Skocz do zawartości


Zdjęcie

Netbook notebook czy tablet?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 iga

iga
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 01 maj 2011 - 13:00

witam:) mam zamiar kupic 1 z 3 rzeczy wymieniona w temacie i szczerze nei wiem co lepsze bedzie mi potrzebny do przegladania neta tworzenia prezentacji pisania na wordzie obrobek graficznej. niestety nie znam sie na parametrach...

Pytnia:
1. co lepiej kupic
2. jakie maja wady poszczegolne komputery
3. co bedzie dzialac lepiej
4. kupic uzywany lepszej firmy czy nowy do 600 zl?

Przyklady :

netbook mini wifi 10 - klik

hp mini uzywany - klik

tablet - klik
  • 0


#2 Ezio Auditore da Firenze

Ezio Auditore da Firenze
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 01 maj 2011 - 13:51

Wszystko zależy do czego będziesz używać. :)
  • 0

#3 iga

iga
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 01 maj 2011 - 14:39

do tego co napisalam wyzej:)
  • 0

#4 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 01 maj 2011 - 14:45

Jeśli chcesz robić prezentacje i jakieś obróbki graficzne to zdecydowanie ani nie tablet, ani nie netbook a tym bardziej ten "laptop mini". Dlaczego?
1) Netbook Mini Wifi jest to zabawka dla dzieci, posiadająca tragiczny procesor, posiadający Windows CE, który pod względem aplikacji nie jest ani trochę zgodny z Windowsem, którego znasz z tradycyjnego PCta. Nie zainstalujesz sobie na nim innych aplikacji niż te, które dedykowane są właśnie dla Windowsa CE. - Moim zdaniem szkoda kasy na to
2) HP Mini 2133 z tego, co podałeś jest najlepszy, ale na niego również szkoda kasy. Wiem, bo używałem i porównując do innych netbooków ten HP Mini to tragedia. Na baterii trzyma bardzo krótko, zastosowany procesor jest beznadziejny, wszystko na tym działa bardzo wolno. Generalnie netbook ten nie posiada zalet oprócz tego, ze wykonany jest z aluminium, oraz to, że ma port ExpressCard.
3) Tablet ... jeśli nie jesteś grafikiem i tablet nie ma zainstalowanego systemu pozwalającego na używanie zaawansowanych aplikacji graficznych i masz dylemat czy brać ten tablet, który zaproponowałeś, to po prostu go nie bierz. Zbędny gadżet.

Podsumowując: Potrzebujesz normalnego laptopa z jakimś godziwym procesorem i Windowsem na pokładzie, który jednak będzie bardziej wydajny niż Atom N270. Powiedz mi jedno, czy te 600zł to jest ostateczna ostateczność, czy istnieje szansa, że będziesz mógł dołożyć trochę do zakupu?

EDIT:
Taki laptop byłby dla Ciebie nawet dobrym rozwiązaniem, o ile nie przeszkadzają Ci otarcia.
http://allegro.pl/so...1583616299.html

EDIT2:
Jeśli jednak nie widzi Ci się tamten Sony to znalazłem bardzo fajną ofertę:
http://allegro.pl/ne...1579075112.html

Sam używam dokładnie taki sam model i jestem zadowolony. Różnica między Atomem N270 zastosowanym w netbooku HP a N280 zastosowanym w tym Asusie jest spora na korzyść oczywiście N280. Do tego masz 2GB ram i całkiem spory dysk twardy. Chyba najrozsądniejsza propozycja w tej cenie. Jeśli chodzi o mnie to Photoshopa i 3Dsmaxa używałem bez problemu na tym maleństwie :)
  • 1

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#5 Dingo

Dingo
  • Użytkownicy
  • 102 postów

Napisano 01 maj 2011 - 14:52

witam:) mam zamiar kupic 1 z 3 rzeczy wymieniona w temacie i szczerze nei wiem co lepsze bedzie mi potrzebny do przegladania neta tworzenia prezentacji pisania na wordzie obrobek graficznej. niestety nie znam sie na parametrach...

Pytnia:
1. co lepiej kupic
2. jakie maja wady poszczegolne komputery
3. co bedzie dzialac lepiej
4. kupic uzywany lepszej firmy czy nowy do 600 zl?

Przyklady :

netbook mini wifi 10 - klik

hp mini uzywany - klik

tablet - klik


1* Zauważ, że procesor w tym komputerku to tylko 300Mhz, a system jest to Windows CE 6, który jest na procesory AMR. Fakt, mały cienki, zgrabny, ale oprócz neta nie robił bym nic na nim. Miałem 8,9" EeePC 901 i na nim dało się "pracować", a paremetry 6-8x lepesze. Nie ma co kupować takiego sprzętu.
Zalety:
- lekki
- tani
Wady:
- nie odpalisz prawie nic
- słaby - mam lepszą komórkę ...

2* Wystarczy wpisać nazwę w google i masz recenzje.
Zalety:
- mały
- uruchomisz windowsa xp
Wady:
- słaby procesor
- krotki czas pracy na baterii

3* Tablet jak tablet. Krótki czas pracy na baterii. Nie napiszesz dużo tutaj. Nie ma to jak klawiatura.
Zalety:
- mały
- procesor lepszy od tego pierwszego co podałęś
Wady:
- system - Andriod - zaliczam do wad, bo jednak to nie windows, a chciałeś na tym pracować
  • 1

#6 Arab

Arab
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 14 maj 2011 - 16:22

Ja bym szedł w używane laptopy. Czasem można trafić całkiem niezłe okazje i w 600 złotych się wyrobisz. Pytanie, czy w te 600 zł wlicza się tylko hard czy też hard z OSem?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych