Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dysk nagle zniknął.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 22:10

"próbując naprawić problem nie działającego wiatraczka i ekranu"
Czyli jednak nie do końca działał, wiatraczek od czego nie chodził (procesora, grafiki, zasilacza, ...) ?

"mianowicie komputer nie chce się teraz w ogóle włączyć (...) zielona lampka która znajduje się na przodzie komputera się świeci"
Czyli jednak się włącza.
Po pierwsze podopinaj wszystkie wtyczki i zwróć uwagę na kartę grafiki, może po prostu ona stwarza problemy.
Jeśli masz głośniczek BIOS'u to wypnij kartę grafiki i obadaj czy się o nią upomni. Jak nie to odpinaj inne podzespoły do momentu aż zapiszczy (o ile masz głośniczek).
  • 1

Dołączona grafika



#22 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 22:53

Nic w ogóle?? Nawet wentylator na procku ??

Napewno musi dawac jakis oznaki zycia.

Tak jak pisałem wez powyciagaj nie które podzespoły i zobacz czy sie załaczy.
  • 2
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#23 morticore

morticore
  • Użytkownicy
  • 292 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 09:51

Tak jeszcze wypowiem się w kwestii karty "Radeon 4600 series"... Bardzo wiele programów identyfikujących (nawet GPUz) rozpoznaje Radki w ten sposób ;) To nie ważne bo 4650/4670 to raczej skraj możliwości Colorsita... Spytaj się siostry przy czym dokładnie grzebała.
  • 2

#24 DiSlike69

DiSlike69
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 00:26

Nie zauważyłem ze 2 strona już się zrobiła i nie widziałem waszych odpowiedzi ;) Hmmm ta lampka zielona to nic innego jak kontrolka ;P czyli wiadomo że prą dochodzi ale żadnych innych oznak życia nie daje ;/ próbowałem wszystkiego wypiąłem kartę graficzna/telewizyjną wszystkie piny posprawdzałem zworki wszystkie posprawdzałem ten kabel z 24 pinami też odpiąłem i podpiąłem ponownie, baterie wyjąłem na 5 minut bo myślałem że się zresetuje bios. Próbowałem praktycznie wszystkiego co znalazłem w internecie. Wiatraczek o którym mówił znajdował się z boku obudowy to nie był ani na procku ani na karcie graficznej. Odnośnie tego wiatraczka to siostra mówiła że odpięła go i podpięła s powrotem, i przypuszczam że bezpiecznik gdzieś na płycie poszedł, więc z tego co wyczytałem w necie czeka mnie kupno nowej płyty głównej
  • 0

#25 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 08:55

"wyczytałem w necie czeka mnie kupno nowej płyty głównej"

A skad wiesz ze to płyta?

Nikt tego nie wie co twoja siostra zrobiła.

I dlaczego jej dawałes podchodzic do kompa.

Teraz tylko pozostaje dac do naprawy. Bo jak cos takiego jest to moze byc wszystko i kazdy podzespół musi byc sprawdzony osobno na innym kompie zeby dowiedziec sie co jest nie tak.

Osobiscie mógł bym postawic na płyte i zasilacz ale równie moze to byc procek. Wiec albo sam wszystko sprawdzisz na innym kompie albo czeka cie naprawa u specjalistów :D
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#26 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 11:49

"czyli wiadomo że prą dochodzi ale żadnych innych oznak życia nie daje "
Jak z wentylatorami np. od procesora i grafiki, też nie chodzą?
Możesz sprawdzić czy radiator od procesora się grzeje.
  • 0

Dołączona grafika



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych