Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hasło administratora na WIN7.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ignacja

ignacja
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 06 sierpień 2011 - 19:53

Witam serdecznie. Strasznie mi głupio, bo jestem całkowicie nowym użytkownikiem i od razu proszę o pomoc. Nie wiedziałam też gdzie ten temat umieścić, więc jeśli nie trafiłam to z góry przepraszam.

Problem jest taki, że kilka dni temu zmieniłam swoje hasło (konta administratora) i nie wiem jak to się stało, ale kompletnie je zapomniałam! Próbowałam sobie przypomnieć w każdy możliwy sposób, ale się nie udało. Mam na tym koncie, na pulpicie folder z ważnymi dla mnie rzeczami i chciałabym się do tego dostać. Obecnie "siedzę" na stworzonym kilka tygodni temu koncie użytkownika, które nie posiada teoretycznie żadnych uprawnień, dostępu do czegokolwiek (chciałam zrobić przywrócenie systemu, ale niestety też komputer wymagał ode mnie hasła admina :( ). Starałam się coś wygooglować, bo w sprawach komputerowych jestem dosyć zielona. Znalazłam coś o komendzie "control userpasswords2", ale również po jej wpisaniu pojawia się "kontrola konta użytkownika". Próbowałam również w cmd komendą "net user Administrator *", ale po wpisaniu nowego hasła wyskakuje jakiś system error 5. Moje pytanie w tym momencie jest takie: czy jedyna opcja to całkowity format komputera czy może jest jakiś sposób żebym się dostała do moich plików? Bardzo proszę o pomoc, jakieś pomysły. Byłabym bardzo, bardzo wdzięczna!

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

  • 0


#2 James

James
  • Użytkownicy
  • 48 postów

Napisano 06 sierpień 2011 - 21:26

Niestety musisz użyć programu do zerowania/pokazywania hasła systemu Windows. Najpierw ściągnij taki program (np. Ophcrack lub Offline NT Password & Registry Editor), później pobrany obraz programu nagraj na płytkę (jeżeli na tym koncie masz zablokowany CD-ROM, to niestety musisz nagrać go na innym komputerze) i uruchom z niej komputer (w BIOS-ie musi być włączona opcja bootowania z płyty). Dalej - niezależnie który program wybrałaś - postępuj zgodnie z wskazówkami na ekranie. Jeżeli nie będziesz czegoś rozumiała, to na pewno w sieci znajdziesz instrukcje obsługi tych programów lub po prostu napisz do nas :).

Tu masz ładnie opisaną polską instrukcję obsługi programu Offline NT Password & Registry Editor.
  • 1

#3 ignacja

ignacja
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 06 sierpień 2011 - 23:07

Niestety musisz użyć programu do zerowania/pokazywania hasła systemu Windows. Najpierw ściągnij taki program (np. Ophcrack lub Offline NT Password & Registry Editor), później pobrany obraz programu nagraj na płytkę (jeżeli na tym koncie masz zablokowany CD-ROM, to niestety musisz nagrać go na innym komputerze) i uruchom z niej komputer (w BIOS-ie musi być włączona opcja bootowania z płyty). Dalej - niezależnie który program wybrałaś - postępuj zgodnie z wskazówkami na ekranie. Jeżeli nie będziesz czegoś rozumiała, to na pewno w sieci znajdziesz instrukcje obsługi tych programów lub po prostu napisz do nas :).

Tu masz ładnie opisaną polską instrukcję obsługi programu Offline NT Password & Registry Editor.


No właśnie zapomniałam dodać, że mam problem ze stacją dysków, ("nie widzi mi płyt" od dłuższego czasu, nie zdążyłam tego naprawić... w sumie to nie wiem co tam się zepsuło i jak to ogarnąć!) więc nie mogę takowej płytki odtworzyć :( Ale bardzo dziękuję za pomoc, coś pokombinuję jeszcze!
  • 0

#4 zegarek00

zegarek00
  • Użytkownicy
  • 42 postów

Napisano 10 wrzesień 2011 - 13:12

Najpierw musisz zdobyć odpowiedni plik, a potem go rozszyfrować ;)

--
forum gitarowe gitara elektryczna gitara basowa gitara akustyczna i klasyczna
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych