Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem po przełożeniu HDD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 medias

medias
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 03 maj 2011 - 09:33

Witam wszystkich.
Mam problem z kompem po przełożeniu hdd. Opisze dokladnie o co chodzi.
W komputerze stacjonarnym mojej narzeczonej padl hdd wiec postanowilem zalozyc jej dysk z mojego kompa (obydwa kompy maja po tyle samo lat) Po wlozeniu mojego dysku odpalil sie windows ale nie dziala mi ani klawiatura ani mysz. Wlozylem plytke windowsa xp i zresetowalem system chcac odpalic instalator i albo wybrac funkcje napraw albo poprostu format i wgrac od nowa wszystko jednak mimo tego ze w Biosie jest ustawione bootowanie na naped w ktorym jest plyta widowsa nie odpala sie instalator tylko ponownie wczytuje system:( Co mam zrobic zeby wszystko dzialalo prawidlowo po przelozeniu dysku? Narzeczonej dysk to byl SAGATE a moj to SAMSUNG oba 7200 i pojemnosc taka sama 40GB. Czy istnieje prawdopodobienstwo ze jesli podlacze moja myszke do jej kompa to windows rozpozna sterownik i mysz zacznie dzialac?
Z góry dziękuję za pomoc.
POZDRAWIAM
  • 0


#2 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 03 maj 2011 - 10:27

Spróbuj wybrać ekran bootowania naciskając po starcie systemu F12.
Czy dysk jest podpięty pod tę samą taśmę co napęd?
  • 0

Dołączona grafika


#3 medias

medias
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 03 maj 2011 - 11:23

Podpiąłem moj dysk tak samo jak byl podpiety poprzedni wiec chyba tak. teraz nie jestm u narzeczonej ale sprawdze to co mi zaproponowales i sie odezwe. Dziekuje bardzo za pommoc. Pozdrawiam
  • 0

#4 Richter

Richter
  • Użytkownicy
  • 178 postów

Napisano 06 maj 2011 - 12:53

Narobisz sobie kłopotu instalując dwa systemy, najlepiej czysty format, instalacja+sterowniki. Inaczej będą ciągle problemy. Teoretycznie jeśli podepniesz swoją powinna działać.
  • 0
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#5 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 07 maj 2011 - 00:09

Troche dziwne ze nie działa mysz i klawka.

No chyba ze mysz i klawka posiadała swoje stery to mozliwe ze nie działaja.

Najlepiej jak wyzej napisał kolega czysty format, czysta instalacja, czyste zycie bez problemów xD :D
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#6 zborek2

zborek2
  • Użytkownicy
  • 362 postów
  • LokalizacjaDąbie

Napisano 08 maj 2011 - 08:26

Może nie zapisałeś w Biosie ustawień??? Jeżeli klawiatura i mysz są pod usb to mogą wystąpić problemy z ich sterownikami. Spróbuj podłączyć zwykłą klawiaturę(jeżeli ma twoja narzeczona zestaw usb)
  • 0
Pozdrawiam i zapraszam na www.ibizafm.cba.pl

#7 medias

medias
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 08 maj 2011 - 21:43

Dzieki wszystkim za pomoc i odpowiedzi na moj post. Zakonczylo sie tym ze podlaczylem jej moj stary komp. zrobilem format i wgralem windowsa od nowa:) Wszystko smiga jak cholera:P Pozrawiam i jeszcze raz dziekuje!!!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych