Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nagł problem z rozruchem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomciowy

tomciowy
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 16 sierpień 2011 - 12:13

Witam
Mam problem z rozruchem i wszystkie moje możliwości wyczerpałem więc liczę na Waszą pomoc. Po włączeniu kompa, w trakcie rozruchu sam się on restartujew i Vista (x86) wskakuje dopiero zaq drugim razem, rzadko nawet za trzecim. Smieszne narzędzie do rozwiązywanie problemów szuka i szuka i znika bez śladu. Niedawno zrobiłem formata gdyż najwyższa ku temu pora była i już wtedy zaczęło się chrzanić. Tylko wtedy narzędzie do rozwiązywania problemów twierdziło, że to wina sterowników graficznych ATI. Faktycznie przed formatem bawiłem się sterownikami, chciałęm sprawdzić najnowsze Catalysty jednak wszystko poprawnie odinstalowałem i zainstalowałem. Wtedy sprawę olałem gdyż myślałem, że po formacie będzie ok. Było ok do wieczora tego samego dnia, odpalał za pierwszym razem a później znowu to samo :/ Jak napisałem nie mam już pojęcia co to może być, zrobiłem wszystko co dało się zrobić za sprawą mojej wiedzy ;P Jeżeli ktoś ma pomysł to śmiało piszcie :)
Jeżeli Panowie/Panie moderatorzy uznają, że to nie jest miejsce na ten temat to wybaczcie i nie usuwajcie. Wydawał mi się najodpowiedniejszy :) Pozdrawiam.
  • 0


#2 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 sierpień 2011 - 20:58

Proponuję na początek test pamięci i dysku twardego :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#3 tomciowy

tomciowy
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 20 sierpień 2011 - 08:31

Oczywiście testowałem dysk twardy. Chyba HD Tune jak pamiętam. Pamięc jest ok ale nie wydaje mi się by miała z tym cokolwiek wspólnego :)
  • 0

#4 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 sierpień 2011 - 14:58

Z doświadczenia wiem, że przy komputerach nie można za bardzo liczyć na " wydaje mi się, że nie... " :D więc skoro tamto masz sprawne to czeka Cię trochę więcej zabawy ;) proponuję sprawdzić kondensatory na płycie głównej, oraz w zasilaczu ( czy nie są wypukłe, wypukłość może być niewielka więc trzeba dokładnie obejrzeć ) Poza tym no to czeka Cię podmiana części. To co najłatwiej wymienić to wiadomo, że zasilacz i grafika. Procesor jak najbardziej również może być powodem restartowania się kompa. Możesz jeszcze odpiąć w kompie wszystko co jest Ci w nim zbędne, żeby odciążyć trochę zasilacz i zobaczyć czy coś się zmieni. Jak już Ci się włączy komputer i jesteś w systemie, to w jakich przypadkach Ci się restartuje ? Sprawdź czy któreś wtyczki nie są poluzowane :) chociaż można tego nie zauważyć czasami, więc możesz wszystko docisnąć :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#5 tomciowy

tomciowy
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 20:15

To mi się podoba, bo niektóre fora to tragedia, np. jedno konkurencyjne, gdzie jak napisałem o problemie to dzieciaki mnie zwyzywali, zero moderatorów, zero pomocy ;P :) Dziękóweczka Chymek widzę chcesz pomóc. Troszkę wiedzy jednak mam, jeszcze rok i będzie inżynier ;P Jednak to troszkę się wyczerpało. Co do pamięci jest ok. Kondensatory na płycie są oczywiście ok, sprawdziłem teraz skrupulatnie po raz drugi. Karta niedawno wymieniana, sprzęt ogólnie ma rok czasu. Na innym zasilaczu problem występuje. W serwisie wporzo człowiek powiedział żeby podrzucić sprzęt w poniedziałek bo mają ręce pełne roboty. Zrobiłem kolejnego formata, ale to było przemalowanie białego na biały :/ Nie mam pod ręką zbędnego dysku, może jednak z nim będzie problem. W przyszłym tygodniu dam znać co było nie halo jeżeli wcześniej nie wykminie :)
Dzięki Chymek, pozdro.
  • 0

#6 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 sierpień 2011 - 21:20

Na co dzień zajmuję się tym całym bajzlem, więc to też jest powód, że z chęcią pomagam ( kiedy tylko mam czas ) komuś kto ma z tym problem :) bo sam bardzo dobrze wiem, jak ciężko jest czasami to ogarnąć :) osobiście stawiałbym na procesor a bardziej płytę główną :) jednakże testy testami, ale nie zawsze wyjdzie cała prawda na jaw :) daj znać co tam w serwisie Ci powiedzą bo sam jestem ciekaw :)
Pozdrawiam
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych