Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak Zainstalować Linux Ubuntu 10.04


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kejmil

Kejmil
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 27 lipiec 2011 - 11:39

Chciałbym wam zaprezentować mój poradnik jak zainstalować Linux Ubuntu 10.04 Zapraszam ;)

Na początku otwieramy instalator z płyty.

Następnie wybieramy z języków Polski.
Dołączona grafika

I klikamy w Zainstaluj Ubuntu 10.04 LTS
Dołączona grafika


Teraz nic nie zmieniamy i klikamy dalej.Dołączona grafika

Teraz w polu tekstowym sprawdzamy czy dobrze jest ustawiony język czyli napiszmy coś i czy dobrze nam się pisze.
Dołączona grafika

Jeśli jest dobrze klikamy Dalej.Dołączona grafika


Teraz możemy albo zostawić tak jak jest albo wybrać Ręcznie jak chcemy mieć to ustawione ja wybieram pierwszą opcje. W tej drugiej trzeba robić różne dyski to opiszę dalej innym razem lub na gg wytłumaczę
Dołączona grafika

Jeśli wybraliśmy klikamy Dalej. Dołączona grafika

Tutaj uzupełniamy naszą tożsamość
Dołączona grafika


Jeśli wypełniliśmy klikamy Zainstaluj. Dołączona grafika

W tym punkcie instalacji sprawdzamy czy wszytko zostało dobrze ustawione. Jeśli tak klikamy Zainstaluj.




Mam nadzieje że docenicie mój trud i dacie "+". Mam także nadzieje że poradnik się przydał.

Nie odpowiadam jeśli źle coś zrobicie.
  • 0


#2 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 27 lipiec 2011 - 15:28

Jeśli ma to być poradnik, to powinieneś wspomnieć tutaj o wszystkich możliwych opcjach a nie tekst, że pomożesz na GG. Wg mnie to właśnie etap partycjonowania dysku powinieneś opisać szczegółowo, bo ktoś, nieposiadający wcześniej Linuxa może narobić świństwa na dysku, bo nie będzie wiedział o co chodzi. Co do screenshot'ów powinieneś nie umieszczać samych przycisków, lecz całe okna i zaznaczać tam kolorowym markerem gdzie, w co i kiedy kliknąć. Wtedy wiadomo, w którym miejscu znajduje się okienko lub przycisk, którego szukamy.

Dla osób kompletnie zielonych powinieneś rozpocząć poradnik od instalacji bezpośrednio z systemu Windows lub Linux, jeśli najpierw wystartuje LiveCD. Ewentualnie wspomnieć o ustawieniach w BIOS, gdzie ustawia się, aby przed dyskiem twardym bootował najpierw napęd optyczny. Przy partycjonowaniu nie wspomniałeś nawet jaki system plików wybrać oraz jak ustawić partycję SWAP... Jeśli chcesz +, to popraw ten poradnik, bo szczerze powiedziawszy niewiele on wnosi.

PS: Do tekstu, aby kontaktować się na gg - osoba szukająca poradników wątpię, aby miała czas czekać, czy ktoś jej odpisze na gg.

PS2: Jeśli coś jeszcze mi się przypomni, to dopiszę.
  • 2

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#3 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 27 lipiec 2011 - 19:55

Dodałbym jeszcze informację, iż jeśli ktoś ma 2 systemy operacyjne na komputerze, to najpierw należy zainstalować np. Windowsa XP, a następnie Linuxa. Dodatkowo opisałbym jeszcze kilka podstawowych poleceń do konsoli tj. np. ls, rm, cp.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych