwane napięcia pamięci 3.3V
Właściwości obudowy: Stan zasilacza Bezpieczny


FunMark:
Bardzo się zacinał.
http://img269.images...beztytuu2cl.jpg
  • 0

#15 doporator

doporator
  • Użytkownicy
  • 23 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 19:54

No oto na obciazeniu spadnie 12V.
  • 0

#16 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 12 wrzesień 2011 - 20:21

A czy mógłbyś wkleić zdjęcie z programu CPU-Z jaki dokładnie masz procesor?
  • 0

#17 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 22:37

1. Rozumiem tak, że łata to niedociągnięcia. Wiki potwierdza. "jest to poprawka lub uaktualnienie do programu (rzadziej do danych), przeznaczona do usunięcia pewnych problemów, błędów, rozszerzenia funkcjonalności programu albo zwiększenia wydajności" Producent nie wydaje pacza za każdym razem kiedy coś mi się zepsuje, żeby naprawić moją usterkę, więc dalej obstaje przy tym, że jest to bez znaczenia. :D Wytłumacz mi, proszę. Gra działa dobrze przez dwa lata na takim samym sprzęcie i takiej samej konfiguracji i nagle przestaje - nie ma na to paczów, prawda?

Możliwe, że to "niesprecyzowanie" (czy jak to nazwać) wynikło z obustronnego niezrozumienia. "Ni stąd ni stamtąd dwie gierki zaczęły mi się przycinać" - najwyraźniej ten zwrot nie oddał mi ogółu sytuacji, natomiast nie odpowiedziałeś na pytanie lecz zacząłeś "wytykać" patcha. W poprzednim poście odsyłałem do Wikipedii ponieważ widziałem w Twoim poście ("To nie jest tak, że gra się przedawnia i z dnia na dzień przestaje działać poprawnie i wymagać pacza, którego nie ma. ") dość dziwną ideologię (może źle wywnioskowałem to z postu?).

2. To znaczy jakie? Że nie mam miernika. Jak to pomoże?

A na przykład to: "Niczego nie zainstalowałem. To się stało nagle." - czyli piszesz, że na pewno nie było w tym czasie żadnych aktualizacji/instalacji nowych programów/sterowników,
"Gry, które zawsze działały" - problem globalny,
"Omega nie zrobiły niczego dobrego. Wywalę je bo z nimi nie mogę włączyć pionowego odświeżania, a bez tego obraz mi skacze. " - sterownik grafiki jest w porządku.
Nadal nie wiesz jakich? :)

3. Trzy tygodnie temu. Już powiedziałem co się wówczas wydarzyło. Dotknąłem suwaka przyspieszenia sprzętowego. Poza tym wykonywałem zwykłe codzienne czynności, zainstalowałem kilka gier, kilka z nich usunąłem, otworzyłem kilka stron, kilak z nich zamknąłem.

Program antywirusowy nie kaprysił? Może złapałeś wirusa?
Przywrócenie ustawień domyślnych grafiki nie pomaga?

EVEREST:
Nie wiem, jak sprawdzić to napięcie, więc wkleję raport.
Właściwości procesora: Wartość napięcia 1.5 V
Wartości napięć:
Napięcie rdzenia procesora 0.95 V
Aux 0.37 V
+3.3 V 3.14 V
+5 V 5.27 V
+12 V 12.04 V
-12 V 2.45 V
-5 V 4.35 V
+5 V podczas wstrzymania pracy 4.75 V
Debug Info F FF 0D FF
Debug Info T 51 47 43
Debug Info V 82 16 C4 C4 C6 D3 F0 (03)
Właściwości kontrolera pamięci: Obsługiwane napięcia pamięci 3.3V
Właściwości obudowy: Stan zasilacza Bezpieczny


FunMark:
Bardzo się zacinał.
http://img269.images...beztytuu2cl.jpg

Napięcia mieszczą się w przeciętnych.

PS: Kolejne sugestie zamieszczę jutro, dzisiaj muszę się już zwijać :)
  • 0

Dołączona grafika


#18 ludek111

ludek111
  • Użytkownicy
  • 446 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 23:38

Jeżeli masz możliwość to wymień/pożycz od kogoś zasilacz na krótkie sprawdzenie czy na innym zadziała. Wg mnie to może być przez zasilacz, który zasyfiony nieodkurzaniem odmówił posłuszeństwa. Przedmuchaj przy okazji wymieniania wszystkie podzespoły, może akurat na nowym zasilaczu ruszy ;) Wydaje mi się, że jak to nie to, to wina software'u.
  • 0
There's completely no way to improve the Perfection.
E8200@4.25GHz | GA-EP45-UD3LR | Gainward GTS250 | 2xF3-1TB Matrix Raid | SB Audigy2
ModXStream 500W | Corsair 2x1GB XMS2 DHX + Patriot 2x1GB LLK CL4@1075MHZ | HE1225 |

#19 magazynek!

magazynek!
  • Użytkownicy
  • 34 postów

Napisano 14 wrzesień 2011 - 17:48

A czy mógłbyś wkleić zdjęcie z programu CPU-Z jaki dokładnie masz procesor?

http://img695.imageshack.us/img695/6430/beztytuuuvw.jpg

Magiku, ni stąd ni stamtąd czyli z dnia na dzień. Grałem w grę i bujała, jak należy. Trzy dni pograłem w inną, a kiedy wróciłem do poprzedniej już nie działała poprawnie.
Wciąż myślę, że to ja mam rację z paczem bo gra to nie jest zywy organizm, żeby przy każdej instalacji kopiowała swój kod źródłowy z przekłamaniami. Ona ma te same błędy od momentu wydania, a nie produkuje nowe, więc pacze, które wychodzą łatają stare ułomności, a nie te, który wyewoluują z dnia na dzień. Mam na dysku gry sprzed -nastu lat i nie rozwinęły się w nich błędy, więc jednak mam rację twierdząc, ze gra się nie przedawnia.

W kolejnej części posta pytasz się mnie "Nadal nie wiesz jakich? :)". Tak, nadal nie wiem bo informacje które podałem są powtórzonymi z mojego pierwszego posta. Wyszczególnię jeszcze szczególniej by skasować wszelkie przyszłe nieporozumienia.
Poniedziałek - pocinałem w WoW, grę o wymaganiach datowanych na rok 2004 czyli żadnych. Od dwóch lata działała bez zarzutu.
Wtorek, środa, czwartek - grałem na zmianę w UT3 z 2007 oraz Alien Nations 2 z 2000 roku, która po twojej poprzedniej pomocy również zadziałała.
Gdzieś w środku tego wszystkiego włączyłem odświeżanie w pionie (jego wyłączenie niczego nie zmienia) i sunąłem suwakiem przyspieszenia sprzętowego w tę i z powrotem.
Piątek, sobota - Sacred 2 z chyba 2009 roku.
Poniedziałek - znów WoW i odkrycie, że nie strasznie się tnie. Tak samo Sacred. Natomiast bardziej wymagające UT3 i TF:WfC z 2010 ani trochę. I przycina kiedy jestem na 'zewnątrz' i wystarczy, że nawet patrzę się tylko w ulicę pod stopami to czuję, jak cały nieboskłon obciąża grafikę, a wystarczy, zę przebiegnę pod mostem lub przez jakiś łącznik, przedsionek, gospodę i wszystko wraca do normy natomiast wnętrza choćby rozległe i bardzo wyszukane nie sprawiają trudności.
Antywirus nic nie wykrył, procesy w normie, w ogólnej pracy kompa nie odczuwam żądnych przeciążeń, zmiana ustawień grafini nie pomaga i komp został przedmuchany z kurzów parę tygodni temu.
  • 0

#20 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 14 wrzesień 2011 - 18:36

Ona ma te same błędy od momentu wydania, a nie produkuje nowe, więc pacze, które wychodzą łatają stare ułomności, a nie te, który wyewoluują z dnia na dzień. Mam na dysku gry sprzed -nastu lat i nie rozwinęły się w nich błędy, więc jednak mam rację twierdząc, ze gra się nie przedawnia.


Wtf?! Od kiedy to błędy ewoluują? Z czego to wnioskowałeś?

Nad resztą posta już nie polemizuję, bo śmie twierdzić, że nie po to zakładałeś temat.

Poniedziałek - pocinałem w WoW, grę o wymaganiach datowanych na rok 2004 czyli żadnych. Od dwóch lata działała bez zarzutu.
Wtorek, środa, czwartek - grałem na zmianę w UT3 z 2007 oraz Alien Nations 2 z 2000 roku, która po twojej poprzedniej pomocy również zadziałała.
Gdzieś w środku tego wszystkiego włączyłem odświeżanie w pionie (jego wyłączenie niczego nie zmienia) i sunąłem suwakiem przyspieszenia sprzętowego w tę i z powrotem.
Piątek, sobota - Sacred 2 z chyba 2009 roku.
Poniedziałek - znów WoW i odkrycie, że nie strasznie się tnie. Tak samo Sacred. Natomiast bardziej wymagające UT3 i TF:WfC z 2010 ani trochę. I przycina kiedy jestem na 'zewnątrz' i wystarczy, że nawet patrzę się tylko w ulicę pod stopami to czuję, jak cały nieboskłon obciąża grafikę, a wystarczy, zę przebiegnę pod mostem lub przez jakiś łącznik, przedsionek, gospodę i wszystko wraca do normy natomiast wnętrza choćby rozległe i bardzo wyszukane nie sprawiają trudności.
Antywirus nic nie wykrył, procesy w normie, w ogólnej pracy kompa nie odczuwam żądnych przeciążeń, zmiana ustawień grafini nie pomaga i komp został przedmuchany z kurzów parę tygodni temu.


Rozumiem, że plik dxdiagn.dll w katalogu System32 jest przywrócony poprzedni, nie ten ściągnięty dla potrzeb AN?
  • 0

Dołączona grafika



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych