Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z zasilaczem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Swooneb

Swooneb
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 19:25


Gdy włączam jakąkolwiek grę która wyszła stosunkowo niedawno komputer ścina się po jakimś czasie jak w 3:29. Nie mogę jej wyłączyć w żaden inny sposób niż reset kompa, czy to wina słabego zasilacza?

Parametry komputera:
Płyta główna ASUS M4A77TD
Procesor AMD PHENOM II 955
Pamięć Ram - 2 x  2GB Corsair DDR3
Grafika - AMD Radeon 6870 HD
Dysk Twardy - Segate 1TB + 160 GB (nie znam firmy)
Zasilacz - 500W ATX White Energy

komputer powstal w styczniu
  • 0


#2 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 21:26

Sciganij msi afterburner i powiedz jaka masz temperature po tych 3 min grania.

Równiez to moze byc od zasilacza ale watpie poniewaz komp by sie wyłaczył mam podobnie bo spaliłem 700w i teraz jade na 400w xD Ale tak mi sie tylko dzieje jak powłaczam testery.

To mi wyglada na duza temperature lub jakis dziwny zwias.

Zrób screena speedfana przy occt po 2-3 min przynajmniej po tym bede wiedział czy linia 12v trzyma sie.
  • 1
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#3 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 22:19

Jak wygląda sprawa naciśnięcia np. Caps Lock'a? Zaświeca się kontrolka?
Nie mogę do końca rozpoznać, dźwięk leci dalej?

Jeśli tak to przegrzanie raczej odpada, sprzęt sam by się zrestartował.
To mi wygląda na problem po stronie softu (może jakąś częścią powiązany ze sprzętem :) ). Spróbuj namierzyć ten problem w dzienniku zdarzeń (Panel sterowania->Narzędzia administracyjne->Podgląd zdarzeń) i podzielic się jego treścią :)
  • 0

Dołączona grafika


#4 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 22:58

"Jeśli tak to przegrzanie raczej odpada, sprzęt sam by się zrestartował."


Tak zrestartował by sie ale miałem przypadek przegrzania i zawiesił sie komputer wiec napisałem zeby podał tempy.

To moze byc przegrzanie równiez jakiegos podzespołu oprócz karty wiec podaj tempy wszystkiego.
  • 1
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#5 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 23:10

"równiez jakiegos podzespoła"
Wiem, czepiam się ale podzespołu, nie podzespoła ;P
  • 1

Dołączona grafika


#6 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 23:20

"równiez jakiegos podzespoła"
Wiem, czepiam się ale podzespołu, nie podzespoła ;P


Wstawiony jestem po swietach wiec mogłem sie pomylic xD
  • 1
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#7 Swooneb

Swooneb
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 23:29

jesli chodzi o dzwiek, to wciaż leci, ewentualnie scina sie co slycac na filmiku jesli sie podglosni, do reszty zalecen zastosuje sie rano, i wszystko napisze, dziekuje za proby rozwiazania mojego problemu :-)
  • 0

#8 PrzemaS

PrzemaS
  • Użytkownicy
  • 271 postów
  • LokalizacjaRyczywół

Napisano 25 kwiecień 2011 - 08:42

Możesz mieć złe napięcie na procesorze. Przypuszczam, że to jego wina. Spróbuj także wyjąć jedną kość RAM i wtedy włączyć grę. Może to jednak któraś kość siadła.
  • 0

#9 Swooneb

Swooneb
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 10:10

Dołączona grafikatest 3 minutowy na occt na large data set
Dołączona grafikatest 3 minutowy na occt na normal data set

wszystko niżej tyczy się testy normal data set
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#10 Swooneb

Swooneb
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 10:13

wszystko niżej tyczy się large data set testu

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

kilka sekund wlaczonego harrego pottera
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#11 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 12:19

Troche zle zrobiłes testy. Ostatni tez zle. Tylko dziwne ze w occt przy obciazeniu 12v linia ma 12,80v dziwne... Dobrze lecz dosc duzo jak przy obciazeniu.

Zrób tak sciagnij core temp. Włacz occt daj na maxa czyli test mode na large a priorytet na wysoki ustaw na 7 min i dopiero po 5 min zrób fote core tempa do tego włacz jeszcze speedfan i równiez zrób fote jak procek bedzie uzyty 100%.

A co do grafy włacz msi afterburner włacz gre pograj do 3 min zeby sie komp nie zwiesił i wyłącz gre zrób fote msi afterburnera.

Mam pytanie robiłes oc tego kompa??

Powiedział bym ze to od zasilacza ale nie wiadomo jak wyglada temperatura i line pod obciazeniem.

Dobry sprzet masz ale zasilacz noname...

PS: Dziwnie to wyglada chyba bład programu bo linia 5v ma 6,83 a 12v 12,86.

Osobiscie nigdy sie z takimi napieciami nie spotkałem moze byc wieksza niz 12v lub 5v ale nie tak duzo.

Moze dlatego sie nie spotkałem bo mam duze chłodzenia i duzo dysków moze dla tego xD
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#12 Swooneb

Swooneb
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 20:32

Zrób tak sciagnij core temp. Włacz occt daj na maxa czyli test mode na large a priorytet na wysoki ustaw na 7 min i dopiero po 5 min zrób fote core tempa do tego włacz jeszcze speedfan i równiez zrób fote jak procek bedzie uzyty 100%.

Dołączona grafika
Dołączona grafika


A co do grafy włacz msi afterburner włacz gre pograj do 3 min zeby sie komp nie zwiesił i wyłącz gre zrób fote msi afterburnera.

tu może być problem bo gra mi nie chce dłużej działać niż kilka sekund dlatego tamten screen jest zrobiony po kilku sekundach grania.

Mam pytanie robiłes oc tego kompa??

nie
  • 0

#13 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 00:01

Co do temperatur i tych duzych napiec to ok.

Ale przydało by sie własnie test karty.

Zrób tak kup płyte cd rom sciagnij memtesta i przetestuj z 2-3h ram.

I takie rzeczy dzieja sie w kazdej grze?

Kur... no nie wiem co to moze byc.

Masz mozliwosc sprawdzic w innym kompie np: kolegi, kuzyna karte graficzna??
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#14 Dingo

Dingo
  • Użytkownicy
  • 102 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 07:19

Moja podpowiedź. Ściągnij everesta. Próbuj włączać grę (bo podobno działa pare sekund), aż Ci się znudzi (mam nadzieje, że się komp nie zawiesi). ZObacz na everescie ile *C ma Twoja grafa. Jak powyżej 85*C to można się zastanawiać.
Jeżeli chodzi o zasilacz. Czy to się dzieje od dawna? Zmieniałeś coś w konfiguracji? Kręciłeś jakiś podzespół?
Może nie dokładnie ale można sprawdzić sobie co wpływa i jak wpływa na pobieraną energię z zasilacza - jakiej mocy zasilacz będzie potrzebny: http://www.extreme.o...culatorlite.jsp
  • 0

#15 Swooneb

Swooneb
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 07:40

Moja podpowiedź. Ściągnij everesta. Próbuj włączać grę (bo podobno działa pare sekund), aż Ci się znudzi (mam nadzieje, że się komp nie zawiesi). ZObacz na everescie ile *C ma Twoja grafa. Jak powyżej 85*C to można się zastanawiać.
Jeżeli chodzi o zasilacz. Czy to się dzieje od dawna? Zmieniałeś coś w konfiguracji? Kręciłeś jakiś podzespół?
Może nie dokładnie ale można sprawdzić sobie co wpływa i jak wpływa na pobieraną energię z zasilacza - jakiej mocy zasilacz będzie potrzebny: http://www.extreme.o...culatorlite.jsp

nie krecilem zadnego z podzespolow, pozniej pobawie sie z everestem bo zaraz musze leciec ;), w ostatecznosci zadzwonie do kogos kto ma odpowiedni sprzęt żeby dokładnie wszystko zmierzyć bezpośrednio w kompie, a nie poprzez programy ;P

i to sie dzieje wlasciwie od niemal tego momentu gdy go zlozylem, ale poczatkowo bylem przekonany ze to cos z grami ktorym braknie jakichś patchy, wiec ignorowałem problem.
  • 0

#16 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 08:59

"ale poczatkowo bylem przekonany ze to cos z grami ktorym braknie jakichś patchy, wiec ignorowałem problem."

Aha... Jak by kazdej brakowało patcha to by było raczej nie mozliwe xD

Równiez popróbuj to co ja napisalem. Pozdro
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#17 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 11:47

Ehhh...

Jak wygląda sprawa naciśnięcia np. Caps Lock'a? Zaświeca się kontrolka?
(...)
Spróbuj namierzyć ten problem w dzienniku zdarzeń (Panel sterowania->Narzędzia administracyjne->Podgląd zdarzeń) i podzielic się jego treścią :)

Podczas zwieszenia sprawdź czy system reaguje (CapsLock) + druga część cytatu :)
  • 0

Dołączona grafika


#18 Pablo7403

Pablo7403
  • Użytkownicy
  • 659 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 13:14

Czy karta graficzna wymaga dodatkowego zasilania? Jezeli tak czy jest podłączone we właściwy sposób?
  • 0

CPU: DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz (13 x 200)
płyta główna: Asus P5KPL-AM SE  (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
karta graficzna: VERTEX ATI Radeon HD4650 1024MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (600/800)
dyski twarde: Seagate Barracuda 7200.10 250 GB, 3,5",SATA-II,16 MB,7200 obr./min

                      WDC WD1600AAJS-08L7A0 160 GB, 3,5", SATA 3.0Gb/s, 8 MB,7200 obr./min

pamięć RAM: GoodRAM GR800D264L6/2G, 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
zasilacz: MODECOM FEEL 400W


#19 Gee

Gee
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 13:48

Zasilacz, zasilacz i jeszcze raz zasilacz. Jestem na 99% tego pewny.
Pożycz od znajomego jakiś porządny i sprawdź. To chyba najprostszy sposób.
Ew. odłącz drugi dysk, napęd i (jeśli masz) dodatkowe wentylatory i sprawdź, choć uważam że to raczej nic nie da.
  • 0

#20 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 14:03

Zasilacz, zasilacz i jeszcze raz zasilacz. Jestem na 99% tego pewny.
Pożycz od znajomego jakiś porządny i sprawdź. To chyba najprostszy sposób.
Ew. odłącz drugi dysk, napęd i (jeśli masz) dodatkowe wentylatory i sprawdź, choć uważam że to raczej nic nie da.


No z programu occt i speedfana wyglada ze jest ok napiecie nawet i wieksze 5v a 12 tez jest dosc wysoka.

Wiem ze programy moga zle pokazywac wiec najlepiej by było sprawdzic miernikiem jak wyglada linia 12v.

Ale wiadomo zasilacz noname wiec wszystko mozliwe. Najlepiej pozyczyc od kupla inny zasilacz i zobaczyc.

Patrzac 2 raz na filmik powiedział bym ze to sie prawie dzieje jak ładuje sie gra.

Moze cos z dyskiem?? Moze zrób Chkdsk. Mozna tak pisac nie skonczonosc musisz porobic testy i sprawdzic zasilacz lub karte.
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych