Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dodanie znaku specjalnego do charset'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Maurosso

Maurosso
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 01 lipiec 2011 - 14:06

Witam,

Mam pewien niestandardowy problem.
Dokonałem pewnej nie fortunnej zmiany hasła administracyjnego mojego PC'ta, zawiera ono polski znak 'ł'.
Podczas próby logowania okazuje się że hasło wpisywane jest błędnie.

Mam na komputerze mam drugi system. Programem SIMInside, upewniłem się że hasło wpisywałem poprawnie.
Odnazałem Unicodowskie skróty celem wpisania całego hasła przy urzyciu numlocka i klawisza alt (ALT-0179 to literka ł)

Po ponownej nieudanej próbie...nie wiedziałem na czym polega błąd (bo hasło jest ukryte). Dopiero przy próbie wpisania całego hasła w polu użytkownika (gdzie nie jest ukryte), okazuje się że windowsowi w ekranie logowania poprostu brakuje znaku ł. Opisany jest on trójką w górnym indeksie.

Stąd moje pytanie: jak z poziomu drugiego systemu (Win7 Ultimate), dodać do tego pierwotnego (WinXP Prof Sp3) literke 'ł', aby można było się poprawnie zalogować.

Pozdrawiam.

EDIT: Ewentualnie, jeżeli nie będzie to takie proste, czy udałoby się wam wskazać inne rozwiązanie tego problemu? Np. dodanie dodatkowego konta administratora z pustym hasłem, albo podmiana/usunięcie hasła etc.
  • 0


#2 E-TECH.net.pl

E-TECH.net.pl
  • Użytkownicy
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 sierpień 2011 - 13:32

Proszę skorzystać z płyty Nordhla: KLIK i zresetować hasło tego użytkownika.
Następnie ustawić już z poziomu systemu nowe hasło.
A na przyszłość ustawić hasło z symboli bezpośrednio dostępnych z klawiatury. :)
  • 0
Obrazek w stopce był za duży - Mateusz.
Odpowiedzi udzielił specjalista firmy E-TECH.net.pl


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych