Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hibernacja - błędy? Wyłączanie się?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 amantee32

amantee32
  • Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 21:04

Mam system Win XP. Jeśli sobie pc za hibernuję na kilka godzin to po powrocie nie mogę go wybudzić, pc się wyłącza automatycznie bądź zostaje w takim spoczynku, dlaczego tak? Z tego co pamiętam hibernacja inaczej działa, ruszę myszką wcisnę przycisk uruchom w jednostce i powinno powrócić wszystko czyli pulpit. Możliwe że to sprawa wirusa?
  • 0


#2 zborek2

zborek2
  • Użytkownicy
  • 362 postów
  • LokalizacjaDąbie

Napisano 27 czerwiec 2011 - 21:53

Hibernacja jest to stan, w którym komputer jest wyłączony, ale zawartość jego pamięci ulotnej zachowana jest na nośniku pamięci stałej (np. dysku twardym)....
Stan wstrzymania- po uruchomieniu tej funkcji ruszenie myszką ,,budzi" komputer
Mylisz 2 funkcje dlatego tak się dzieje. Przy hibernacji komputer wyłącza się całkowicie ale zapamiętuje ustawienia aby go uruchomić wciskamy przycisk zasilania.
http://pl.wikipedia....a_(informatyka)
  • 1
Pozdrawiam i zapraszam na www.ibizafm.cba.pl

#3 zborek2

zborek2
  • Użytkownicy
  • 362 postów
  • LokalizacjaDąbie

Napisano 27 czerwiec 2011 - 21:55

Aby włączyć stan wstrzymania musimy przy wyborze funkcji: Start>wyłącz kompuer>stan wstrzymania(aby zobaczyć tą funkcję przytrzymujemy alt)
  • 1
Pozdrawiam i zapraszam na www.ibizafm.cba.pl

#4 amantee32

amantee32
  • Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 22:27

Aj ;/ no w sumie masz rację, myślałem że to na podobnej zasadzie działało, nigdy tego nie używałem, dopiero od niedawna z ciekawości chciałem to zobaczyć heh.
  • 1

#5 zborek2

zborek2
  • Użytkownicy
  • 362 postów
  • LokalizacjaDąbie

Napisano 27 czerwiec 2011 - 22:30

Hehh ;) Dasz plusika jak pomogłem?? ;P
  • 0
Pozdrawiam i zapraszam na www.ibizafm.cba.pl

#6 amantee32

amantee32
  • Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 22:48

Jasne że pomogłeś :P takie proste a ja mylę takie pojęcia heh, aż mi wstyd ;] no ale jeśli ktoś tego nie używa to po co mu to wiedzieć - tak przynajmniej mi się wydawało, dzięki za pomoc.
  • 0

#7 snike_pl

snike_pl
  • Użytkownicy
  • 26 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 10:16

A podczas np. zamykania pokrywy laptopa gdy jest on włączony możemy uszkodzić dysk? Chodzi o to, że w dysku obraca się ta głowica, i podczas wyłączenia lub wstrzymania systemu ta głowica w dysku nagle się zatrzyma i uszkodzi dysk tę płytkę w środku. Tak mi powiedział gość, który prywatnie zajmuje się lapkami.
  • 0

#8 zborek2

zborek2
  • Użytkownicy
  • 362 postów
  • LokalizacjaDąbie

Napisano 29 czerwiec 2011 - 17:18

wtf??? taaa... to tak ja byś wyłączał kompa i dysk by się zatrzymał( bo tak się dzieje) laptop czy pc co za różnica... często spotykam się z ludzmi którzy w ten sposób wyłączają kompa. JEDYNE CO IM SIE DZIEJE PO JAKIMŚ CZASIE TO TO ŻE PADA SYSTEM Lecz w laptopach jest to realnie nie możliwe. Ponieważ po zamknięciu laptopa komputer przechodzi w stan czuwania lub uruchamia narzędzie zamykania systemu. To tak jak byś wyłączył kompa z Startu.
  • 0
Pozdrawiam i zapraszam na www.ibizafm.cba.pl

#9 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 29 czerwiec 2011 - 20:16

Bardziej szkodliwe jest poruszanie takim dyskiem podczas pracy niż zamykanie laptopa.
  • 0

#10 amantee32

amantee32
  • Użytkownicy
  • 30 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 07:07

Ale laptop to komputer przenośny więc to jest realne takie poruszanie dyskiem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych