Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop z systemem Vista - duży problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kfcboy

kfcboy
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 24 lipiec 2011 - 15:05

Witam wszystkich!
Mam następujący problem: posiadam laptop HP Pavilion dv6000. Jego głównym użytkownikiem jest moja mama. Od dłuższego już czasu wykazywał coraz to mniej chęci do współpracy, a mianowicie działał coraz wolniej + bardzo często się zawieszał. Umyślnie bądź mniej umyślnie moja rodzicielka sformatowała dysk po czym zainstalowała system Windows Vista od nowa za pomocą programu do przywracania systemu. Poskutkowało to tylko tym, że dysk został oczyszczony z wielu różnych danych, ale problemy z komputerem wcale nie ustały, a wręcz przeciwnie, nasiliły się. Próbowałem szukać jakiegoś rozwiązania tego problemu ale nawet nie wiem zbytnio do czego zakwalifikować ten problem. Mianowicie system może chodzi ciut szybciej niż przed formatem, ale gdy chcę cokolwiek działać na nim to tak jakby cały czas była wciśnięta któraś strzałka (np. tak jak zaznaczymy jakąś ikonkę na pulpicie i wciśniemy i przytrzymamy strzałkę), ponadto niektóre klawisze na klawiaturze całkowicie nie działają, lub działają z opóźnieniem. A system tak jak się wcześniej zawieszał, zawiesza się nadal. Sprawdzałem czy to może jakieś uszkodzenia mechaniczne bądź zabrudzenia klawiatury mogą być tego przyczyną, ale na to nie wygląda. Być może brakujące sterowniki. Ale system miał od nowości wgrany system Windows Vista, ze wszystkimi sterownikami oraz masą zbędnego HPowskiego badziewia i jedyne co można było zrobić samemu to zgrać na płyty program do przywracania systemu.
Nie wiem czy ponowne skorzystanie z tego programu cokolwiek zmieni, czy może lepsza instalacja nowego systemu? Tak na prawdę to w obecnym stanie laptop jest kompletnie nie do użytku. Bardzo liczę na Waszą pomoc :)
  • 0


#2 Iuliano

Iuliano
  • Użytkownicy
  • 415 postów
  • LokalizacjaSworne Gacie,Tumidaj

Napisano 24 lipiec 2011 - 18:08

Przeskanuj dysk na uszkodzenia za pomocą Crystal Disk Info,pamięć Memtestem. Zobacz w Monitorze wydajności czy są problemy z programami oraz sprzętem. System skanowany na obecność malware,wirusów itp.Co do sterowników to zobacz w Menadżer urządzeń.
  • 0

#3 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 lipiec 2011 - 19:51

Co do wolno działającego komputera, to co zaproponował luliano jak najbardziej wskazane do wykonania :) głównie chodzi mi o test dysku i pamięci. Wirusów na nowym systemie raczej nie powinno być, chociaż z drugiej strony to program do przywracania systemu sformatował Ci zapewne tylko partycję C, więc na drugiej coś mogło pozostać. Jeżeli chodzi o klawiaturę... wypytaj się mamy czy przypadkiem czegoś na nią nie wylała :) zalanie niekoniecznie będzie widoczne bez rozebrania klawiatury, może np. zachciało jej się wyczyścić matrycę czymś do spryskiwania i na tyle sobie spryskała że poszło też na klawiaturę. Natomiast pierwsza myśl odnośnie wciśniętej strzałki to był pilot... masz do tego kompa pilota ? jeśli tak to go wyłącz :D
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych