Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawieszający się internet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomakeo

tomakeo
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 12 czerwiec 2011 - 08:44

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i zgłaszam się do was z ogromną prośbą pomocy. Od dłuższego czasu nękają mnie zawieszenia internetu. Do sieci łączę się przez wi-fi z sąsiadem ( oczywiście wszystko legalnie ). Owy sąsiad również rozkłada ręce. Zrobiłem formata, wyczyściłem cały dysk, jednak dalej nie działa tak jak powinno. Obecnie pracuje na lapku starej daty, jednak na parametry nie mogę narzekać.

Dokładny opis problemu:
-łączenie się z siecią bezprzewodową
-nawiązanie połączenia
-któtki czas jego działania
-zawieszenie się ( brak wysyłanych i odbieranych pakietów )
-potrzeba użycia opcji "napraw"
-całość tworzy błędne koło

Jeszcze nie wiem czy to ważne ale pakietów odebranych jest zawsze więcej niż wysłanych.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję



Tomakeo
  • 0


#2 #WireBoot

#WireBoot
  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • LokalizacjaLolcalhost

Napisano 13 czerwiec 2011 - 10:16

Pakietów odebranych zawsze będzie więcej niż wysłanych. W tym względzie jest wszystko OK. Jak dla mnie wygląda wszystko z powodu problemu z szyfrowaniem i windows XP. Najpierw sprawdź czy masz aktualny system z wszystkimi zainstalowanymi poprawkami. Jeśli to windows xp, to sprawdź też jakie jest szyfrowanie sieci, do której się łączysz.
  • 0

#3 sylwek217335

sylwek217335
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 05:00

Sąsiad może też niech zrobi format albo chociaż wyczyści kompa jakimś programem .
  • 0

#4 ludek111

ludek111
  • Użytkownicy
  • 446 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 12:27

Jeśli możesz to podaj model routera. Kiedyś sam miałem podobny problem z jakimś starym d-linkiem. Okazało się że procek w APku się przegrzewa. Rozkręciłem go i założyłem prosty radiatorek na tego 'procka' i działa do dzisiaj (chociaż już go nie używa) ;)
  • 0
There's completely no way to improve the Perfection.
E8200@4.25GHz | GA-EP45-UD3LR | Gainward GTS250 | 2xF3-1TB Matrix Raid | SB Audigy2
ModXStream 500W | Corsair 2x1GB XMS2 DHX + Patriot 2x1GB LLK CL4@1075MHZ | HE1225 |

#5 kmak35

kmak35
  • Użytkownicy
  • 11 postów
  • Lokalizacjamałopolskie

Napisano 22 lipiec 2011 - 18:49

A może ten laptopek nie domaga już .W laptopie masz wbud.. kartę sieć.. i może ona szwankuje bedzie dobrze jak odwiedzisz serwis i zlecisz sprawdzenie jej i anteny .:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych