Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dysk nagle zniknął.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 DiSlike69

DiSlike69
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 08:54

Więc 2 wdni temu zawiesił mi się komputer pod czas pracy w internecie, zresetowałem komputer, no i zaczęło się najpierw dysk odczytywało przez jakiś 20 minut potem po każdym ponownym włączeniu komputera ten czas się skracał aż w końcu od razu po odpaleniu komputera nie widzi dysku. Sprawdzałem podłączony jest dobrze, próbowałem też sposobem który jest opisany w poradniku na tej stronie, ale nie ma jednego z folderów który jest tam wymieniony. Nie wiem co jest tego przyczyna dysk zniknął tak nagle.
Posiadam 2 dyski jeden 70GB z zainstalowanym systemem, oraz 500GB podzielony na 2 partycje na którym znajdowały się gry,filmy,programy i inne dane, zniknął ten drugi. Nie ściągałem ostatnio nic z internetu więc wątpie że to wirus.
Przypuszczam że potrzebować będziecie jeszcze jakieś szczegółowe informacje, powiedzcie jakie zaraz je podam
  • 0


#2 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 10:49

Jak to wygląda w zarządzaniu dyskami (Start->Uruchom->wpisz "diskmgmt.msc")?
Jeśli nie widać tam dysku (nie tylko partycji) to spróbuj przełączyć taśmę do innego portu.
  • 1

Dołączona grafika


#3 DiSlike69

DiSlike69
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 11:28

W BIOSIE pokazuje że dysk jest, a teraz zniknęło wszystko co na nim było powiedzmy jak program był wczoraj zainstalowany na tym dysku to ikonka była jeszcze na pulpicie teraz nie ma kompletnie nic ;/ W zarządzaniu dyskami też nie pokazuje dysku
  • 0

#4 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 12:09

Mi to wyglada na bad sektor ale dziwne ze nie widac dysku...

Spróbuj przepiac dysk do innego portu moze to pomoze.

A jak to nie pomoze to jak bys miał jakis inny komp i sprawdzic czy działa na nim.

Lub kieszen na dysk.

Co kolwiek zeby było wiadomo ze dysk zyje :P
  • 2
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#5 DiSlike69

DiSlike69
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 12:43

Nie rozumiem jak wppiąć w inny dysk od dysku odchodzą 2 kable jeden z nich jest podpięty do płyty głównej a drugi odchodzi sam nie wiem gdzie. Wieczorem zobacze na innym komputerze, nie znam sie na tym dobrze ale wydaje mi się że skoro widać go w biosie to podpięty jest dobrze
  • 0

#6 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 12:47

A jak się mają sprawy temperatury HDD w BIOSie?
  • 1

Dołączona grafika


#7 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 12:57

A myslałem ze to na sata xD Tak jest jak ludzie nie podaja specyfikacji kompa.

A no to jest problem sprawdz go na innym kompie.

W biosie bedzie widoczny ale moze byc uszkodzony i nawet o tym nie wiesz. Ale sie dowiedziałes bo ci zniknał.

Własnie to co pisze magik092 jak wygladaja tempy??

Sprawdz w biosie lub w speedfan.
  • 2
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#8 DiSlike69

DiSlike69
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 13:03

Ten dysk który się popsuł jest na Sate tzn przejściówka jest na sate więc może to coś z nią, ale wątpie bo nie otwierałem go z 2 czy 3 tygodnie.
Temperatura
  • 0

#9 DiSlike69

DiSlike69
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 13:06

Zauważyłem że wiatraczek znajdujący się z boku komputera i diody które były do niego przymocowane przestały działać więc może to coś z zasilaczem ? Do pewnych części płyty może nie dociera prąd to w ogóle możliwe ?Tak samo z przodu komputera znajdują się 2 rządki lampek pod dwóch stronach oraz ekran na którym była temp komputera czas itp. i teraz działają tylko te 2 rządki lampek.
  • 0

#10 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 13:38

Wszystko mozliwe tym bardziej ze w speedfan masz na lini 12v+ 11,71v

Do tego jeszcze 48 stopni nie jest tragedia ale nie wiadomo czy własnie w tedy co zawiesił sie komp nie miałes z 60c+.

A tak w ogóle napisz cała specyfikacje kompa.
  • 2
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#11 DiSlike69

DiSlike69
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 13:46

Acer
Windows 7 Service Pack 1
Intel Pentium 4 3.00 GHz
system 32-bitowy

Karta graficzna, muzyczna tego typu rzeczy ?
  • 0

#12 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 13:51

Tak, do tego jeszcze model zasilacza.
  • 1

Dołączona grafika


#13 DiSlike69

DiSlike69
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 13:59

Karta graficzna : ATI Radeon HD 4600 Series (kupiłem ją 3 tygodnie temu więc wątpie że to od niej)
Dzwiękowa : Realtek AC'97
Dysk: Samsung SP0842N ATA
Nie wiem czy to ważne ale przy kontrolerze magazynu ( w menadżerze urządzeń) jest wykrzyknik. Model który jest tu podany to A4A9SE2F IDE controller.
zasilacz colorsit en60950 350W
  • 0

#14 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 14:22

Karta graficzna : ATI Radeon HD 4600 Series

Jaki dokładnie model bo z seri to nic sie nie dowiemy.

Kupiłes czyli miałes integre? I przeszłes na zwykła??

A co do zasilacza to bym wymienił na jakas 400 fortrona cena do 100zł.

No ten:

http://allegro.pl/za...1569728860.html

Nawet i nie wiem czy 350w nie lepiej bo za 45 zł a dlatego poniewaz te zasilacze sa dosc mocne i wydajne niz twój noname. Ale znów jak cos bedziesz dokładał to pasowało by 400-500w.

Mam go na duzo lepszym kompie i działa trzyma linie 12 idelanie.

Albo pozyczyc od kogos i sprawdzic. Bo nie ciekawie wyglada ten zasilacz.
  • 2
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#15 DiSlike69

DiSlike69
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 14:29

Co do karty nie mam pojęcia co byś jeszcze chciał wiedzieć bo nic więcej nie jest napisane :) Kupiłem oryginalną nie używaną ze sklepu. Ale myślisz że to zasilacz nie dostarcza prądu do niektórych części takich jak ten dysk wiatraczek albo ten ekran?
  • 0

#16 DiSlike69

DiSlike69
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 14:49

Idę zobaczyć tne dysk u kolegi, a Wy myślcie :) Do wieczora ;]
  • 0

#17 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 15:03

Okej, czekamy na wyniki eksperymentu :)
  • 1

Dołączona grafika


#18 DiSlike69

DiSlike69
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 21:03

Okazało się że wystarczy podpiąć dysk pod inny port :) Jednak teraz wystąpił inny problem... Moja siostra uważa się za wspaniałego informatyka i próbując naprawić problem nie działającego wiatraczka i ekranu, zepsuła komputer jeszcze bardziej a mianowicie komputer nie chce się teraz w ogóle włączyć, nie chce robić nowego tematu więc jeśli pozwolicie poproszę o pomoc tutaj. Patrzyłem kable są wszystkie podłączone tak mi się zdaje przejrzałem płytę centymetr po centymetrze i wszystko według mnie prawidłowo. Zasilacz działa jest on jednak 400W a nie 350 . Zielona lampka która znajduje się na przodzie komputera się świeci, więc nie mam pojęcia co to może być. A co do poprzedniego problemu oczywiście lecą +
  • 0

#19 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 21:34

Karte napewno wiesz jaka masz nie wieze ze tylko wiesz ze to seria 4600.

"Okazało się że wystarczy podpiąć dysk pod inny port"

No to o to mi chodziło zeby podpiac pod inny port.

Co do brak startu to juz bedzie ciezko.

Spróbuj podociskac kazdy kabel który idzie do płyty. Jak nie odpali to wyjmij ram, karte graficzna obojetnie co zeby tylko zastartował i wydał dzwiek biosowy.

Ciezko z takim czyms pomóc np: ojciec kumpla chciał wyczyscic kompa i co spalił płyte bo kabel sie wypiął nie wiem jak on to zrobił. Ale rzeczywiscie spalił płyte xD

Wiec to moze byc wszystko co znajduje sie w kompie ale najlepiej podociskaj kable. Zrestartuj biosa itp. rzeczy.
  • 2
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#20 DiSlike69

DiSlike69
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 22:04

Mówisz że żeby chociaż dźwięk biosu był ale on w ogóle nie chce się włączyć. Tylko ta lampka z przodu się świeci.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych