Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką kartę graficzną wybrać do 300zł?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przeme95

Przeme95
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 13:43

Jaka karta graficzna do 300 zł do tej płyty :http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/211159_komentarze/ jaka karta na tej płycie będzie najlepiej chodziła . Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. A i procesor to 2x 3.0 Gzh intel pentium 4
  • 0


#2 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 14:36

Z tego co widze płyta ma

- 1 x PCI Express Graphics slot (@ x4 mode)
- 1 x AGP 8X slot
- 4 x PCI slots

pci express x4 to dosc wolno jak na karty.

Ale równiez jest slot AGP 8x wiec równiez na agp mozna kupic karte.

A co do kart to jest duzo do wybierania.

Ale osobiscie bym radził zmienic na płyte lepsza zeby miała przynajmniej 16x slot pci ex. dla intela takie płyty to od 60 zł + kupisz dobra i wtedy jakas karte.

Tylko dobrze by było jak bys podał jaki masz zasilacz.
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#3 Przeme95

Przeme95
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 16:23

zasilacz to 400W . A mógłbyś zasugerować jakąś karte 1gb pamięci która by dobrze chodziła na tym sprzęcie ?
  • 0

#4 Przeme95

Przeme95
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 16:26

http://allegro.pl/gi...1563107476.html Ta karta byłaby odpowiednia ?
  • 0

#5 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 18:51

A do czego chcesz wykorzystac ten komputer?? Bo ta karte co podałes to moim zdaniem za mocna na tego kompa.

Napisz cała specyfikacje kompa bo tyle co ty napisałes to na razie nic nie wiem. Chodzi mi o pełne nazwy podzespołów
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#6 Przeme95

Przeme95
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 19:14

Płyta główna to ta co w temacie .
Zasilacz : Modecom III-400ATX
Procesor : Intel pentium core 2 duo 3.00 ghz x2
512 mb ram . Planuje dokupić 3 gb
Dysk 500 gb caviar

Napisać coś jeszcze ? przepraszam ale ja to jestem zupełnie zielony jesli chodzi o takie sprawy.
  • 0

#7 wujashek

wujashek
  • Użytkownicy
  • 211 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 19:51

http://allegro.pl/as...1563849443.html
  • 0

#8 Przeme95

Przeme95
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 20:02

http://allegro.pl/asus-radeon-hd-5750-eah5750-2dis-1gb-ddr5-hd5750-i1563849443.html


Nie kupuje używanej karty. Przypuszczam że to reklama własnej karty. Jeśli nie to przepraszam. A mógłbyś bardziej sprecyzować odp. do tego tematu ? Tzn. Dlaczego ta karta ?
  • 0

#9 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 00:05

Tak to kup lepsza płyte tak jak pisałem na pcie x16.

I karte do tego a jaka to sam sobie dobierz bo jest co wybierac :D

No i ram dokup i to wystarczy jak na razie.

Aha do czego bedzie ten komp ? Bo jak do gier to słabo...
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#10 wujashek

wujashek
  • Użytkownicy
  • 211 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 09:23

nie jest to reklama mojej karty. po prostu znalazlem ja na allegro w dobrej cenie i proponuje. Jak koles daje na nia wszystkie papiery ze sklepu (gwarancja itd.) to czemu nie brac uzywki skoro tania?
cos nowego do 300 to slabo bedzie, skoro jeszcze plyte wypadaloby zmienic...
  • 0

#11 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 12:14

"wujashek"

Moim zdaniem bez zdjec i zobaczenia jak wyglada to bym nie kupywał ale osobiscie polecam kupic uzywke ja prawie zawsze kupywałem uzywane karty graficzne dopiero teraz kupuje lepsze bo nie które sa tanie nowe niz uzywki.
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#12 Przeme95

Przeme95
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 20:52

A moglibyście polecic mi karte na tą płyte ewentualnie, która by dobrze działała ? http://allegro.pl/pe...1562945346.html i czy nie lepiej byłoby kupic ten komp do gier niż wymienić pare części w swoim ? Co polecacie ?
  • 0

#13 wujashek

wujashek
  • Użytkownicy
  • 211 postów

Napisano 22 kwiecień 2011 - 21:54

ten komputer http://allegro.pl/pe...1562945346.html to syf.
Jak masz kase, to sprzedaj swoje klocki, podaj budzet a zlozymy Ci idealny zestaw. Jak nie masz kasy, to wymieni sie plyte glowna, karte graficzna i bedziesz miec niegorszy zestaw niz ten z allegro za sporo mniejsza pieniadze.
  • 0

#14 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 00:16

No moze nie taki syf ten komp tylko grafa slaba.

Masz 2 wyjscia tak jak pisał "wujashek" sprzedac to co masz lub dokupic karte i płyte.

Musimy wiedziec ile masz pieniedzy bo jak tyle co ten komp kosztuje to bedzie mozna cos dobrego złozyc.

A jak juz całego chcesz kupic to bardziej cos z tego:

Komp z karta 5770

Cos lepszego

Lepszy gtx 460

i gtx 550ti


Ale osobiscie lepiej by było cos złozyc tylko jak nie znasz sie na kompie to ciezko bedzie.
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#15 wujashek

wujashek
  • Użytkownicy
  • 211 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 09:22

w takim esc.pl mu zloza za darmo albo za niewielka doplata dokladnie to co bedzie chcial i wysla do domu.
Ten na allegro to syf bo:
zasilacz na 99% to jakas padaka,
obudowa tez nic lepsza,
karta graficzna to sie do gier nie nadaje,
i po co placic dodatkowo za 8 GB ramu?
@ up to co podales to tez calkiem nieoplacalne sa...
zasilacze slabe, obudowy slabe, plyty glowne na jakis archaicznych chipsetach.
Jest jedna podstawowa zasada- Nigdy nie kupujemy gotowcow z allegro. Sa one robione najtanszym kosztem, aby tylko zysk byl jak najwiekszy i by mozna bylo przykuc uwage osoby nieobeznanej. Na allegro czasami trafi sie fajny zestaw, ale to od osoby prywatnej, ktora sama znala sie na rzeczy.
Zeby nie byc goloslownym oto zestawik:
http://www.esc.pl/bu...oducts_id=38786
Moze marketingowo nie jest tak krzykliwy (4 rdzenie i niewiadomo co jeszcze), ale plyta glowna obsluzy Ci przyszle procki AMD Bulldozer, zasilacz renomowanej firmy ze wszystkimi zabezpieczeniami o wysokiej sprawnosci i mocy, przewiewna obudowa dobrej jakosci, mocna karta graficzna ktora jest najwazniejsza w grach (bardziej niz procek). Grafa ma lekko obnizone zegary, ale bez problemu mozesz je podciagnac do referencyjnych i masz grafike o parametrach sporo drozszej karty. Jak Ci sie poszczesci, to na tej plycie glownej odblokujesz dodatkowy rdzen w procesorze.
  • 1

#16 Przeme95

Przeme95
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 11:42

Dzięki za odpowiedzi. Otóż mam taki problem , bo jestem zielony jak widzicie w tych sprawach. Czy opłacałoby mi się bardziej sprzedać ten komputer i kupić taki jak wy piszecie , czy też wymienić płytę w moim sprzęcie i kartę ? Moglibyście orientacyjnie napisać cenę mojego obecnego kompa ? A i mój budżet to MAX 1000 zł. Oczywiście dodając do tego koszty sprzedaży obecnego komputera . A i życzę wesołych świąt.
  • 0

#17 Przeme95

Przeme95
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 11:50

A i jeszcze mam bezpośrednie pytanie do Wujaszka. Czy na ESC.pl nie powinno się jeszcze dodać karty sieciowej, karty dźwiękowej ? A jeśli tak to mógłbyś mi złożyć taki zestaw dobry pod gry takie jak Black Ops , lub Fifa 11, Crysis2 . Dziękuję za odpowiedź .
  • 0

#18 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 12:39

"wujashek"

Moge sie z toba zgodzic co do zasilacza i obudowy. Ale juz co do płyt to nie poniewaz przeme ma mało kasy zeby zaszalec na jakis dobre płyty.

Ja kuplowi akurat musiałem złozyc kompa z najlpeszych podzespołów oprócz płyty sredniej klasy a dlaczego bo brak kasy i moim zdaniem najlepiej mozna oszczedzic na mobo niz na karcie.

4 gb ramu starczy spokojnie.

A te co podałem kompy to przykład jaki ma szukac. Zasilacz i obudowy noname ale gtx 460/560 to juz nie zła grafa. Mobo ujdzie. Jak by miał z 2000zł to mozna poszalec z markowymi rzeczami.


Co do Przeme lepiej by było sprzedac twój komp i kupic całego kompa z np esc lub allegro jak kto woli :D
  • 1
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#19 Przeme95

Przeme95
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 13:48

,,Robo,, A wiesz może ile orientacyjnie wziąłbym za ten komputer?
A i mój budżet to 1000zł. + sprzedaż mojego komputera.
  • 0

#20 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 15:36

Napewno nie duzo najlepiej posprawdzaj na allegro po ile sprzedaja ten komputer.

Zostaw dysk a reszte sprzedaj.

Ale nie wiem czy wyciagniesz 200zł.
  • 1
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych